folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Öss İçin Rapor Almaya Son!!!

Öss İçin Rapor Almaya Son!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dermanabla
    dermanabla's avatar
    Dişi
    Üniversite sınavına hazırlandığı için hastanelerden rapor alarak ders çalışan veya dershaneye giden öğrencileri rahatlatan bakanlık, "rapor " yerine "velinin yazılı başvurusu"nu yeterli saydı.

Halen 20 gün "özürsüz", 25 gün de rapor alarak "özürlü" devamsızlık yapabilen lise öğrencileri artık 25 günlük özürlü devamsızlıkları için de rapor almak zorunda olmayacak. Sadece lise son sınıf öğrencilerine verilen bu imkanla "öğrenci velisinin okul müdürlüğüne yazılı olarak başvurması halinde beyan edeceği süre" de özürlü devamsızlıktan sayılacak.

Ancak genelgeye göre özürlü ve özürsüz devamsızlık süresi 45 günü yine geçemeyecek.Yeni uygulamanın gerekçesini açıklayan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik : "Öğrencileri sahte rapor almaya teşvik etmek doğru değildi. Rapor, aslında birbirimizi kandırma anlamına geliyordu." dedi.

Bakan Çelik, "özürlü devamsızlık " konusu ile ilgili illere gönderdiği genelgede, ' "ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören son sınıf öğrencilerinin yıl boyu yoğun bir çalışma temposu göstererek ÖSS'ye hazırlandıklarını' " kaydetti.

Öğrencilerin '"sınav streslerinin azaltılması, derslere motivasyonlarının sağlanması ve sınavlara psikolojik olarak daha rahat girmelerini'" amaçladıklarını vurgulayan Hüseyin Çelik : "Bu yıla mahsus olmak üzere yönetmelikte belirtilen özürlerin yanı sıra öğrenci velisinin okul müdürlüğüne yazılı olarak başvurması halinde beyan edeceği sürenin de özürlü devamsızlıktan sayılması, öğrenci ve velilerine moral kazandıracaktır." ifadesini kullandı.

Geçmiş yıllarda da devamsızlık sürelerine ilave olarak ÖSS'nin yapılacağı hafta lise son sınıflar "izinli" sayılmıştı. Her yıl özellikle ÖSS'ye bir-iki ay kala öğrenciler özürlü ve özürsüz devamsızlık haklarını kullanıyor, özürlü devamsızlık günleri için ise sağlık ocakları ve hastanelerden rapor alıyordu. Bu durumdan Sağlık Bakanlığı, hastane, sağlık ocakları ve doktorlar rahatsız oluyor, öğrencilerin de 'sahte rapor' almaya teşvik edilmesi, eleştiriliyordu.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    Ben de duydum ama kesin kaynak varsa yazabilir misin?

since 2005 // tbt
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    ulan mallara bak ya sistemin böle yürüdüğünü okula gitmenin gereksiz olduğunu bilip kolaylık yapacağına sistemi düzeltsenize ya

https://t.me/pump_upp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elminster
    elminster's avatar
    Erkek

dermanabla bunu yazdı:
    -----------------------------
    ...

Yeni uygulamanın gerekçesini açıklayan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik : "Öğrencileri sahte rapor almaya teşvik etmek doğru değildi. Rapor, aslında birbirimizi kandırma anlamına geliyordu." dedi.

...

ancak türkiye de olur herhalde bu açıklamalar. olaya bak bakan çıkıyor diyorki

"birbirimizi kandırmayalım rapor falan kurcalamayın gelin velinizle izin alın sonra çalışın" çözüme bak!!!

şu dershane karmaşasına bir çözüm bulsan da canım ülkemin güzide okullarında derse girmek öss'ye hazırlanmak için yeterli olsa...

Teyzesi defterdar olan fayton ile damda dolaşır...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gfb_soldier
    gfb_soldier's avatar
    Erkek
    velinizle gelin müdüre birazcık para verin hallederiz hemi :)

http://twitter.com/#!/yasiinergul
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Öss tamamen kaldırılmalı.

İnsanlar yetenekleri doğrultusunda değerlendirildiğinde sevdiği işi yapabilir ancak.

Bir insanın da sevdiği işte değil mecbur olduğu işte çalışması verim getirmez, ülke kalkınmaz.

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gzx
    Gzx's avatar
    Erkek

hmm gerçekmidir bu :D

hemen yazalım :D

"açık mı var la" yazdı diye ban yiyen adam !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek
    8mm bunu yazdı:

İnsanlar yetenekleri doğrultusunda değerlendirildiğinde sevdiği işi yapabilir ancak.

Bir insanın da sevdiği işte değil mecbur olduğu işte çalışması verim getirmez, ülke kalkınmaz.

insanların yeteneklerinin farkına varabilecek nitelikte insanlar yetiştirilmeli önce her bir ilkokul öğretmeni çocuk psikolojisine vakıf olmalı ve ilgililendiği öğrencilerin sayısı makul sayıda olmalı ki bunları değerlendirebilsin aynı zamanda bu ilgi alanı ve yeteneklerine göre yerleştirilecek öğrenci grupları için yeni sınıflar açılması icab ediyor ki bizler bi kaç sınıfı birleştirip aynı anda ders verirken bnun ne kadar mümkün olduğu aşikar sen haklısın, sanırım ben de haklıyım ama sadece bu bunları gerçekleştirmek için köklü değişimler şart
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

bu ülkedeki sınav sisteminin ve çok çocuk doğruanın .. başka birşey demiyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamgibi
    adamgibi's avatar
    Erkek

8mm bunu yazdı:

hocam meraktan soruyorum bunun  uygulandıgı  bı ulke varmı 

kontra bisiklet
Toplam Hit: 1071 Toplam Mesaj: 10