folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Pc Kitlenmesi (Hellllllllllp)

Pc Kitlenmesi (Hellllllllllp)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devil_inside
    devil_inside's avatar
    Erkek
    selamlar.benim intel 733 mhz işlemcim ,128 mb sd ram(tek ram)ve g-force 2 ekran kartım var(mx-mx 400 64 mb).benim problemim şu.pc yi önceden 733 mhz de çalıştırıyordum.ama şimdi 733 de açınca masaüstü geldiği anda kitleniyor.pc yi 400 mhz de çalıştırdığım da ise sabaha kadar kitlenmiyor.fakat düşük hızda çalıştırdığımda ise hangi oyun olursa olsun oyuna girişte hemen kitleniyor.Bana yardımcı olursanız sevinirim...
    şimdiden sağ olun..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RNA
    RNA's avatar
    Erkek
    işlemcinin default u 733 mü 400 mü
    işlemcinin ısı durumuna ve gelen voltajını kontrol et fazla ısı kitlenme yapar.
    bu arada bordunun üstünde jumper var mı bir bak buradan çarpanları bulabilirsin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rean
    rean's avatar
    Erkek
    Öncelikle işlemcini degerinde çalıştır ve bourdun özelliği varsa carpanını otamatik ayarla.
    Kitlendiğinde ekran kartının ve işlemcinin ısısını
    kontrol et tahminim işlemci fanı ya tam soğutmuyordur
    yada ekran kartı kendini soğutmuyordur Bunları soğutmaya bak +
    sana kolay gelsin

111
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devil_inside
    devil_inside's avatar
    Erkek
    say işlemcimin defaultu 550 mhz dir. max 733 mhz.bu arada işlemci fanını yeni değiştirdim.işlemcide aşırı ısınma olmuyor.ekran kartınıda yeni aldım ondada ısınma problemi yok..çarpan dediğiniz şey işlemci hızını belirlerken .550 mesala (100x5.5) diyor o mu.. onu nasıl değiş tireciz.. herkese teşekkürler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    quit
    quit's avatar
    Erkek
    donanımsal veya yazılımsal olabilir hata..eğer donanımsal ise büyük ihtimalle fandan kaynaklanmaktadır..yeterli sogutmayı sağlıyamıyordur..eğer yazılımsal ise kullandıgın programlar ön belleği geri vermiyordur..genelde beta versiyolu programlar yapar bunu..bunu çalıştır/msconfig diye aratır ve başlangıç programları menüsünden çalışan gereksiz programları kapa..baştan başlat bilgisayarı...büyük ihtimalle düzelir..

ihr lacht weil ich anders bin , ich lache weil ihr alle gleich seid...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    bi format at bakalım..

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirnight_
    sirnight_'s avatar
    Erkek
    renegadealien" e katılıyorum... Fakat şuda var gforce mx400 64mb ekran kartlarında bir hayli sorunlu kişi ile karşılaştım, sorun bir serinin hatalı üretiminden falan kaynaklanıyor diye düşünüyorum... Ekran kartının driverini falanda güncellemeni tavsiye ederim.

Kolay gelsin

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirnight_
    sirnight_'s avatar
    Erkek
    Bu forumda kesme işareti yokmu be! :P
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devil_inside
    devil_inside's avatar
    Erkek
    söylediğiniz şeyleri ben zatem az çok yapmıştım.ama genede kitleniyor.acaba bu kitlen me işlemciden olabilir mi?yani bozulmuş olabilirmi .yeni bir işlemci ne kadar bilen varmı.p3 100 mhz felan.... herkese thanks
Toplam Hit: 2164 Toplam Mesaj: 9