folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Pazaryerleri Entegrasyonu Hakkında

Pazaryerleri Entegrasyonu Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Hacılar şuanda geliştirdiğimiz projenin bir bölümü olarak hali hazırda pazaryerlerindeki mağaza sahiplerinin ürünlerinin bizim sistemimize importu için pazaryeri entegrasyonlarına bakıyorum. Ancak şu konuda kafam takıldı; stok veya ürün aktifliğini senktronize etmek için mevcut pazaryerlerinde bir webhook yada başka bir mekanizma göremedim. Sürekli olarak ürünleri çekip mevcut ürünlerle kıyaslayıp ona göre update mi yaptırılarak ilerliyor bu işler? Tamentegre, entegra gibi firmalar bu şekilde mi entegrasyonlarını sağlıyor? Bana bu biraz mantıksız geldi çünkü çok büyük yük. Milyon üründe böyle birşey yapmaya kalksan 7/24 sürekli lineer olarak ürün listelerinin pazaryerlerinden çekilip kıyaslanıp güncellenmesi gerekiyor. Bu konuda tecrübesi olan müridler biraz anlatırsa makbüle geçer.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Bende merak ediyorum, yakınlarda masaüstü muhasebe program ve woocommerce arasındaki bağlantıyı sağlayacak birşeyler yazmam gerekebilir. Bilgilenelim.

NoktaliVirgul tarafından 04/Eyl/20 14:59 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek

Benim bildiğim kadarıyla da yok hocam. 2 sene önce hepsiburada ve n11 için entegrasyon yazmıştım ben şöyle yapıyordum; n11 ve hepsiburada yapılan satışlara bakıyordum buna göre diğer kanalları güncelleme işlemi başlatıyordum (Aslında bunu bütün kanallarda uyguluyordum)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    herlocksholmes bunu yazdı

Benim bildiğim kadarıyla da yok hocam. 2 sene önce hepsiburada ve n11 için entegrasyon yazmıştım ben şöyle yapıyordum; n11 ve hepsiburada yapılan satışlara bakıyordum buna göre diğer kanalları güncelleme işlemi başlatıyordum (Aslında bunu bütün kanallarda uyguluyordum)

yani ürünleri sürekli taramak yerine öncelikli olarak ilgili platform daki sipariş adetinin önceki kontroldeki sipariş adeti ile kıyaslarsak stok değişimlerini tespit edebiliyoruz. Bu ve buna benzer rakam veren servislerle önceki kontroldeki rakamları kıyaslayıp ona göre birşeyler yapabiliriz anladığım kadarıyla. 

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

yani ürünleri sürekli taramak yerine öncelikli olarak ilgili platform daki sipariş adetinin önceki kontroldeki sipariş adeti ile kıyaslarsak stok değişimlerini tespit edebiliyoruz. Bu ve buna benzer rakam veren servislerle önceki kontroldeki rakamları kıyaslayıp ona göre birşeyler yapabiliriz anladığım kadarıyla. 

Sadece değişen ürünleri çekip yükü azaltabilirsin..

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    TeRRoR bunu yazdı

Sadece değişen ürünleri çekip yükü azaltabilirsin..

şuan N11 api'sine bakıyorum. değişen ürün listeleme servisini göremedim hocam?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

bi up olsun bakalım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Doğru anladıysam şu şekilde.

Öncelikle ortak bir dil yok malesef.

Title ı tarayıp mevcut ürün varsa onun içerisine ekletiyor. Eğer title farklı fakat aynı ürün var isede panele düşürüyor ordan ürün asıl sayfasını bulup oraya ekliyorsunuz.

Bu yukarıdakini örnek olarak verdim akakçe .

Senin soruna gelince evet herseferinde xml import yapıyorsunuz ve değişikliklerde yeniden istek gönderiyorsunuz. Entegra  4000 ürünü 1dk civarı yüklüyor ve her değişiklikte update için push ediyorsunuz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Ön Sonuç: Pazaryerlerinin (şu aşamada n11 ve gittigidiyor incelendi) değişiklikler için ayrı bir servisi yok. Sürekli olarak tarama yapılıyor ve tarama sonucunda kıyaslama yapılarak buna göre güncelleme vs. işlemleri yapılabiliyor. Bende bu şekilde ilerlicem şuanda. Herkese teşekkürler.

Toplam Hit: 2086 Toplam Mesaj: 9
pazaryeri entegrasyonu