Packer

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    x-t0xid
    x-t0xid's avatar
    Erkek

UPX dışında kullandığınız ve önerebileceğiniz packer var mı ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Amaç nedir? Mesela acemilerin kolayca unpack etmesini engellemek mi yoksa güzel bir dosya boyutu tutturmak mı? Lisans işini sağlama almak mı isteniyor yoksa?

Genelde hepsi sağ olsun ibneler yüzünden virüs olarak algılanıyor ve UPX bu bağlamda nispeten temiz kalmayı başarmış bir packer. Bence spesifik bir amaç yoksa UPX en ideali. Ha onun dışında ben PECompact kullanmıştim ve yanlış hatırlamıyorsam net desteği de vardı. Böyle debugger tespit etsin ve acemilerce minciklanmasin diyorsan themida var. Onun dışında custom çalışmak bence en güzeli yoksa her türlü unpack edilir. 

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    x-t0xid
    x-t0xid's avatar
    Erkek

Hocam asil amac dosya boyutunu dusurmek PE sectionlarin alayini .data da topladim arti upx ama yinede dosya boyutu cok buyuk 1 mb falan statik derledigim icin tum kutuphaneler PE'de gomulu oyle ahim sahim birsey yaptigida yok aslinda

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

UPX in alternatifi yok hocam direk virüs sayılır. Ki UPX in bile bazı sürümleri zararlı yazılım sayılabiliyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uykucuibo
    uykucuibo's avatar
    Erkek

Aspack Pecompact ayarlardan dahada düşürebilirsin bozabilir ama test ede ede yap bide peid

Toplam Hit: 1961 Toplam Mesaj: 5
packer