Pasaport Nasıl Alınır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek
    Naruto bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

ilçe nüfustan randevu al nvi üzerinden. gerekli evraklar yazıyor. bankaya gidip parasını ödeyip dekontu da almayı ihmal etme. aynı gün veya ertesi gün ankara'da basılıp postaya veriliyor. en geç 7 güne ulaşmış oluyor genelde. 

ziraat mobileden oluyo diyebiliyorum hocam?

bakaya gitmeye gerek varmı?

https://www.nvi.gov.tr/pasaport

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü https://randevu.nvi.gov.tr internet adresi üzerinden ya da Çağrı Merkezinden (Alo 199) randevu alınarak veya randevusuz olarak yurt içinde, hususi ve hizmet damgalı pasaportlar için İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüklerine, umuma mahsus pasaportlar için ise İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerine, yurt dışında ise dış temsilciliklere yapılır.

• T.C. kimlik kartı, nüfus cüzdanı veya geçici kimlik belgesi,

• Son altı ayda çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf,

• Yasal temsilcilerin başvuru merkezinde hazır bulunmamaları halinde; kısıtlı veya ergin olmayan kişiler için muvafakatname,

• Öğrencilerin harçsız pasaport başvurularında; "Öğrenci Belgesi" (Başvuru esnasında sistemde öğrencilik durumunun doğrulanması halinde belge talep edilmeyecektir.)

• Başvuru öncesinde pasaport defter ve harç bedelinin ödenmesi (Ödeme bilgileri sistem üzerinden görüntülendiğinden başvuru esnasında ayrıca makbuz/dekont talep edilmemektedir.)

• Eski pasaport (Daha önceden alınmış ve iptali yapılmamış pasaportların başvuruda getirilmesi gerekmektedir.)

• Tahsilde olup 25 yaşını doldurmamış öğrencilere,

...

Pasaport defter ve harç bedeli; vergi dairesi müdürlüklerine, PTT Şubelerine, anlaşmalı bankalara veya Gelir İdaresi Başkanlığına ait https://ivd.gib.gov.tr internet adresi üzerinden ödenebilmektedir. (Ödeme bilgileri sistem üzerinden görüntülendiğinden başvurularda ayrıca makbuz/dekont talep edilmemektedir.)

* Belirtilen miktarlar 2021 yılı için geçerli olup, her yıl Hazine ve Maliye Bakanlığınca güncellenmektedir.

Süre            Harç **          Defter             Toplam        

6 Ay           227,20 TL       180,00 TL       407,20 TL

1 Yıl          332,10 TL       180,00 TL       512,10 TL

2 Yıl          542,20 TL       180,00 TL       722,20 TL

3 Yıl          770,20 TL       180,00 TL       950,20 TL

4-10 Yıl    1085,40 TL       180,00 TL       1265,40 TL

https://www.gib.gov.tr/yardim-ve-kaynaklar/yararli-bilgiler/anlasmali-bankalar-vergi-tahsil-yetkisi-verilen-bankalar

https://randevu.nvi.gov.tr/

herlocksholmes tarafından 16/Eyl/21 01:42 tarihinde düzenlenmiştir

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    walwo bunu yazdı
    FCN bunu yazdı

online vergi dairesinden pasaport harcı + değerli kağıt harcı ikisini yatırıyorsun.  

sonra nufüs idaresinden randevu alıp gidip,biyometrik fotoğrafınla birlikte başvuruosun. 20 gün içinde postalıyorlar

20 gün sürmüyo hocam ertesi gün eline geçiyor artık ehliyet, pasaport, kimlik vs 

maalesef geçen gün yenilettim. onay aşaması 15 gün sürdü. 2.5 günde posta

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Naruto bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

ilçe nüfustan randevu al nvi üzerinden. gerekli evraklar yazıyor. bankaya gidip parasını ödeyip dekontu da almayı ihmal etme. aynı gün veya ertesi gün ankara'da basılıp postaya veriliyor. en geç 7 güne ulaşmış oluyor genelde. 

ziraat mobileden oluyo diyebiliyorum hocam?

bakaya gitmeye gerek varmı?

ivd.gib.gov.tr

burdan ödeyebilirsin kredi kartıyla. bi yere gitmene gerek yok

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    walwo
    walwo's avatar
    Erkek
    FCN bunu yazdı
    walwo bunu yazdı
    FCN bunu yazdı

online vergi dairesinden pasaport harcı + değerli kağıt harcı ikisini yatırıyorsun.  

sonra nufüs idaresinden randevu alıp gidip,biyometrik fotoğrafınla birlikte başvuruosun. 20 gün içinde postalıyorlar

20 gün sürmüyo hocam ertesi gün eline geçiyor artık ehliyet, pasaport, kimlik vs 

ben şanslıymışım demek ki 1 günde elime geçmişti

Arkadaşa bakıp çıkıcam :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    walwo bunu yazdı
    FCN bunu yazdı
    walwo bunu yazdı
    FCN bunu yazdı

ben şanslıymışım demek ki 1 günde elime geçmişti

hocam eşim ve ben aynı gün başvuru yaptık ödemeyi evrak teslimini tamamını aynı gün yaptık.

onunki 3 günde geldi benimki 10 günde geldi.

bu tarz evrak işlerinde net gün hiç bir zaman yoktur.

Toplam Hit: 1701 Toplam Mesaj: 16
pasaport pasaport