folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder ÖSS"Ye Başvuru Tarihi Belli Oldu

ÖSS"Ye Başvuru Tarihi Belli Oldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Gizemli
    By_Gizemli's avatar
    Banlanmış Üye
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve Yabancı Dil Sınavı'na (YDS) başvurular, 3 Mart Pazartesi günü başlayacak.

Alınan bilgiye göre, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), ÖSS ve
    YDS'ye başvuru tarihini 3 Mart-7 Nisan 2008 olarak belirledi.

ÖSYM, sınav ücretlerini bu yıl artırmadı. ÖSS'ye girecek adaylar 40 YTL sınav ücreti ödeyecek. YDS'ye katılacak adaylar da ÖSS için yatıracakları ücretten ayrıca 10 YTL daha ödeyecekler.

Adaylar sınavlara başvuru merkezleri aracılığıyla başvurabilecekler. Lise müdürlükleri, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ve ÖSYM büroları başvuru merkezi olarak görev yapacak. Adaylar, eskiden olduğu gibi sınav ücretini yatırdıktan sonra başvuru merkezlerinden randevu alarak başvuru yapabilecekler.

Liselerde eğitim-öğretim süresi 4 yıla çıktığı için bazı lise türlerinde bu yıl mezun verilmeyecek olması nedeniyle ÖSS'ye başvuru sayısı geçen yıla göre az olacak. Genel liseler ile hazırlık sınıfı bulunmayan anadolu ve fen liseleri bu yıl mezun vermeyecek. 2008-ÖSS'ye 1 milyon 200 bin civarında adayın katılacağı tahmin ediliyor. ÖSS'ye geçen yıl yaklaşık 1 milyon 640 bin aday başvurmuştu.
    ÖSS 15 Haziran 2008, YDS ise 22 Haziran 2008 tarihinde gerçekleştirilecek.

Kaynak : http://www.haberturk.com/haber.asp?id=56405&cat=200&dt=2008/02/18

valla bu öss'yi kazanmak lazım ama nasıl , birisi bana kopya verse varyaa şeyini bilee :)

Hayat Boş , Vur Göte Çoşşşş.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    şu yeni sistemle ilgili aklıma bi soru takıldı. lise'yi okumayıpta üni.'ye girmek isteyenler ne yapacak?

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek

gizemli.kazanmanın tek yolu var kardes.Bak simdi. Subat neredeyse bitiyor.Mart-Nisan derken yaz gelir.bırakan bırakır zaten belli olur cevrenden.Sen 20 subatta her sey ile ilişkini keseceksin.sadece DERS+yemek+uyku+temel ihtiyaçlar+varsa okuluna gidip geleceksin.internetmiş,kız arkadasmıs,otmuş,bokmuş... hepsi bir kenara.Çökeceksin günlük en az 5 saat.sana söz veriyorum 1 ayda netlerin cumburlop diye 2 katına çıkmazsa gel bana ne dersen de.Alanın ne bilmiyorum ama önce sayısalları kasmaya başla.eksik bırakma.Gerisi gelir zaten.Son aylara dogru tempoyu artır.15 Haziran gelsin.16 haziran da Ankara ya gel amk.Davullu zurnalı seni karşılamassam :P

bi şey daha.kimseyi sikleme.hayat senin hayatın kardes.kim ne derse desin.sen çalışmana bak.takma gerisini boşver.

Bu arada saol paylaşımlar harika. :P 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek

ajan1111 bunu yazdı:
    -----------------------------
    şu yeni sistemle ilgili aklıma bi soru takıldı. lise'yi okumayıpta üni.'ye girmek isteyenler ne yapacak?
    -----------------------------

o değilde üniversiteyide dışardan (açık üniversite) bitirmekte olsa ya... 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ill_crosser
    ill_crosser's avatar
    Erkek
    hazır konu açılmışken bnde soriim; şimdi benim kimyadan tek sorumluluğum var eğer üniversiteyi kazanırsam illa ki dersi vermek zorundamıyım yoksa iptal mi oluyor?böyle bişi duydum da..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Gizemli
    By_Gizemli's avatar
    Banlanmış Üye
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

gizemli.kazanmanın tek yolu var kardes.Bak simdi. Subat neredeyse bitiyor.Mart-Nisan derken yaz gelir.bırakan bırakır zaten belli olur cevrenden.Sen 20 subatta her sey ile ilişkini keseceksin.sadece DERS+yemek+uyku+temel ihtiyaçlar+varsa okuluna gidip geleceksin.internetmiş,kız arkadasmıs,otmuş,bokmuş... hepsi bir kenara.Çökeceksin günlük en az 5 saat.sana söz veriyorum 1 ayda netlerin cumburlop diye 2 katına çıkmazsa gel bana ne dersen de.Alanın ne bilmiyorum ama önce sayısalları kasmaya başla.eksik bırakma.Gerisi gelir zaten.Son aylara dogru tempoyu artır.15 Haziran gelsin.16 haziran da Ankara ya gel amk.Davullu zurnalı seni karşılamassam :P

bi şey daha.kimseyi sikleme.hayat senin hayatın kardes.kim ne derse desin.sen çalışmana bak.takma gerisini boşver.

Bu arada saol paylaşımlar harika. :P 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

hocam valla bilgilendirdigin için saol ama a.qq napim heves yoq bende , alanım ea , biraz calısıyom oluyor ama diyorum ki kendi kendime laa amele ol daha iyi okuyupta napcannn :)  2 yıllığa bile razıyım maksat gitmek olsunn kopya lazımm banaa

Hayat Boş , Vur Göte Çoşşşş.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    gizemli oyun program vs paylasımından sonra haber şeyine de basladı :) hadi hayırlısı :P

son sene dürzü gibim calıscaz kazanacaz ...  :|  2 senem var daha rahatım :P

[22817//kaanabak]
Toplam Hit: 1081 Toplam Mesaj: 7