folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Pc Topluyorum Tavsiyeleri Bekliyorum

Pc Topluyorum Tavsiyeleri Bekliyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

Merhaba tahribat ailesi 2007 de topladıgım pc'den artık ses geliyor beni al beni al diye :) bende sizlerin fikirlerine güvenerek yorumlarınızı bekliyorum.

Genel olarak cs:go oynuyorum fps tarzı oyunlar. 3000 tl bütce ayırdım. biraz daha cıkabilirim istemedende olsa 4000 tl kadar.

şimdiden yorumlarınızı için teşekkür ederim.

Hangi ürünleri alayım ve nerden bakınmam daha iyi olur ŞUAN; invetus ,nova,botürk,exa,vatan takip ediyorum almak için.
    az çok i5 bir işlenci 970 ekran kartı gibi düşünüyorum.

kendimce söyle bir liste yaptım ramleri ekleme unutmuşum.

Edit: EVO850 240gb ssd Amazondan alsam mı ?

AmoR tarafından 08/Ara/15 17:34 tarihinde düzenlenmiştir

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodger
    dodger's avatar
    Erkek

Hocam sistem iyi güzel ama işlemci soğutucusunu göremedim. Alırsan onu da 80+ sertifikalı alırsan iyi iş görür hele bi de kapalı devre su soğutma sistemi olursa tadından yenmez. :) Bu arada ram lar marka-boyut durumu nasıl??

Not: ssd yi yüksek boyut tutarsan kullanım süresini daha da uzatırsın

Se...a...se...deneme..deneme..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek
    dodger bunu yazdı

Hocam sistem iyi güzel ama işlemci soğutucusunu göremedim. Alırsan onu da 80+ sertifikalı alırsan iyi iş görür hele bi de kapalı devre su soğutma sistemi olursa tadından yenmez. :) Bu arada ram lar marka-boyut durumu nasıl??

Not: ssd yi yüksek boyut tutarsan kullanım süresini daha da uzatırsın

ssd fiyat baya yüksek olunca bu seviyede kaldık :) ramler çok fazla var pek çözümlüyemedim

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Ekran kartı marka tercihin mümkünse gigabyte olmasın hocam. Msi veya asus tercih edebilirsin. Gigabyte'ın kartı referans karta çok yakın fazla bir geliştirme olmadan sunuyorlar ayrıca soğutucusu da kaliteli sayılmaz diğer markalara göre. Kullandıkları ramler de sabıkalı sayılabilir.  Msi twin frozr ya da asus dcii ler tercih edilebilir.

Ram ve ekran kartını amazon.com dan alabilirsin türkiye'ye yolluyorlar. 3-4 gün içerisinde gelir ürünlerin. Msi twin frozr gtz 970 1250 tl civarına geliyor .comdan. Ramlerde neredeyse yarı fiyatına gelmiş oluyor bu yüzden ram ve ekran kartını alabilirsin amerikadan.  Diğer parçalar için de .com .de ve .co.uk bakmak lazım. Hangisinde daha ucuza geliyorsa oradan alınabilirler. Amazon avrupada ups amerikada dhl ile çalışıyor kargo firması da önemli. Sonuçta hassas parçalar geliyor. Açıkcası dhl çok çok daha kaliteli hizmet vermekde. 

Bonus olarak madem cs go filan oynuyorsun şuan logitech g930 kulaklık indirimde amazon.comda.Tercih edebilirsin türkiye satış fiyatına göre çok çok ucuza geliyor beğenmezsen burada satarsın kar bile edersin.

http://www.amazon.com/gp/product/B003VANOFY?psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_sfl_title_3&smid=ATVPDKIKX0DER

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

Ekran kartı marka tercihin mümkünse gigabyte olmasın hocam. Msi veya asus tercih edebilirsin. Gigabyte'ın kartı referans karta çok yakın fazla bir geliştirme olmadan sunuyorlar ayrıca soğutucusu da kaliteli sayılmaz diğer markalara göre. Kullandıkları ramler de sabıkalı sayılabilir.  Msi twin frozr ya da asus dcii ler tercih edilebilir.

Çok teşekkür ederim dostum yılbaşını bekliyorum amazon için ordan alacagım ama garanti olayı sıkıntı biraz EVGA 970 garantisi türkiye içinde geçerli diyorlar ama kesin bir bilgi yok ondan bekliyecegim garantsiz iyi bir fiyata gelirse amazondan alacagim gelmese türkiye

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Hocam garanti işine fazla takılma elinde zaten amazon faturası olacak. Daha önce türkiye'den aldığım logitech faremin skatezleri erimişti tr de muhattab bulamayacağımı bildiğimden logitech avrupaya mail attım adamlar ertesi gün bana skatezleri eridi diye yeni mouse göndermeyi teklif ettiler. Gerek olmadığını sadece yedek skatez göndermelerinin yeterli olduğunu söyledim adamlar hem özür dilediler hem de teşekkür edip skatezleri kargoyla yolladılar. 2günde gelmişti kargo.  Bu tarz büyük firmalar tr pazarında distrübütörler aracılığıyla bulunduğundan yurt dışı garantisi senin açından daha faydalı olacaktır. Direk adamlarla mailleşip sorunun çözersin ki arada zaten amazon da var. 10dolar gibi ekstra bir ücret ödersen oem parçalarda amazon özel garanti uyguluyor.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kara_Mc
    Kara_Mc's avatar
    Erkek

o ssd yi tavsiye etmem.. suan evolar kampanya da 252 lira 120lik.. 370 gbi bi fiyatta 250lik.. 

harici bi sogutma ister islemci.

ekran karti asus tavsiye ederim.. teknik servis anlaminda daha iyi.. ayrica duruma göre vatandan alinan asuslar konusunda yardimci da olabilirim.

Kahpe Dostun Olacağına Delikanlı Düşmanın Olsun....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fincan
    Fincan's avatar
    Erkek

Guzel sistem yapmissin. Birde islemci sogutucu ile gelmiyor. Bir ay once bende buna yakin bir sistem topladim. SSD yi samsung veya intel tavsiye ederim. Harddiski eger mumkunse WD black serisi alirsan memnun kalirsin. 970 yerine r9 390 bakabilirsin. ille nvidia olsun dersen evga markadan sasma. Birde ddr4 ram goremedim. ddr3 kullanamazsin z170 lerde.

ULKUMUZ GOKLERDE DALGALANAN SANCAK;BIZ ALLAH"IN ONUNDE EGILIRIZ ANCAK.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

Eyw arkadaşlar öyle bir liste yaptim yanı sizlerin yardimi ile güzel bir liste yapacagim eliniz dert görmesin.

Toplam Hit: 939 Toplam Mesaj: 9
pc toplama