Pc Yavaslamaya Basladi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Şak diye acilis yapan laptop bi kac gundur gec acilmaya basladi, windows guncelleme yapti ondan once miydi sonra mi hatirlayamiyorum, ayrica premierede projeyi save as dedigimde gelen pencere beyaz sekilde kalip program yanit vermiyor, haliyle ugrastigim proje cope gidiyor. 

Sorun guncellemede mi, ssd de mi bilmiyorum, format atmadan once windowsu ve ssd yi kalibre edecegimiz bi yazilim, ayar vs.  Bisey var mi, yoksa direkt format mi atmali? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Amk updatesi benim pcye 1 update yaptı pc bozuldu

Format atar atmaz ilk yaptığım şey windows update kapatmak

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Sorun güncellemelerde

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Son updateleri kaldır düzelir, kalkmayanlara uğraşma yavaşlatanlar onlar değil

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Son updateleri kaldır düzelir, kalkmayanlara uğraşma yavaşlatanlar onlar değil

https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/windows-is-slower-after-april-2019-updates-according-to-users/

Burda da guncellestirmeden demisler eve gidince denicem hocam

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Windows 7 gibisi gelmez bir daha. Hala özlüyorum. Ama format atmaya üşeniyorum. Ek olarak desteği önümüzdeki sene kesilecek.

Gerçi son ana kadar Xp kullanmış adamım. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Ayın 4ünden sonra gelen güncellemeler bilgisayarı piç etti. Windowsun bu dangalaklığına akıl erdiremiyorum. Güncelleme diye yayınladıkları bu saçmalıkları kendileri denemiyor mu ? Düzgün çalışan sistemlerin anasını s*vip bırakıyorlar.... 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Birebir yaşadım, Makinada ssd üzerinde sadece Windows 10 pro x64 var, bilgisayarın açma düğmesine basmamla monitörü açana kadar şifre ekranı gelmiş olur,

yaptığım update sonucunda açtım dönüyor babam dönüyor, bir makül süre verdim hani, updateleri güzelce yazsın defrag etsin toparlasın diye, tık yok, gelen 6 updateten dördünü kaldırdım, şu an power tuşuna basmamla şifrenin gelmesi 4 saniye

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Ayin 11'inde iki guncelleme gelmis kaldirdim restart attim baslamadan ayni guncellemeleri tekrar kurdu :) 

Toplam Hit: 970 Toplam Mesaj: 9
windows ssd