Otomatik Yeniden Başlatma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Zamanlanmış görevlerle veya shutdown komutu ile yapılabilecek bir işlem belki ama şöyle kullanışlı hergün bilgisayarı 3 saat veya 2 saat arayla yeniden başlatabileceğim kullanışlı bir yöntem veya program bilen var mı? Yani gün içerisinde her 3 saatte bir restart edecek.. 

watervay tarafından 30/Haz/16 12:08 tarihinde düzenlenmiştir

Syntax error..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek

Zamanlanmış görevlerle yaparsın hiç program vs ile şişirme pc'ni, biraz araştır zamanlanmış görevlere istediğin saatler için "shutdown -r -f" komutu ile (-r restart tetikler, -f kapanırken bir hata olması durumunda kapatmaya/yeniden başlatmaya zorlar) komutunu yönetici olarak çalıştırt sorun yaşamazsın. Ben işyerinde çıkış saatlerine zamanlanmış görevlerle shutdown atadıydım, her gün çıkarken mesai bitiminde amele gibi pc kapatana kadar, mesai bitiminin 5 dakka sonrasına ("shutdown -s -f -t 300" komutu ile) pc'yi kapattırıyodum, o sürede kapanmasını istemezsem (shutdown -a) ile iptal edip işime devam ediyodum, değilse ceketimi alıp çıkıyodum artist gibi :D

Metallica Rules
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkeles84
    mkeles84's avatar
    Erkek

şöyle bir program vardı "WakeupOnStandBy.exe" 820 kb falan, bir zamanlar kullanırdım, belki yazdığınız komutları görsel olarak ayarlıyordur, bilmiyorum ama işime yarıyordu.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

zamanlanmis goreve gerek yok. notepad a arkadasin yazdigi komutu yazip reset.bat olarak kaydet. tabi  saati saniyeye çevirmen lazim. o bat dosyasini da başlangıç a tanimla. reset atinca başlangicla birlikte yeniden calisacak bat dosyanim. sinirsiz dongu yapmis olursun 3 saatlik.

Errare Humanum Est
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı

zamanlanmis goreve gerek yok. notepad a arkadasin yazdigi komutu yazip reset.bat olarak kaydet. tabi  saati saniyeye çevirmen lazim. o bat dosyasini da başlangıç a tanimla. reset atinca başlangicla birlikte yeniden calisacak bat dosyanim. sinirsiz dongu yapmis olursun 3 saatlik.

Mesajını biraz geç okudum. Ama bende tam dediğin şekilde çözdüm olayı :) Sağolun arkadaşlar..

Syntax error..
Toplam Hit: 1046 Toplam Mesaj: 5
pc otomatik yeniden başlatma