Pc TV Bağlantısı Ve Dlna Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HuwelAsK
    HuwelAsK's avatar
    Erkek

Merhaba;

Geçenlerde http://www.vatanbilgisayar.com/Televizyon/lg-32lm611s-32lm611s-81-cm-3d-full-hd-led-tv,-mci-200-hz,-3xhdmi,-4gozluk,-dahili-hd-uydu/productdetails.aspx?I_ID=61894

bu tv'yi aldım.Tv ilgi alanıma girmese de özellikleriyle biraz oynarken merakımı celbeden bir kaç sorum oldu:

1 - Normal bir masaüstü pc ve kablolu sıradan bir modemim var.DLNA bağlantısı için minimum ne gerekebilir.

2- Bir de HDMI bağlantısı yaptıktan sonra benim pc nin kaldıramayacağı büyüklükte (donmalar, ses kesilmeleri v.s) bir filmi izlerken tv'ye de sorunlar yansıyacak mı? Daha önce tv bağlamadığım için mantık olarak media playerin çaldığı film tvnin özelliklerini yok sayar.

3 - Atı radeon HD4800 ekran kartım var.Anakart da HDMI girişi barındırıyor.Tv pc bağlantısını (monitör olarak kullanmak için) nasıl ve hangi kablolarla yapmamı tavsiye edersiniz?

Wordpressten tiksiniyorum
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

1) Eğer kablosuz bağlantı özelliği varsa tvnin DLNA özellikli bir telefonla direk görüntü aktarımı yapabilirsin hacı aynı şekilde pcne bir dlna sertifikası yaptıracak bir yazılımla PC'den de görüntü aktarabilirsin 

2) Pc'de yaşadığın sorunun aynısını yaşarsın hacı tv sadece bir monitör görevi görür performansla alakası yok

3) Tabiki HDMI kablo alacaksın uçlarının altın olmasına dikkat et yeter başka da bişeye ihtiyacın yok

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HuwelAsK
    HuwelAsK's avatar
    Erkek

tv nin kablosuz bağlantı özelliği yok.Modemimde zaten kablosuz modem değil.Combo Max diye bir markası var.ben tv yi dlna üzerinden pcye bağlayacak yeterli ekipmana sahipmiyim anlamadım.dlna konusunda internette pek sağlıklı bilgi yok.Daha doğrusu router,modem,internet,çoklu ethernet çıkışlılar v.s derken kafa çorba oluyor;elimdeki modemin yetip yetmediğini anlamadım.Sadece bir normal ethernet ve usb bağlantı noktası var.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kardeş dlna dediğin şey şudur DLNA özellikli olsun olmasın tüm cihazlar kablosuz olarak yada kablolu olarak bir routera bağlı olacak daha sonra DLNA sertifikasına sahip olanlar birbirlerine görüntü vs gönderip alabiliyor

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Evet bişey daha bilmiyoduk ve bu konu sayesinde bişey daha öğrendik.

Demek ki neymiş? Aldığımız yeni televizyonun DLNA özelliği var mıymış bi bakmak gerekiyomuş..

H̶u̶z̶u̶r̶ Para islamda. Paradan 1 sıfır daha attım. Dolar artık 35 değil, 3,5 lira desin, bu halkın %60'ı bayram etmezse ben de sokaklarda ben eşeğim diye bağırarak koşturucam.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam televizyonunda ethernet girişi vardır. bunu switchine bağla, Internet ve lan bağlantısı olsun.

Sonra pcnie tercihen Nero media home kur (bunun cdsi tv nin paketinden çıkmış da olabilir)

Sonra PCdeki film klasorlerini nero media home a göster. Artık share ettiğin bilinen formattaki filmleri TV üzerinden kumandayla çağırabilirsin.

DLNA güzel teknoloji ama bendeki LG de subtitle ve audio tracklar arası geçiş yapamadığımdan, AC3 codeci ve Mkv header sıkıştırmasını tanımadığından baya bir uğraştırıyordu beni onun için PC aldım salona, DLNA yerine shared folderlardan açıyorum filmleri

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HuwelAsK
    HuwelAsK's avatar
    Erkek

Şimdi mevzu şu:

Bu resimdeki modemim var.Görüldüğü gibi Lan ve USB olarak iki çıkışı var.Router olmazsa pc tv dlna mümkün mü değil mi?Mümkün ise tvden gelen kabloyu nereye bağlayacağım.

HuwelAsK tarafından 20/Ara/12 23:03 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam bi switch al modemden switche switchden tvye ve pcye ethernet cek tamamdir usb kullanma

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HuwelAsK
    HuwelAsK's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocam bi switch al modemden switche switchden tvye ve pcye ethernet cek tamamdir usb kullanma

Modemin USB girişini internet için ayarlayıp pc2ye bağladım.Boşta kalan ethernet girişini de tv ye bağladım.DLNA bağlantısını swtich olmadan sağladım ama 6.5 gb'lik 3d bir filmi açarken 20-30 saniyede bir 10 saniyelik bir Yükleniyor.. takılması yaşıyorum.

* Acaba switch2in buna bir çözümü olur mu?

Edit:

Nero Media Home yani program bazında bir değişikliğin etkisi olabilir mi?

HuwelAsK tarafından 21/Ara/12 16:23 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

lg nin 47 in led tv si var ps den hdmı cıktım senin gibi merak edip aradım lg yi cd deki neroyu kuruyorsun bilgisayardaki film müzik klasörlerini gösteriyorsun paylaşım diye sonra tv den ac dediginde o nerodaki paylaşıma verdigin klasör gözüküyor tabi bütün formatları gösteriyormu bilemem tv nin modeline bagtlı olarak degişiyor hd filmlerde ses gecişi yapamıyorsun dual olanlarda sana tavsiyem pc bagla tv bilgisayar degildir izleme aracıdır benim mantıgım

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
Toplam Hit: 2988 Toplam Mesaj: 10