folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Pasaporta Telefon Kaydı Son Durum Nedir Biliyormusunuz?

Pasaporta Telefon Kaydı Son Durum Nedir Biliyormusunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolat
    Bolat's avatar
    Erkek

2.6.2012 tarihi itibari ile yurt dışından geldim.nasıl olsa 1 ay süremiz var diyeacelede etmedim

15.6.2012 tarihinde çıkan kanuna göre 15.6.2012 tarihinden sonra gelenlerin telefonu pasaporta işletmek için maliyeye 100tl 

yatırması gerektiği söyleniyor.

1 -) ben ayın 2 sinde geldigime göre 100 tl yatırmayacakmıyım?

2 -) eger 100 tl yatıracaksam telefonu işletirken ayrıca 25 tl daha verecekmiyim

bilen arkadaşlar cevap verirse sevinirim

İnancı doğrultusunda yaşamayan : Zamanla yaşadıklarının doğru olduğuna İnanır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

pasaporttaki mühür tarihini değilde telefoncuya kaydettireceğin tarihi dikkate alırlar büyük ihtimalle bu yüzden kaydettireceğin tarihte 15/06/2012 tarihli yasayı geçtiği için 100 TL yatırırsan daha sonra telefoncuya pasaport kayıt için ayrı bir ücret daha ödersin.. yani 100 TL vergi diğeri ise kayıt ücreti her türlü alırlar hocam burası Türkiye.. ben sadece kayıt için ocak ayında 10 TL ödemiştim onada mı zam geldi :|

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolat
    Bolat's avatar
    Erkek

essan bunu yazdı:
    -----------------------------

pasaporttaki mühür tarihini değilde telefoncuya kaydettireceğin tarihi dikkate alırlar büyük ihtimalle bu yüzden kaydettireceğin tarihte 15/06/2012 tarihli yasayı geçtiği için 100 TL yatırırsan daha sonra telefoncuya pasaport kayıt için ayrı bir ücret daha ödersin.. ben sadece kayıt için 10 TL ödemiştim onada mı zam geldi :|

bilmiyorum bana 25 tl dediler

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

Bolat bunu yazdı:

essan bunu yazdı:

pasaporttaki mühür tarihini değilde telefoncuya kaydettireceğin tarihi dikkate alırlar büyük ihtimalle bu yüzden kaydettireceğin tarihte 15/06/2012 tarihli yasayı geçtiği için 100 TL yatırırsan daha sonra telefoncuya pasaport kayıt için ayrı bir ücret daha ödersin.. ben sadece kayıt için 10 TL ödemiştim onada mı zam geldi :|

bilmiyorum bana 25 tl dediler

senin için ücret önemliyse ve tek bir telefoncuya sorduysan bir başka yere daha sor hocam istersen..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

büyük ihtimal 100 tl yi alacaklar. çünkü 100 tl yi vermeden kayıt yapılmayacak , fatura gerekli diye bir şey vardı. madem erken geldin bu haberler de ortalıtka neden daha önce yapmadın? ben de erken geldim kaydımı yaptıramadım çünkü son 1.5 sene önce bi telefon almıştım, işte şmdi teli kırdırmaya çalışıyoruz.

bu arada geçen yıl 5 tl vrdim. turkcell bayisiydi. başka yerlere de bi sor. 25 tl pahalı

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

yeni kanuna göre ya 100 tl vereceksiniz yada kırdıracaksınız başka çaresi yok devlet bedelliden kazanamadığını bundan çıkartaak bakalım daha ne vergi çıkartacaklar

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bolat
    Bolat's avatar
    Erkek

Bu gün 100 tl maliyeye 20 tl de turkcell işlem merkezine ödeme yapıp kaydı yaptırdım

ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim

Toplam Hit: 1173 Toplam Mesaj: 7