folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Parmak İzi Nasıl Korunur?

Parmak İzi Nasıl Korunur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek
    arkadaşlar geçen akam eve hırsız girdi ve balkondan gidiğini anladık çünki evi boyarken akllı üst komsumuz merdivenı bahcede unutmuş ve adamda fırsat bu fırsat deyip atlamış balkona balkon kapısda açıp bende kapının önunde salonda uyuom ynaımdan geçmiş babamın cepten 750 ytl sini almış....poliside aramadık arasakta burası biraz daha değişik..ama adamın parmak izlerini buldum balkonun demırlerinde herhalde elleri erliymiş ki tahta merdivenın tozları eline battıkı herhalde ondan mavı boyanın  üztünde acayip belli oluyo şimdi benım yapamk istediğim bu parmak izini ordan nasıl kopy ederim ve pc de digital olarak sakalrım...saklamak kolayda onu ordan kopy etmek zor acaba kolı bantı felan olurmu bakarsın ilerde lazım olur ....

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

ricin bunu yazdı:
    -----------------------------
    arkadaşlar geçen akam eve hırsız girdi ve balkondan gidiğini anladık çünki evi boyarken akllı üst komsumuz merdivenı bahcede unutmuş ve adamda fırsat bu fırsat deyip atlamış balkona balkon kapısda açıp bende kapının önunde salonda uyuom ynaımdan geçmiş babamın cepten 750 ytl sini almış....poliside aramadık arasakta burası biraz daha değişik..ama adamın parmak izlerini buldum balkonun demırlerinde herhalde elleri erliymiş ki tahta merdivenın tozları eline battıkı herhalde ondan mavı boyanın  üztünde acayip belli oluyo şimdi benım yapamk istediğim bu parmak izini ordan nasıl kopy ederim ve pc de digital olarak sakalrım...saklamak kolayda onu ordan kopy etmek zor acaba kolı bantı felan olurmu bakarsın ilerde lazım olur ....
    -----------------------------
    hoca ekipman lazım, direk parmak desen bizim okuldada olan cok pahalı olmayan bişi var 30-40 dolara koyyosun oraya cıkarıo parmağını ama seninki için bildiğim kadarı ile

özel bir toz ile özel bir ışık altında sisteme aktarılıyor o parmak izi...

Cağırın polisi a.k.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ---RudeboY---
    ---RudeboY---'s avatar
    Erkek
    Hocam C.S.I da adam yapıyordu bak,elastik bi bant gibi bişey vardı,onu yüklendiriyor(hani tahta kalemi kazağa sürtüp kaıt çektirdiğimiz gibi yüklendiriyo işte)
     daha sonra bişiler yapıyodu fln topraktaki ayakizi onun üstüne çıkıyodu.Yolu varda tam bilmiyorum,yakında yazarlar burda heralde :D çok geçmiş olsun...

Söz gümüşse, altın paradır...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheGoFReT
    TheGoFReT's avatar
    Erkek

eğer boyanmış yerde kalmışsa muhtemelen biraz derindir ve serttir sakızı dene

http://tikla.net/ durma tıkla =)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahmaran
    sahmaran's avatar
    Dişi
    Polislerin almasi lazim parmak izini, öle herkesin elindeki olan parmak iziyle ugrasmazlar bence ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ferhatmartin
    ferhatmartin's avatar
    Erkek

hoca fotoğrafını çek. sonra photoshopta  gereksiz yerleri arındır. orjinalinide sakla photoshopla temizlediğini de. sırf fotosunu saklasan yine sonuç alınabilir bence.yada bak şöyle yap: çok kaliteli bi makine ile fotosunu çek. sonra onu a3 kağıda çıkarttır. ama sırf parmak izini tam a3 e sığsın sonra üstüne alüminyum koy. izi alüminyuma işle sonra başka boş bi a3 koy. üzerine sadece ayıkladığım parmak izini işle sonra onu tarattır. boyutunu orjinal boyutuna getir. Deforme olabilir. ama bence sırf fotosu yeter. kolay gele.

ışıklı masada ya da camda direk temiz a3 e de yapsan olur. neyse hoca fikrim budur

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrKomando89
    TrKomando89's avatar
    Erkek

ne işe yarıcak ki. polise verip aha benim evimi bu parmak izinin sahibi soydu desen alırlar mı sanıyosun?

ozaman bi yerde bi cinayet olsun, sevmediğimiz bi adamın parmak izini götürelim polise bu öldürdü diyelim...

çağır polisi gitsin. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek
    kurşunkalem ucunu tozhaline getir, suluboya fırçasıyla hafifçe sür oraya, sonra şeffaf koli bandıyla yapıştır, çek, sonra o koli bandını beyaz çizgisiz kağıda yapıştır, en basit olarak bu şekilde alabilirsin parmkaizini, fakat yetişkin bir insanın biryerde parmakizinin kalma süresi 48 saattir acele et ondan ;)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mobydick64
    mobydick64's avatar
    Erkek
    yıka balkonu gitsin a.q  adam çalacağını çalmış :D

ne mektup geliyor ne haber senden,söyle de bileyim bıktın mı benden,her akşam güneşin battığı yerden,gözlerin doğuyor gecelerime......
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek
    işkence hane hoşşuma gitti 2 gün dayak 3.gün polis :D
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek

başka türlü uslanmıyolar hacı ama işe yarıryor erkan abi diyo 2 si yola gelmiş belediyede çalışıyomuş....

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
Toplam Hit: 3058 Toplam Mesaj: 11