Patriot Füzeleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CosTeR
    CosTeR's avatar
    Erkek

13 ocak gününde ülkemize patriotları ve dış ülkerin askerini sokulmasına karşı olan tkp üyelerinin düzenledigi eylemi duyan vardır mutlaka aranızda dün atv ve bir çok basın kurulusunda cıktı peki siz ne diyorsunuz bu duruma

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=28yFjzDyr_Y

http://www.youtube.com/watch?v=QorQTNjyBG

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

yoldaşlar yine çıkmış :)

orada olsa sormak isterdim, halkın, emekçinin hakkını savunurken tkp xxx şubesinde neden kaçak elektrik ve su kullanıyordunuz (şimdi yapılıyor

mu bilmiyorum) bunun emeği savunan bir partinin yapması ne kadar doğru :)

konuyla ilgili de ben ab,abd ya da her türlü emperyalist güçlere karşıyım.. 

unbalanced tarafından 14/Oca/13 17:07 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Abi ben bu işi anlamıyorum, komünist değilim, komünizmide desteklemem ama tam bağımsız Türkiye, go home yankee gibi şeylere destek veriyorum.

Nerede bu milliyetçiler, nerede bu M. Akif Ersoy gibi vatansever dinciler anlamış değilim.

Yani sen 69 yılında %100 yerli malı araba yaptın ; TSK dediğin şey en gelişmiş ordulardan biri ve sanayi konusunda Türkiye'nin en gelişmiş kruumlarından biri (özel sektörle yarışır). Fakat füzeler falan geliyor. Ne ayak bu ?

Amerikanın ofisi olma, maşası olma isteği nedir ? Hadi devlet ve ordu bunların adamı ses çıkartmıyor. Bu milletide anlamıyorum. Herkesin vicdanı oldukça yerinde. Cumhuriyet bayramında çıkıp 2 turluyorlar ve vicdan rahatlatıyorlar.

Yazıktır günahtır, bu ülke bağımsızlığı fazlasıyla hak etti. Atatürkçüsü, ülkücüsü, dincisi, komünisti, faşisti... Hatta satanisti  bile bu oluşuma destek vermemek için kör olması lazım, beyninin sulanmış olması gerek.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CosTeR
    CosTeR's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı

Abi ben bu işi anlamıyorum, komünist değilim, komünizmide desteklemem ama tam bağımsız Türkiye, go home yankee gibi şeylere destek veriyorum.

Nerede bu milliyetçiler, nerede bu M. Akif Ersoy gibi vatansever dinciler anlamış değilim.

Yani sen 69 yılında %100 yerli malı araba yaptın ; TSK dediğin şey en gelişmiş ordulardan biri ve sanayi konusunda Türkiye'nin en gelişmiş kruumlarından biri (özel sektörle yarışır). Fakat füzeler falan geliyor. Ne ayak bu ?

Amerikanın ofisi olma, maşası olma isteği nedir ? Hadi devlet ve ordu bunların adamı ses çıkartmıyor. Bu milletide anlamıyorum. Herkesin vicdanı oldukça yerinde. Cumhuriyet bayramında çıkıp 2 turluyorlar ve vicdan rahatlatıyorlar.

Yazıktır günahtır, bu ülke bağımsızlığı fazlasıyla hak etti. Atatürkçüsü, ülkücüsü, dincisi, komünisti, faşisti... Hatta satanisti  bile bu oluşuma destek vermemek için kör olması lazım, beyninin sulanmış olması gerek.

çünkü bu ülkenin gerçek yurtseverleri gerçek sahipleri komunistlerdir meydanlarda bu ülke bizim diye bagıranlar her zaman komunistler olmuslardır tarhini gösterdigi gibi ülkeler ne zaman cıkmaza girse karanlık yüzünü gösterse krizler ortaya cıktıgında komunistler tarihn sayfalarında yerlerini her zaman almıslardır

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Bundan birkaç sene önce bir tkp merkezi midir nedir, oraya gitmiştim. Görül alışverişinde bulunabileceğimiz bir toplantı, bir sohbet ortamı olacaktı. Her neyse, bu çok kültürlü arkadaşlar o kadar kültürlüydüki hep sikko sikko ''lanet olsun ak parti'', ''lanet olsun tayyip'', ''lanet olsun yağmurda düzgün yapılmamış mozaik yer taşından sıçrayan su'' tarzında saçma sapan itamlara sahipti. Her sorunun çözümü ise mükemmeldi;

''Atatürk olsaydı böyle olmazdı'' 

İnanır mısınız bilmem ama Mustafa Kemal'i çok çok severim. Karanlığa son veren ilk mumdur benim için. Bir dönem dünyasında ki karanlık sermayeci aç gözlü güçlerin oyununu şah-mat ederek kazanmıştır vede ilk kazanandır. Ama buna rağmen ayar olduğum bir Atatürk portresi daha var, ''ooooovvv Atatürk olsa çok deli çakardı bu amerikanlara'', ''ooooooooooooooovvvv Atatürk olacaktı ki bu patriotlar yaramı girerdi buraya'', ''oooooooooooooooooovvv Atatürk olacaktı ki Tayyip tavuk budu yiyemezdi''. Allah aşkına nesiniz la siz ? Cıvık sıçsanız ''ooovv Atatürk olsa cıvık sıçmazdım'' diyeceksiniz. Bakın tekrarlıyorum Paşam benim çok önemli bir değerimdir, anti-kemalist bir cevap değildir bu, ancak insan yeri geldiğinde anti-kemalistte olmalıdır.

Bu ülkede cahiller ikiye ayrılır; birinci bilmeyen cahil grubu ve ikinci çok bilen cahil grubu. Birinci bilmeyen cahiller grubu çobandır, işçidir, garsondur halkın adamıdır yahu anlayın işte.. Evine aşını götürür, akşam dizisini izler ve etrafında olanı biteni çok siklemez. Sessiz sakindir, gülümser ve mutlu olmaya çalışır. Onun için en güzel şey geceleri karısının koynuna girdiğinde karısının ve çocuklarının sırtının pek, karınlarının tok olduğunu bilmektir. Ben  bu cahilleri çok severim, çok tatlı insanlardır.

Ama gel gör ki katlanamadığım bir cahil tayfası daha var, ikinci çok bilen cahil cemiyeti. Bu adamlara her yerde rastlarsın, toplumun her kesiminde de bulunur bu herifler.. Kah çok über zenginler arasındadır, kah bir durakta otobüs bekleme sırasındadır. Bunlar her bir sikimi bilir beyler, her bir sikim hakkında yorumları vardır. Birşey bilmesede kesin bişiler söyler. Bilmediği içinde saçma sapan yorum yapar. İyi eğitilmemiştir, eğitilememiştir. Görüp geçirmemiştir. Bilgili bir anne ve babanın çocuğu değildir vs vs.. Ama gel gör o otobüsün geç kalmasındada, o über zenginin hesap ödemesindede cahilliğini gösterir. 

Şimdi bu patriot füzeleri muhabbetinde gördüğümüz Türkiye Komünist Parti'li arkadaşlar bir sikim bilmemektedir. Dünya her ne kadar bazı kesimlerce zararlı bulunsada küreselleşme ve stratejik entegrasyonlar sürecindedir. Bunun ana sebebide her bir yerde karşımıza çıkan Adam Smith abimizin mutlak üstünlükler teorisinden başlayarak teorinin günümüze kadar mukayeseli üstünlük, faktör donanım vs vs gelişimler göstermesidir. Stratejil entegrasyon babında ülkeler 5-6 düzeyde bir entegrasyon yaşarlar, sonuncuda tek memleket gibidirler. Bu arada yapılan anlaşmalar ekonomik, askeri, lojistik, bilgi vs vs olabilir. Bugün bizim yaşayabileceğimiz bir sıkıntı olabilecek olası Suriye saldırısı vs. karşı stratejik olarak belli düzeyde entegre olduğumuz ülkeler anti füze savunma füzeleri vermişlerdir bize. Devir düşmanlık devri değil, ülkeler savaşsız genel refahı arttırma peşinde, bunu yaparkende olabildiğince değerlerinden fedakarlık yapmamaya özen gösteriyor. 

Ama gel gör ki iki sikko toplanıp dış ülkelerin askeri filan filan..  

Atatürk olsaydı böyle olmazdı dediklerini duyar gibiyim, cahilsiniz. Ülkelerin hala kılıç kalkanla yönetildiğini düşünüyorsunuz. Askeri otorite olmak çok önemli değil, önemli olan ticari otorite olabilmek günümüzde.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

o füzelerin ve tüm abd silahlarının burada olmasının nedeni bu komonistlerdir , 

2.dünya savaşından sonra türkiye , sovyet emperyalizminden ve tehtidinden kaçıp nato ya sığınmış olması ülkeyi abdnin arka bahçesi haline getirmiştir ki kaçamayan diğer türk ülkeleri birer birer sovyet işgaline uğramıştır.

zamanında çine ve rusyaya ülkeyi komple teslim etmekten yana olan komonistler yüzünden türkiye bu hallere düşmüştür , darbeler ve iç karışıklıklar yaşamıştır . pkk bile zamanında bizzat sscb tarafından kışkırtılıp yaratılmış, silahlandırılmış halen de çözemediğimiz bir canavardır ( gerçi artık sahipleri farklıdır ) 

tam bağımsızlık anlayışları rusyanın altına yatmak olan bu siyasi akım , kendilerinden başka herkesi amerikancı olarak görmektedir . yaygaralarına inanmamak gerek şu anda karşı olduklarını söyledikleri cemaat akımının nedeni bile komonistlerdir . eğer bunların türkiyenin dostu olduğunu düşünen varsa , aklı selime davet ediyorum , bu herifler kürt ermeninin çingenenin aşığıdır 

herşeyin bir şeyi vardır
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Yahu hala Amerika marvalıyorsunuz. Amerika mı kaldı ? Amerika bundan sonra gidecek fakirleşecek bir kıta ülkesidir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

Yahu hala Amerika marvalıyorsunuz. Amerika mı kaldı ? Amerika bundan sonra gidecek fakirleşecek bir kıta ülkesidir.

sn buna inananıyor musun?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    UzatmaNaciye bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

Neden inanmayayım sürekli açık veren bir ekonomileri var, çok borçlular. Çok büyük bir kriz patlak verebilir. Senelerce şişme olan amerikan ekonomisi bugün bitmiştir.Ekonomik alanda geleceğin efendisi olabilecek ülkeler bric ülkeleridir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı
    UzatmaNaciye bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

Neden inanmayayım sürekli açık veren bir ekonomileri var, çok borçlular. Çok büyük bir kriz patlak verebilir. Senelerce şişme olan amerikan ekonomisi bugün bitmiştir.Ekonomik alanda geleceğin efendisi olabilecek ülkeler bric ülkeleridir.

eğer ekonomiye bakarsan ; borçla büyürsün hocam. Evet dünyanın en çok borcuna sahip ülke ama sömürüleri, şunları bunları hesaplamak gerek.

Amerika'ya uzun seneler birşey olmaz. Tabi başka bir savaşa girmezse

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı
    UzatmaNaciye bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

eğer ekonomiye bakarsan ; borçla büyürsün hocam. Evet dünyanın en çok borcuna sahip ülke ama sömürüleri, şunları bunları hesaplamak gerek.

Amerika'ya uzun seneler birşey olmaz. Tabi başka bir savaşa girmezse

Hocam borçları kaldıraç etkisinin çok çok üstünde. Ben birşey olacak demiyorum onlara, onlardan daha gelişmiş ülkeler olacak diyorum. Amerika Birleşik Devletlerinin saltanatı son bulmuştur. 

Toplam Hit: 1093 Toplam Mesaj: 11