folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Pc'ye 2 İşletim Sistemi Kurmak Hakkında

Pc'ye 2 İşletim Sistemi Kurmak Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

Merhaba Herkese,

Bir konuda fikir ve görüşlerinizi almak istiyorum.. Pc'deki 2 harddiskin birisine windows10 ve çalışma programlarımı diğeri harddisk'ede windows10 ve oyunları kurmak istiyorum.. Bu mümkünmüdür?

Ve açılışta yada bir program aracılığıyla işletim sistemleri arasında pc'yi baştan başlatarak veya gerek kalmadan nasıl hızlıca geçiş yapabilirim... 

Not: İşletim sistemleri üzerinde geçiş yaptığım zaman diğer harddisk üzerindeki veri - program gibi şeyleri görmesin istiyorum.. Bilgisayarım/Yönet/Harddisklerden ulaşılabilmesini gözönünde bulunduruyorum.. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

İlk soru mümkündür, ikinci soru içinse şifreleme gerekir. İkincinin detaylarını bilmiyorum. Yalnız işletim sistemin bozulursa HDDyi başka bilgisayarda açıp yedekleyeyim olayını yapamazsın. Orda da şifreli olur ulaşamazsın.. 

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

İlk soru mümkündür, ikinci soru içinse şifreleme gerekir. İkincinin detaylarını bilmiyorum. Yalnız işletim sistemin bozulursa HDDyi başka bilgisayarda açıp yedekleyeyim olayını yapamazsın. Orda da şifreli olur ulaşamazsın.. 

Teşekkürler hocam ilginiz için.

Açılışta yada bir program aracılığıyla işletim sistemleri arasında pc'yi baştan başlatarak veya gerek kalmadan nasıl hızlıca geçiş yapabilirim bu konuda bir öneriniz varmıdır?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek

bende xp ve 7 yüklü

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Açılışta direk soruyordu diye hatırlıyorum. Biosta ayarı vardır onun. Seçmek için kaç saniye bekleyeceğini ayarlarsın. Yeniden başlatmadan da zor ama teorik olarak diğer işletim sistemini açma seçeneğiyle resetlenebilir bi uygulama ile 

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Pcyi yeniden başlatarak boot ekranından harddiski seçebilirsin. Hatta yanlış hatırlamıyorsam değişik boot ekranları vardı grafikli mrafikli istediğin işletim sistemini seçiyordun.

Şafak 1152!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek
    CaniSokucu bunu yazdı

Pcyi yeniden başlatarak boot ekranından harddiski seçebilirsin. Hatta yanlış hatırlamıyorsam değişik boot ekranları vardı grafikli mrafikli istediğin işletim sistemini seçiyordun.

Bu olayı son kullanıcıya yönelik kolaylaştırmam gerekiyor...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek
    McM bunu yazdı
    CaniSokucu bunu yazdı

Bu olayı son kullanıcıya yönelik kolaylaştırmam gerekiyor...

İki ayrı harddiske yüklediğinde bu ekranla karşılaşırsın muhtemelen.

CaniSokucu tarafından 01/Ağu/18 18:05 tarihinde düzenlenmiştir

Şafak 1152!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thanatos
    Thanatos's avatar
    Erkek

Win10 ve Android kullanıyorum sıkıntı olmuyor bende. Açılırken seçiyorum hangisiyle başlamasını istediğimi ve android üzerinden diğer disklere de erişimim oluyor.

Toplam Hit: 879 Toplam Mesaj: 9
işletim sistemi harddisk