folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Otg Destekli Bellekle İlgili Bir Varsayim

Otg Destekli Bellekle İlgili Bir Varsayim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Selamlar,

Muhtemelen ilk benim aklima gelmemistir fakat hizlica sorayim dedim. Otg destekli bellegi iki sektore ayirip hem telefona hem de bilgisayara taksam her ikisinden de ayni anda islem yapabilir miyim? 

tahribat.com a can feda
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    yawuz bunu yazdı

Selamlar,

Muhtemelen ilk benim aklima gelmemistir fakat hizlica sorayim dedim. Otg destekli bellegi iki sektore ayirip hem telefona hem de bilgisayara taksam her ikisinden de ayni anda islem yapabilir miyim? 

Hani aynı anda hem pcden hem telefondan erişebilir miyim desen anlarım ama iki sektöre ayırmanın mantığı nedir?

mini taraftan A sürücüsü usb taraftan B sürücüsüne erişebilir miyim diyorsan; hangi usb'den bağlandığını nasıl algılatacaksın derim.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bende  telefona otg takıp hemde nasıl telefonu şarj ederim diye düşünüyorum 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

usb hub ile yapabilirsin

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    Dos_Attach bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

usb hub ile yapabilirsin

O isin biraz daha karisik olmasi lazim. Yanlis hatirlamiyorsam iki standart var ve birinde host harici gerilim veriraen yanar.

Olaylara karışmayın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    yawuz bunu yazdı

Selamlar,

Hani aynı anda hem pcden hem telefondan erişebilir miyim desen anlarım ama iki sektöre ayırmanın mantığı nedir?

mini taraftan A sürücüsü usb taraftan B sürücüsüne erişebilir miyim diyorsan; hangi usb'den bağlandığını nasıl algılatacaksın derim.

Yazma silme esnasinda cakisma durumunu en aza indirmek icin ayirmayi dusundum ama tabi en basta her iki cihazin gordugu varsayimina dayandim. Pc icin linuxda partuid si ile mount ederim diye dusunuyorum. Endisem her iki usb den bagladigimda donanimsal bir hasar alma ihtimalim.

tahribat.com a can feda
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    yawuz bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    yawuz bunu yazdı

Selamlar,

Yazma silme esnasinda cakisma durumunu en aza indirmek icin ayirmayi dusundum ama tabi en basta her iki cihazin gordugu varsayimina dayandim. Pc icin linuxda partuid si ile mount ederim diye dusunuyorum. Endisem her iki usb den bagladigimda donanimsal bir hasar alma ihtimalim.

Büyük ihtimalle (açıp bakmadım) elektrik hattı aynı hat üstündedir iki bağlantı noktasının da. USB host, her zaman gerilim kaynağından iki usb hostu bağlamış olacaksın. %99 ihtimalle iki cihazdan birinin portunu yakacaksın.

Aynı kontroller üstünde olduğu için çalışacağını sanmıyorum bu şekilde. 

Olaylara karışmayın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bende samsung s3 var ona torrent yükleyip indirmeleri ondn yapmak istiyorum yapıyorumda ama şarj sorunu var usb hdd taksam  bu sefer şarj edemiyorum ikisini aynı anda yapcak bişi lazım son çare ağ üzerinden ama oda çok yavaş oluyor . 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

bende samsung s3 var ona torrent yükleyip indirmeleri ondn yapmak istiyorum yapıyorumda ama şarj sorunu var usb hdd taksam  bu sefer şarj edemiyorum ikisini aynı anda yapcak bişi lazım son çare ağ üzerinden ama oda çok yavaş oluyor . 

destekliyor mu bilmiyorum ama kablosuz şarj destekliyorsa o şekilde halledebilirsin belki.

Bu arada @YeniHarman denedim, yanmadı. Biri görüyor diğerinden çıkıyor. Belki başka bir bellek olsa yanabilirdi emin değilim.

tahribat.com a can feda
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    yawuz bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

destekliyor mu bilmiyorum ama kablosuz şarj destekliyorsa o şekilde halledebilirsin belki.

Bu arada @YeniHarman denedim, yanmadı. Biri görüyor diğerinden çıkıyor. Belki başka bir bellek olsa yanabilirdi emin değilim.

Hocam s3 yahu en az 5 yıl öncesinin telefonu :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

OTG kablo?

https://www.amazon.com/Micro-Cable-Samsung-Player-OTHERS/dp/B00CXAC1ZW

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 1414 Toplam Mesaj: 11
otg bellek?