Pardusda Problem Var Acil Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Geçende problemden bahsetmistim pardus direk acılıyor windowsu sormuyor demistim.Bugün sistem yöneticisinden bi ayar yapmaya kalktım simdi sistem yöneticisine geliyor ama hata veriyor kapanıyor.Reset falan attım aynı sistem geri yüklemede yapamıyorum.Ne yapabilirim.Acaba pardusun oldugu c yi silsem windows calısır mı

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

acil yardım dememin sebebi yakında yazılılar var onlara calısmam lazım dreamweaver ve fireworks

Bu da geçen konumun linki

http://tahribat.com/Forum-Linuxcu-Arkadaslar-Yardim-Lutfen-100932/

Demin pardusu yükledim yüklerken bana sordu 3 secenek vardı.

Acılıs diskin basına kur (önerilen)

Pardusu kurulu oldugu diskin basına kur

Sistem yükleyicisi kurma

Ben bunlardan 1. işaretledim ama pc acılırken direk pardus acılıyor.Pardus mu windows mu diye sormuyor linuxcu arkadaslar yardım lütfen.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Burası belki işine yarar.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

JPriest bunu yazdı:
    -----------------------------

Burası belki işine yarar.

----------------------------- 

yazdıgım gibi arkadasım zaten pardusun forumlarına girdim söledim oradan yap dediler ama ordan bi yanlıs ayar yaptım simdi oraya girince hata veriyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Son_Angut
    Son_Angut's avatar
    Erkek

ubuntu kur. oh mis valla    (çözüm değil alternatif oldu ama idare et)

indiremiyosan sitesinden iste , bedavaya 3 -5 tane cd gönderiyolar. 2 hafta içinde kapının altına bırakıyolar.

pardus ne dangalakça bişeydir arkadaş , windows + ubuntu + pardus kurdum.  hadi windowsu görmedin diyelim ama ubuntuyu nasıl görmezsin ?

en son üstüne bi daha ubuntuyu kurdum. 3 işletim sistemini birden görüyo , türkçesi var filan

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

ya arkadasım bende keyfimden değil okulda bunu işletiyorlar ondan kurdum ya yoksa bende biliyorum pek iyi değil.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

yok mu yardım edecek yav lafa geldimi herkez linuxcuyum diyor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

ya arkadaslar yok mu yardım edecek durum acil kimse bilmiyor mu bari şunun cevabını verin c yi silsem xp calısır mı tekrar

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

linuxcu arkadaslar cok sagolsun lafa gelince herkes kral herkes biliyor icraata gelince hiçbir halt yok ortada.Yok beni mi s-klemiyonuzda adam gibi cevap vermiyonuz bilmiyorum.Bugün sildim pardusu boot olmadıgı için hiç bir işletim sistemi baslamıyor suan.Onarma da yapamıyorum parola yanlıs diyor dogru oldugu halde :S

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

şimdi gördüm... hocam malesef pardus u kurduğun diski silsen dahi windows un direk çalışmayacak çünkü windows un açılış yöneticisi var sayılan açılış yöneticin durumunda değil... eğer bu durumu düzeltmek istiyorsan windows un açılış yöneticisi lilo isminde bir yazılım yanılmıyorsam... şimdi yapman gerekenleri kısaca açıklayım ama bende harfiyen bilmiyorum çünkü olay windows la ilgili...

çalışan bir cd ile sistemi aç daha sonra windows un olduğu diske git orada açılış yöneticisini varsayılan olarak lilo yapmanı sağlayan bir dosya olması lazım onun içinde değişiklik yap sistemi yeniden başlat bu kez lilo sayesinde windowstan başlayabilirsin...

Aynı olan pardusun açılış yöneticisi olan yanılmıyorsam grub idi... grub içinden de windows un açılış birimlerini göstererek ayarlayabilirsin... internette birazcık ararsan fazlasıyla bulursun... burada her arkadaş linux çuyum dedikleri için herşeyi bilmek zorunda değil ki en iyi örneği benim yani... ezberden hiç bir iş yapmam sadece teorisini bilir gerek duyduğum yerde araştırırım... bence sende ezber yapmak yada milletin linux a olan sempatisini kıracak sözler sarfetmek yerine sende böyle yap...

ayrıca pardus a laf eden arkadaşları biraz düşünmeye davet ediyorum... ubuntu dediğiniz sistem dünyada bilmem kaç milyon kullanıcısı olduğu için bu kadar iyi ki aslında bu kadar kullanıcısının olmasının tek ve en önemli nedeni projeyi ortaya atan ismin açık kaynak fikrini ortaya atıyor olmasıdır... yani sistemin reklamı iyi yapıldı çok fazla insan kullandı daha fazla bağış vs toplandı sistemi geliştiren daha fazla insan oldu...

birde lütfen pardus projesinin ekibine ve imkanlarına bakın... en basitinden microsoft çularla dolu dünyaya at gözlükleriyle bakmayı tercih eden yazılımcıların bir hayli fazla olduğu bir ülkede böyle bir proje yaptılar... kendilerine teşekkür etmek ve sistemi desteklemek lazım diye düşünüyorum...

(not buraya yazılan cvp ları takip edemeyebilirim kişisel olarak mutlaka iletmek istediği birşey olan arkadaşlar pm atsınlar lütfen.)

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

çok uzun diye okumadım postları sadece ilk kısmı okudum...

hocam ubuntu live cd ile açıp lilo falan kurmayı dene, olmadı win cd ni takıp mbr fix falan et sonra tekrar lilo kurmayı dene...

mbr yi şey edersen direk xp açılır, sonra tekrar grubu yükler istediğini sormasını sağlarsın...

edit: mbr mi deniyordu acaba düşündüğüm yere, öyleydi sanırım =)))

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
Toplam Hit: 2012 Toplam Mesaj: 11