folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Özel Üniversitelere Kayıt Ve Ek Yerleştirmelerle Alakalı Bilgi

Özel Üniversitelere Kayıt Ve Ek Yerleştirmelerle Alakalı Bilgi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhabalar,

öncelikle durum şöyle kuzenim bu yıl sınava girdi istediği düzeyde bir puan alamadı tercihlerinde de yazdığı yerlerden bir yer gelmedi..

ben okulu yeni bitirdim hani 5 yıldır sistemden uzağım bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..

şimdi süreç nasıl işliyor? ek yerleştirmek için tekrar tercih yapacak kuzenim ama özel okula önlisansa başlama gibi durumu da var hani bi özel okula gidip direk kayıt olma vs gibi şansları bulunuyor mu ?

bu süreçler nasıl işlemekte? ayrıca bu işlemler için son tarihler nedir?

durum böyle.. şimdiden teşekkür ederim size

Zugzwang
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Hocam bu devirde özel okul iki yıllık okumak pek akıl kârı değil bana göre. Harcanacak para ile dükkan açsa daha iyi o derece.

Askerlik vs. gibi bir sıkıntısı varsa açık öğretim derim.

Bana göre 2 yıllık özel yerine bir yıl daha öss 'ye çalışmasını öneririm. Tabiki karar sizin.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

Hocam bu devirde özel okul iki yıllık okumak pek akıl kârı değil bana göre. Harcanacak para ile dükkan açsa daha iyi o derece.

Bana göre 2 yıllık özel yerine bir yıl daha öss 'ye çalışmasını öneririm. Tabiki karar sizin.

hocam sonuna kadar haklısın hani aynı şeyleri bende diyorum ama dayım biraz bu konuda inatçı okusun okusun diyo.. ona da böyle çok üstten konuşuyo gibi gözükmek istemiyorum üsteleyemiyorum ondan.. hani oğlum başarısız oldu demek yerine parası neyse veririm demeyi tercih ediyo sanırım

Zugzwang
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

yurtiçindeki hiç bir üniversiteye osymden yerleşmediğin sürece gidip kayıt yapamazsın (geçişler yös vs hariç) özel de olsa devlet de olsa merkezi bir sınav ile anca yerleştirilmen yapıldıktan sonra kayıt olabilirsin. O yüzden ek yerleştirmelerde istediğin üniversitenin bölümünü yazıp ona göre kayıt yapma hakkı kazanabilirsin

Love is nothing without fucking.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    zndmn bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

hocam sonuna kadar haklısın hani aynı şeyleri bende diyorum ama dayım biraz bu konuda inatçı okusun okusun diyo.. ona da böyle çok üstten konuşuyo gibi gözükmek istemiyorum üsteleyemiyorum ondan.. hani oğlum başarısız oldu demek yerine parası neyse veririm demeyi tercih ediyo sanırım

Öyle düşünüyorsa yanlış düşünüyor hocam. Üniversite sınavını herkes ilk senesinden kazanmıyor. Kazananlarda pişmanlık içinde olabiliyor.

İlk sene öss'yi kazanamamak bir başarız olma belirtisi diyemem. Bunlarıda anlatmana rağmen dayın anlamıyorsa k.bakma hocam ama bu konuyada hiç karışmasan daha iyi olur. En azından belki senin sayenden bir yere yerleşmezde yeniden hazırlanır.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    zndmn bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

Öyle düşünüyorsa yanlış düşünüyor hocam. Üniversite sınavını herkes ilk senesinden kazanmıyor. Kazananlarda pişmanlık içinde olabiliyor.

İlk sene öss'yi kazanamamak bir başarız olma belirtisi diyemem. Bunlarıda anlatmana rağmen dayın anlamıyorsa k.bakma hocam ama bu konuyada hiç karışmasan daha iyi olur. En azından belki senin sayenden bir yere yerleşmezde yeniden hazırlanır.

hocam karışmamak hani olmaz ya ben karışmazsam daha olumsuz bi sonuç ortaya çıkar diye düşünüyorum.. çocuğun 2. yılıydı zaten hani tamin edeceğiniz üzere bu tercih vs olaylarına falan bile ilgisiz baya.. sınava girdiğim zamanı hatırlıyorumda mevzuya dair herşeyi biliyoduk yani araştırıyoduk falan baya bunda hiç o durum yok..

hani arkadaşta açıklamış ya tercih ile yerleşmezse kayıt falan yaplmıyomuş zaten o açıdan artık yapacak bişey yok gibi duruyor.. ben şu an tercihlerine yardımcı olmaya çalışıp elimden geldiğince bilinçlendirmeye çalışıcam hakkında hayırlısı diycem artık..

Zugzwang
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek
    Biyoteknoloji bunu yazdı

yurtiçindeki hiç bir üniversiteye osymden yerleşmediğin sürece gidip kayıt yapamazsın (geçişler yös vs hariç) özel de olsa devlet de olsa merkezi bir sınav ile anca yerleştirilmen yapıldıktan sonra kayıt olabilirsin. O yüzden ek yerleştirmelerde istediğin üniversitenin bölümünü yazıp ona göre kayıt yapma hakkı kazanabilirsin

teşekkürler hocam

Zugzwang
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek

bir arkadaşımında şöyle bir sorunu var tercih yapmamış ek tercih yapabilir mi şimdi bilen birileri var mı?

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek
    GoldenWorld bunu yazdı

bir arkadaşımında şöyle bir sorunu var tercih yapmamış ek tercih yapabilir mi şimdi bilen birileri var mı?

Bende merak ediyorum.

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek
    GoldenWorld bunu yazdı

hocam ösymnin sitesinde mi tercih kılavuzunda mı bir yerde okudum ama hani ek tercih yapabilmek için tercih yapıp yerleşememiş olmak gerekiyomuş sanırım bu tarz bir ibare vardı

Zugzwang
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerot
    kerot's avatar
    Erkek

Tercih yapıp da tercihi tutan yani herhangi bir bölüme yerleşen kişi ek tercih döneminde tercih yapamıyor kesinlikle.

-Şimdi Üni'lerin kayıtları 08/08 yani yarın yani cuma günü sona eriyor. Bu kayıt döneminde, kayıt yapılmayan yerler filan boş yerler kalıyor ya, ÖSYM bu boşluklara göre yeniden bir kılavuz hazırlıyor. Hani bak şu bölümde şu kadar yer kaldı filan diye. Genelde 1-2 kişi boş yerler oluyor.

-Ayrıca şöyle de bir durum var. Ek tercihte puanlar belirlendiği için o puanın altında tercih yapılamaz. Şöyle ki, mesela istanbul üniversitesi - tahribat yazarlığı bölümü 350 puanla kapatmış olsun. senin puanın 349olsun o bölümü yazamazsın, Kesin olarak o belirlenmiş puanın üstünde bir puana sahip olunmak zorunda.

Toplam Hit: 1218 Toplam Mesaj: 11
üniversite yerleştirme özel üniversite