Pardus Klavye Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coyotosays
    coyotosays's avatar
    Erkek

Hocalar 3-5 aydır pardus kullanıyorum.  Öyle bi deneyim dedim kurdum sorun şu arada bi oluyodu yine yaptı harflere baasarken 2-3 tane basıyo bazen de hiç yazmıyor bu yazzııyı bile yazarken baya zzzorladi bu sorunu nassıl çözerim

yadda linux mu değiştisem. Hangi sürüüm?

YAZIDA SORULAR MEVCUT HATANIN GÖRMESİ ADINA DÜZELTMEDİM

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdibaba06
    erdibaba06's avatar
    Erkek

hocam pardus mardus nedir töbe bismillah  orjinal forumlarina sorarak bi cevap bulabilirsin bence yada hic ugrasma linux gec linux saglamdir (y)

Bize kalmayacak dünya için, bize kalacak günahlar biriktiriyoruz.'' Pir Sultan Abdal
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coyotosays
    coyotosays's avatar
    Erkek
    erdibaba06 bunu yazdı

hocam pardus mardus nedir töbe bismillah  orjinal forumlarina sorarak bi cevap bulabilirsin bence yada hic ugrasma linux gec linux saglamdir (y)

hoca arkadaaş vardı çağrı merkzinde öğrenme adına  yardımı oluyodu oda tel no değitirmiş heralde ulaşamaddımm

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fuzulli
    Fuzulli's avatar
    Erkek
    erdibaba06 bunu yazdı

Adam pardus demiş sen Linux e geç demişsin. Pardus hakkında bir fikrin yok sanırım.Neyse;

Mevcut sorun çözümünü bulmaya çalışacak kadar vaktim malesef yok ama küçük bir tavsiyede bulunayım. Bu tarz basit ve saçma sorunlar ile boğuşmak yerine güncel, stabil ve topluluğu geniş kitlere ulaşmış olan bir çok linux dağıtımı var. Ubuntu, Elementary os, LinuxMint, Fedora vs. gibi. Bu dağıtımları kullanmanı öneririm, hem daha az sorun ve daha rahat sorun çözümü bulabilmen için.

Pardus bir zamanlar güzeldi ama mevcut hükkümet yüzünden oluşan yandaş ve boş adam atamaları pardus'a da sıçradı ve ilk versiyonu çıkartan kemik kitleyi dağıtıp saçma sapan bir şey yaptılar. Salla gitsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coyotosays
    coyotosays's avatar
    Erkek
    Fuzulli bunu yazdı
    erdibaba06 bunu yazdı

Adam pardus demiş sen Linux e geç demişsin. Pardus hakkında bir fikrin yok sanırım.Neyse;

Mevcut sorun çözümünü bulmaya çalışacak kadar vaktim malesef yok ama küçük bir tavsiyede bulunayım. Bu tarz basit ve saçma sorunlar ile boğuşmak yerine güncel, stabil ve topluluğu geniş kitlere ulaşmış olan bir çok linux dağıtımı var. Ubuntu, Elementary os, LinuxMint, Fedora vs. gibi. Bu dağıtımları kullanmanı öneririm, hem daha az sorun ve daha rahat sorun çözümü bulabilmen için.

Pardus bir zamanlar güzeldi ama mevcut hükkümet yüzünden oluşan yandaş ve boş adam atamaları pardus'a da sıçradı ve ilk versiyonu çıkartan kemik kitleyi dağıtıp saçma sapan bir şey yaptılar. Salla gitsin.

aynen hoca fedora yüklüydü fazla kurcalayınca sapıtttı bnde buna geçtim neyse dediklerinden birini hafta sonu kurayım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kilit11
    kilit11's avatar
    Erkek

Pardus çağrı merkezi var 444 5 773 hocam 8-5 çalışıyorlardı yanlış hatırlamıyorsam arayınca baya yardımcı oluyorlar.

21 mayıs 1864
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    erdibaba06 bunu yazdı

uushadasdsad :D

Hocam fedora kullanmışsın fakat fedora başlangıç için debiana nazaran daha zordur.Yani paketleri vs.vs debian tabanlı sistemleri dene sorunun çözümüne gelirsek inan bende bilmiyorum :D

/etc/X11/xorg.conf şöyle bi dosya var mı varsa içeriğini atar mısın ?

Toplam Hit: 1180 Toplam Mesaj: 7
pardus linux klavye