ÖTV İndirimi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    TxT bunu yazdı

%70 zihinsel engelli vasi atanmış biri için indirim oluyor mu ? çok bilgi var illa %90 üzeri diye yazıyor her yerde. bilgisi olan var mı. (engellinin kendisi kullanamaz ama bazı araç sitelerinde %90 altı olunca kendisi ancak kullanabilir diye saçma emareler var bi bok anlamadım)

bugün tanımadığım biri hastanede,  %47 raporla  200.000 tl'lik aracı geçen ay 110.000 tl'ye aldığını iddia etti. çok da inandırıcı gelmedi.  kimisi &60 ile aldım diyor, kimisi 90 altına alamazsın diyor. ben de birşey anlamadım bu işten.

aracı kullanacak kişi ortopedik engelliyse yüzde pek önemli değil. sadece raporda şu techizat ile kullanabilir gibi bir ifade olması yeterli. onu dışında %90 ve üzeri olması gerekiyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek
    mrkps bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı
    TxT bunu yazdı

bugün tanımadığım biri hastanede,  %47 raporla  200.000 tl'lik aracı geçen ay 110.000 tl'ye aldığını iddia etti. çok da inandırıcı gelmedi.  kimisi &60 ile aldım diyor, kimisi 90 altına alamazsın diyor. ben de birşey anlamadım bu işten.

aracı kullanacak kişi ortopedik engelliyse yüzde pek önemli değil. sadece raporda şu techizat ile kullanabilir gibi bir ifade olması yeterli. onu dışında %90 ve üzeri olması gerekiyor.

teşekkürler hocam, engelli kişi kardeşim zihinsel engelli kendi kullanması söz konusu değil mahkeme tarafından vasi atanmış birine de %90 altı olunca yapmamak da biraz şey olmuş, neyse. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Enteresan şeyler cidden corolla ve civic tırpanlanmış denilen sivreltilen fiyat😁😁

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam sıfır araba alıcan 6 ay veriyolar teslim tarihine 3-5 bin km de sıfır ayarında bakıcan o zaman sıfırdan pahalı istersen bekle istersen al sen bilin sıfırı bu ikinci eli de bu.

ötv yi indirdin diyelim e faizin yüksek değişen bişey olmuyo pek, tinko paran varsa olur bak o dediğin.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

DÜZME ceden başka birşey değil

paran vardır araç almak istersin normal fiyatından minimum 20k fazla ödersin

2. el alayım dersin o ondan daha beter durumdadır

araç ülkeye girer rentacar bayiye bağlı 2. el satıcılar galericiler araçları kaybeder sorsan sattık veya gelmedi derler

bayiye gidersin 2020 nin aracı plaka takılmış içerde bekler geçen seneki fiyatına bakarsın bu senekiyle arasında 30 bin gibi bir fark vardır sorarsın işte müşterimize sattık ama teslim almadı işlemleri tamamlanmayıp iptal edildi fakat plakada takılmış bulundu derler  yetmez ilk 6 7 aylık çerçevede o aracın fiyatına öyle bir zam yaparlarki sadece zamın bir kısmını çekseler sana bedavaymış gibi gelir

araç piyasası çok boktan birşey oldu Allah hepimizin yardımcısı olsun D sınıfı aracı  C sınıfı aracı veya B sınıfı aracı diye birşey kalmadı sadece motor nasıl kaporta nasıla kaldı modeline motor litresine göre kafalarına nasıl eserse öyle bir fiyatlandırma var sebebiyse piyasa arabasıymış.

bknz symbol 100k corolla 130k  mondeo 130k  clio 160k passat 200k

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

diğer konularda ülkemiz mülteci ve metal çöplüğüne dönecek dedim ya işte bu konuda oyle gecen birinede yazdım 180k arac arıyordu alma dedim.. almayın kardeşim almayın en ucuz arabaya binin kurtlar vadisi zazadan hiçmi ders almadınız :)

Toplam Hit: 3325 Toplam Mesaj: 27
kadeve meteve öteve