folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Pasaport Kaydi Olmayan Telefon Satisi Yapilabilir Mi?

Pasaport Kaydi Olmayan Telefon Satisi Yapilabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

anlaşırsak fiyatta kargoylada yollarsın sen bana @joe_black hocamızın dediği gibi bi fiyat çıkar çünkü mantıken odur anlaşırız anlaşamayız sonrasını düşünürüz,

sanada uyarsa durum bu ;)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam kargoyla gelecek ürün degil :) gümrüge düser telefon. üstüne hediye falan da yazsam ne yapsam gümrükte takili kalir. Bir arkadas gecen hafta türkiye'ye gitti, o olsaydi onla gönderebilirdim ama kargonun gidecegini düsünmüyorum. Yoksa öyle cok yapilirdi. Ama diyorsan yok bana kargoyla gönder, riski ben alirim o zaman yollarim :) Ama dedigim gibi benim bildigim kadariyla gümrükte takilacaktir.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

hocam kargoyla gelecek ürün degil :) gümrüge düser telefon. üstüne hediye falan da yazsam ne yapsam gümrükte takili kalir. Bir arkadas gecen hafta türkiye'ye gitti, o olsaydi onla gönderebilirdim ama kargonun gidecegini düsünmüyorum. Yoksa öyle cok yapilirdi. Ama diyorsan yok bana kargoyla gönder, riski ben alirim o zaman yollarim :) Ama dedigim gibi benim bildigim kadariyla gümrükte takilacaktir.

aynen gümrükte takılıyordu hay şansıma benim hocam sende gelen arkadaş gelmeden yazsana buraya bak oldumu şimdi ;:)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

en erken 2.5 ayda gelirim hocam ben. Yakin zamanda gidecek biri yok maalesef. Is arkadasi gidecek ama o da sanirim subat gibi gidicek. Baska aklima bi sey gelmiyor.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

en erken 2.5 ayda gelirim hocam ben. Yakin zamanda gidecek biri yok maalesef. Is arkadasi gidecek ama o da sanirim subat gibi gidicek. Baska aklima bi sey gelmiyor.

sağlık olsun hocam bende külüstürle idare edeyim o zaman az daha para biriktirir o zaman senden 6s yada 7 isterim belki :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    essan bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

@joe_black, sifirin fiyatlarini bulabilirim ama ikinci el icin piyasa nedir 64 gb icin?

@essan, hocam suan bi fiyat falan vermiyorum sadece piyasayi ögrenmek istiyorum ona göre belki bir iki tane fazla alirim yanimda. iphone x 64 ile 256 arasinda 100 frank fark var burda, o yüzden 64 almak yerine 256 almak daha mantikli. Adamlar da kasitli olarak 128 cikarmiyorlar. Evet cihatlar simkilitsiz olacak. Eski kiz arkadasim bi gsm firmasinda calisiyor, bana zamaninda demisti, biz acabiliyoruz sim kilitlerini.

Benim daha cok ögrenmek istedigim yanimda fazladan cihaz getirirsem satabilir miyim? cünkü bu pasaport olayi falan cidden salakca bi sey (hükümet vergiden geciniyor, dünyada bi örnegi yok). Ayrica türkiye'deki kur baya bi yükseldi. Bir frank 4 tl den fazla oldu simdi. Ben isvicre'ye ilk geldigimde 2.2-2.3 tl ydi (4 yil falan önce). 

iphone X isviçre fiyatlarına baktım şimdi en düşük 4800 TL den başlıyor :) kur farkı çok fazla.. Aklı olan adam Türkiyeden telefon olmaz o yüzden mecbur yurtdışından alacak.. Devlette vatandaş yurtdışından almasın diye böyle ek masraflar çıkartıyor yerli telefon alsın diye sırf vestel'e çalışıyorlar.. Bende iphone çıktığından bugüne aldığım her farklı modelini yurtdışından aldım. Şimdi aklımda iphone X veya 8 plus var ama bilmiyorum yılbaşından sonra yurtdışına çıkmak ihtimalim var. iphone 6 64 gb telefon için düşündüğünüz fiyat, renk nedir ve herhangi bir sıkıntısı var mı (çizik, düşme, kırık v.s.)? 

benim bildigim, avrupa'da en ucuz iphone telefonlar isvicre'de oluyor hocam. Sansin varsa buradan alabilirsin. https://www.toppreise.ch/index.php bu siteden karsilastirabilirsin fiyatlari. Magaza olarak direk almak istersen digitech genelde ucuz veriyor.

suan icin telefon hakkinda bir fiyat fikrim yok. Rengi space gray, bi sikintisi yok benim bildigim, ben aldigim gün ekranini jelatinle kaplarim ve kapak kullanirim. Ama kardesim ne yapti ne etti hic fikrim yok :)  (ben türkiye'de degilim, kardesim türkiye'de o yüzden telefon hakkinda pek bilgim yok)

Black Friday ayagina deli indirim yapti digitech :(

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı
    Black Friday ayagina deli indirim yapti digitech :(

hehe evet hocam, sanirim isvicre'den cok almanyadakiler duydu bunu :) Bana söyleyen arkadasa da almanya'dan biri söylemis, nasil haberleri olmussa :) O bahsettigim arkadas 6 tane iphone X 64gb almis belki aksam daha fazla almislardir bilmiyorum :) Cok fazla telefon getirme hakkim olsaydi onun telefonlarini da türkiye'de satabilirdim ama 2 kisi gidecegiz türkiye'ye. O yüzden getirilebilecek telefon sayisi kisitli. 

Toplam Hit: 2249 Toplam Mesaj: 18
iphone iphone