folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder P4 3.20Ghz 478 Pin İşlemci Isı Problemi

P4 3.20Ghz 478 Pin İşlemci Isı Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eagleofcondor
    eagleofcondor's avatar
    Erkek

P4 3.20Ghz 478 Pin hyper threading İşlemci aldım anarkata taktım güzelce termal kremini sürdüm intel'in 478 pin orjinal stok fanını taktım. ama işlemci 60 dereceye kadar çıkıyor çok ısınıyor ısınınca reset atıyor. bu ısı problemini gidermek için neyapmalıyım. daha önce bu tür sorunlar ile karşılaşmış değerli müridlerim beni aydınlatırlarsa sevinirim.

iyi geceler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csharper
    csharper's avatar
    Erkek

Çok garip gelebilir fakat ben ısınma problemini kompresörle kasayı temizleyerek çözmüştüm. Tozun ısınmaya etkisi hafife alınmayacak kadar ciddi.

Farklı bir yol olarak, bios tan işlemci fan devri kontrol edilebiliyorsa, devri artırmayı deneybilirsin.

Palyaço balıklarının yumurtaları döllendikten sonra, erkek balığın yavruları korumak için verdiği emek sürerken, yavruların kalbinin attığı görülebiliyor.Hayatımda gördüğüm en duygulu olaylardan biriydi.Akıp giden herşeye duyarlı olabilen insan , ne muhteşem bir varlık!Akıp giden olaylar tasarlayıp bilgisayarlarda yaşattığımız dünyalar , gerçekte sahip olabilklerimizden akıyor elektriğe.Bu yaşam algoritmaları oyununu oynamak üzere katılımcı olabilmek çok güzel.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

478ler daha duruyomu :|

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eagleofcondor
    eagleofcondor's avatar
    Erkek

valla kasada hiç tozda yok kapağıda açık nedense anlayamadım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csharper
    csharper's avatar
    Erkek

Isınma dolayısyla yeniden başlama meselesinin önüne geçmek için , güç seçeneklerinden minimum işlemci kullanılma düzeyini yüzde 5 e , maximum işlemci kullanım yüzdesini de yüzde 70 e indir. 

Performans tabiki düşecektir. Fakat en azından yeniden başlayarak delirtmesinden iyidir.

Eğer güç seçeneklerinde kontrol edebileceğin işlemci kullanım yüzdesi yer almıyorsa, internetten kısıtlayıcı - limitleyici bir uygulamay indirerek halledebilirsin. Desktop power management tool diye aratırsan birşeyler bulursun.

Palyaço balıklarının yumurtaları döllendikten sonra, erkek balığın yavruları korumak için verdiği emek sürerken, yavruların kalbinin attığı görülebiliyor.Hayatımda gördüğüm en duygulu olaylardan biriydi.Akıp giden herşeye duyarlı olabilen insan , ne muhteşem bir varlık!Akıp giden olaylar tasarlayıp bilgisayarlarda yaşattığımız dünyalar , gerçekte sahip olabilklerimizden akıyor elektriğe.Bu yaşam algoritmaları oyununu oynamak üzere katılımcı olabilmek çok güzel.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Hocam işlemci fanının iyi devir almadığını düşünüyorum imkanın varsa başka bir fan takarak dene ısı genelde ondan olur ( ki sen toz yok diyorsun ) normal de birde power supply yetersiz olursa ısı problemi olur ama sanmıyorum pc eski haliylen pek sanmıyorum sıkıntının sadece fandan kaynaklı olduğu kanaatindeyim.

the man who gets tired after eating a ban
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Focal
    Focal's avatar
    Erkek

Dönemin o presscot mimari islemciler genellikle yüksek ısıda çalısıyorlar.Alternatif olarak tabiki kaldıysa 478p bi soğucutu bulman..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

düzgün takamamışındır fanı elinle bir salla sallanıyorsa tam oturmadığından ısınıyordur ayrıca aynı işlemciden bende vardı 100 derece oldumu resetlerdi 85 derecede çalışırdı.

tahribat.com a can feda
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

5-6 yıl kullandım hiç ısıdan dolayı reset atmadı.. 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hast
    Hast's avatar
    Erkek

60 nm mimarisine sahip bir işlemciden bahsediyorsunuz, o işlmeci için 80 derece normaldir.

benim gözümde fazla bu ısı diyorsan soğutucu bul bir tane tak üstüne. solda sağda satılıyordu bir dönem. ben p3 için buldum bakır birtane 7;/24 açık makine download ediyor 45 derecenin altınada inmedi.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eagleofcondor
    eagleofcondor's avatar
    Erkek

Hast bunu yazdı:
    -----------------------------

60 nm mimarisine sahip bir işlemciden bahsediyorsunuz, o işlmeci için 80 derece normaldir.

benim gözümde fazla bu ısı diyorsan soğutucu bul bir tane tak üstüne. solda sağda satılıyordu bir dönem. ben p3 için buldum bakır birtane 7;/24 açık makine download ediyor 45 derecenin altınada inmedi.

-----------------------------

AMD Fanı takarak soğuttum. şuan 39 derece problem yok :) yanlız Psu nun gücü yetmemekte 250 watt lık 512 PCI Ex x16 ekran kartını takınca makina rest atıyor ekran kartı sağlam güç yetmiyor sanırsam 400 wattlık bir Psu almam lazım

Toplam Hit: 1813 Toplam Mesaj: 11