folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Otel Fiyatlarını Açıklamak Ve Sıkıntı

Otel Fiyatlarını Açıklamak Ve Sıkıntı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek

Hacılar, Bursa'ya ait hakikaten ucuz ve nispeten kalınabilecek bir kaç oteli listeledim ve fiyatlarını da yanına yazdım, bu konuda ötürü herhangi bir sıkıntı olur mu

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

nasıl yani ya

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

http://www.booking.com/city/tr/bursa.tr.html

Hiç uğraşma buyur hocam.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

http://www.booking.com/city/tr/bursa.tr.html

Hiç uğraşma buyur hocam.

http://www.seyyahcelebi.com.tr/bursa-ucuz-oteller-ve-fiyatlari.html

hacı benim otellerin booking ile alakasının olma ihtimali az gibi, pek kimse bilmiyor, booking te en ucuz 80 liradan başlıyor benim oteller 40 lira :) 

ek olarak, bu listemde ki oteller gibi oteller olacak, amaç ta bu zaten sadece ucuz oteller 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sorun çıkmaz hocam neden çıksın ki ? Ha yarın öbür gün otel sahibi fiyatlarına zam yapar senden rica eder güncellersin sende fiyatları. Adamında işine gelir zaten. Bedavaya reklam yapıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Aklına takılmasını istemiyorsan oteli ara sizin için bir sıkıntı var mı diye sor. Fiyatlar dönemlik değişebilir bu yüzden fiyat yazmak sakıncalı olabilir. Fiyat değilde yanına ekonomik oteller diye yazarsan daha iyi olur kanımca.

Edit : imla

baracuda81 tarafından 19/May/16 22:32 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    syklops
    syklops's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Sorun çıkmaz hocam neden çıksın ki ? Ha yarın öbür gün otel sahibi fiyatlarına zam yapar senden rica eder güncellersin sende fiyatları. Adamında işine gelir zaten. Bedavaya reklam yapıyor.

bir tanesine gittim dedim ki, böyle böyle internette yayınlıcam, baktım adam suratını ekşitti yok bizim ihtiyacımız yok falan filan böyle bir hallere girdi, yok istemez dedi, ondan sonra bende sanki arkadaş kalacakmış gibi fiyat topluyorum dedim diğerlerine, öyle aldık. Aslında dediğin gibi bedava reklam da işte... anlayana. Bir başka otel vardı oda yok koyma, koymamanı rica ederim dedi, uzun uzadıya konustu benle bende koymadım, böyle bir kaç olay olunca acaba hukuksal olarak bir sıkıntı çıkar mı, canımı sıktı biraz da...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek
    syklops bunu yazdı

Hacılar, Bursa'ya ait hakikaten ucuz ve nispeten kalınabilecek bir kaç oteli listeledim ve fiyatlarını da yanına yazdım, bu konuda ötürü herhangi bir sıkıntı olur mu

Otele sıkıntı verir. Çünkü yazdığın fiyatlar bağlayıcı olur. Bir süre sonra bu verileri silersen sakıncası olmaz. Otel fiyatları oynak olduğundan booking.com gibi yerlere en az yüzde 40 yüksek verilir. Çünkü booking.com gibi yerlere zaten %15 komisyon verilmektedir. Ama sana kanunen bir yaptırımları olmaz. 2 yıl öncesine kadar 15 yıllık bir otelciydim ve ön büro müdürü olarak otelcilik kariyerime son verdim. Oda satış fiyatlarım adamına göre değişiyordu. Fiyatları etkileyen bir çok faktör var ve maksimum kazanç esas olduğundan fiyat yayınlayan yerlere bilinçli olarak en az %30 fazla yazdırırdım.

sanacasta tarafından 19/May/16 23:09 tarihinde düzenlenmiştir

https://twitter.com/ElliotticianRB
Toplam Hit: 1079 Toplam Mesaj: 8
sıkıntı otel fiyat