Pc Yi Elemi Geçirdiler ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

Daha format atalı 1 ay olmadı , pc az önce kendi kendine kapandı . (Laptop) 

exe uzantılı birşey çalıştırmadım pc de . Ama anti kullanmıyorum da .

https://i.hizliresim.com/OvUn6L.png

mail ru hesabıma baktım , başka elemanlar girip çıkmış . Bu ip yi adres satırına girdikten bir kaç dakika sonra laptop kendi kendine kapandı.

şimdi malware bytes ile taratıyorum.

my4 tarafından 29/Eki/20 02:44 tarihinde düzenlenmiştir

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

1-şifrelerini değiş mümkünse başka pc den  ve lütfen  şu şifrelenizni doğum tarihi yapmayın 

2-işletim sistemi  orjinal degilse oda sıkıntı

3- pc ye gerekli ugulamalar diye mesela ammy  kursan tronjan  ransom ırzını siktiğim.

4- ipi yi adres satırına girince pc kapanmaz öyle bi dünya yok  trojan vb.. yemişsen eleman uzaktan kapat demiştir ama sneinle özel ilgilenmesi lazımyada global bi virüs yazacak şu ip ye cromeden girilrse pc kapat vb.. gibi kisme uğraşmaz ona   

şifreni değiş çözülür sorun .

KaptaN tarafından 29/Eki/20 02:45 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

1-şifrelerini değiş mümkünse başka pc den  ve lütfen  şu şifrelenizni doğum tarihi yapmayın 

3- pc ye gerekli ugulamalar diye mesela ammy  kursan tronjan  ransom ırzını siktiğim.

4- ipi yi adres satırına girince pc kapanmaz öyle bi dünya yok  trojan vb.. yemişsen eleman uzaktan kapat demiştir ama sneinle özel ilgilenmesi lazımyada global bi virüs yazacak şu ip ye cromeden girilrse pc kapat vb.. gibi kisme uğraşmaz ona   

Yok hocam hiç bir şifrem doğum tarihi deği hepsi güçlü şifreler ama bir daha değiştirdim telefona sms geliyor artık onu da ekledim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    my4 bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

Yok hocam hiç bir şifrem doğum tarihi deği hepsi güçlü şifreler ama bir daha değiştirdim telefona sms geliyor artık onu da ekledim.

şifreni başka yerde kullandıysan mesela mail.ru hacklendiyse    ve gooldaki şifrende aynıysa  doğal olarka o şifrede gidiyor  elemanlar  deneyerek buluyor mesela şifren lfkdslgr4902j90g4jg  ama sen u şifreyi kanaryasevenlerdernegi.org sitesine girdşin sitede kanarya seven emmiogluna yazdırılmış bide en iyi ben yazarım diye hazır degil kendi yamzış :D  hopp şifren artık global oldu :) değiş şifrelerini 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    my4 bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

şifreni başka yerde kullandıysan mesela mail.ru hacklendiyse    ve gooldaki şifrende aynıysa  doğal olarka o şifrede gidiyor  elemanlar  deneyerek buluyor mesela şifren lfkdslgr4902j90g4jg  ama sen u şifreyi kanaryasevenlerdernegi.org sitesine girdşin sitede kanarya seven emmiogluna yazdırılmış bide en iyi ben yazarım diye hazır degil kendi yamzış :D  hopp şifren artık global oldu :) değiş şifrelerini 

Tamamdır hocam sağolasın

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

irc zamanlarında undernet'de  takılırken sub7 exe atıyorduk millete o aklıma geldi :) sene 1999 du

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kardesim naptin ya netbus 1.7 de vardi

itsin oglum sen adam degilsin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek
    ustura bunu yazdı

kardesim naptin ya netbus 1.7 de vardi

aynen ama sub7 de özellik çoktu ilk botnetin adımları sub7 :)

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
Toplam Hit: 8931 Toplam Mesaj: 8
pc hacker