folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Oy Kullanacağım Yeri Nasıl Değiştiririm?

Oy Kullanacağım Yeri Nasıl Değiştiririm?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Müridler en son yerel seçimlerde oyumu Ankara'da kullanmıştım. Şimdi üniversite bitti, memleketime geri döndüm. Seçmen listesinde adım ankarada gözüküyor. Onu bulunduğum ile nasıl taşıtabilirim. Bunun süresi falan var mıydı? 

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

muhtara git

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

İnternetten ikametgahını değiştir annenlerin yanına aldır daha sonra git muhtara yoksa masraf çıkarırlar...

edit: https://adres.nvi.gov.tr/Pages/Bildirim/Dogrulama/YerlesimYeriDogrulama.aspx

hocam buradan yapabilrsin

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

simiramis bunu yazdı:
    -----------------------------

İnternetten ikametgahını değiştir annenlerin yanına aldır daha sonra git muhtara yoksa masraf çıkarırlar...

Tamam hocam ne gerekirse yapıcam ama seçmen listelerinin askıya çıkmasından hemen sonra yapılması gerekir diyenler var. Listeler kesinleştikten sonra değiştiremezsin diyorlar. O yüzden bunun bir zamanı var mı diye sordum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

hocam 20 gün kala değiştirebileceğini sanmıyorum. listeler kesinleşti. kısmet artık seçimlere. döner dönmez ikametgahı aldırsaydın keşke.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

Yüksek Seçim Kurulu'nun 28.05.2010 tarih ve 345 sayılı kararı eki Seçmen Kütüğünün Güncelleştirilmesi Usul ve Esalarını Gösterir

(Örnek:140/I) Gelenelge uyarınca, 12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak olan Anayasa Değişikliklerinin Halkoyuna Sunulması seçimi nedeniyle, 09-22 Haziran 2010 tarihleri arasında askıya çıkartılan seçmen listeleri 3 Temmuz 2010 tarihinde kesinleşmiş olduğundan; Seçmenlerin kayıtlı bulundukları yerleşim yeri adresi dışında geçici ya da misafir seçmen olarak oy kullanmaları ve 22 Haziran 2010 tarihinden sonra, atama, taşınma, vb. nedenlerle adres değişikliği yapan seçmenlerin yeni adreslerinde oy kullanmaları yasal olarak mümkün değildir. Yurt içi seçmen kütüğüne kayıtlı olan vatandaşlar yurt içinde kayıtlı oldukları yerde, Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar ise Yüksek Seçim Kurulu'nun 09.06.2010 tarih ve 365 sayılı kararında belirtilen gümrük kapılarında pasaportlarını göstererek giriş-çıkış yaparken oylarını kullanabilirler.

http://www.ysk.gov.tr/ysk/index.html

Ayni dertten bende müzdaribim maalesef secmen listesinin aciklandigi yerde kullanmak gerecekecek.

Siteden kullanmayanalarla ilgili ceza miktarini bulamadim bilenler varmi acaba, bazi sitelerde 22 lira olarak yaziyor dogrumudur.

Parlayan bizi paylar...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xdabbex
    xdabbex's avatar
    Erkek

simiramis bunu yazdı:

edit: https://adres.nvi.gov.tr/Pages/Bildirim/Dogrulama/YerlesimYeriDogrulama.aspx

hocam buradan yapabilrsin

İşlem Tamamlanamadı

• Belirtmiş olduğunuz adres sistemde adınıza kayıtlı değildir.

Lütfen en yakın İlçe Nüfus Müdürlüğü ' ne giderek yerleşim yeri adresinizi beyan ediniz.

diyor hocam :S

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

süresi geçti. askı süresinde yapman gerekirdi.

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

cevik bunu yazdı:

Yüksek Seçim Kurulu'nun 28.05.2010 tarih ve 345 sayılı kararı eki Seçmen Kütüğünün Güncelleştirilmesi Usul ve Esalarını Gösterir

(Örnek:140/I) Gelenelge uyarınca, 12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak olan Anayasa Değişikliklerinin Halkoyuna Sunulması seçimi nedeniyle, 09-22 Haziran 2010 tarihleri arasında askıya çıkartılan seçmen listeleri 3 Temmuz 2010 tarihinde kesinleşmiş olduğundan; Seçmenlerin kayıtlı bulundukları yerleşim yeri adresi dışında geçici ya da misafir seçmen olarak oy kullanmaları ve 22 Haziran 2010 tarihinden sonra, atama, taşınma, vb. nedenlerle adres değişikliği yapan seçmenlerin yeni adreslerinde oy kullanmaları yasal olarak mümkün değildir. Yurt içi seçmen kütüğüne kayıtlı olan vatandaşlar yurt içinde kayıtlı oldukları yerde, Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşlar ise Yüksek Seçim Kurulu'nun 09.06.2010 tarih ve 365 sayılı kararında belirtilen gümrük kapılarında pasaportlarını göstererek giriş-çıkış yaparken oylarını kullanabilirler.

http://www.ysk.gov.tr/ysk/index.html

Ayni dertten bende müzdaribim maalesef secmen listesinin aciklandigi yerde kullanmak gerecekecek.

Siteden kullanmayanalarla ilgili ceza miktarini bulamadim bilenler varmi acaba, bazi sitelerde 22 lira olarak yaziyor dogrumudur.

aslında cezasında değilim. 1 oy 1 oydur deyip gidip kullanmak lazım diyorum. ama yine bir sürü dolap döneceğini tahmin ettiğimden değmez diye de düşünüyorum :| Seçimden 1 hafta sonra bizim oylar tarladan çıkar muhtemelen.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    keokihamni
    keokihamni's avatar
    Erkek

hocam bende aynı mantıkla oy kullanabilmek için uğraştım ama olmadı süresi geçmiş.Süresi geçelide 1,5 ay falan olmuş. 

hayalleri yüzdürmek!!!! "refere refere finish please" Kova Yaşar
Toplam Hit: 11246 Toplam Mesaj: 10