folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder PDF'den Word E Kopyalama Yaparken Karakterleri Değişmesi Sorununa Çözüm Var Mıdır?

PDF'den Word E Kopyalama Yaparken Karakterleri Değişmesi Sorununa Çözüm Var Mıdır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Proje dersi icin kopyala yapıstır yapmam lazım word e kopyalarken turkce karekterlerın cogu asci olarak cıkıyor bunu nasıl duzeltırım.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

üzerinde oynama olmayacaksa resim e çevirip atsan . denemedim ama sanki yapiliyordu diye aklimda kalmiş

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

abby finereader gibi program kullan türkce dil paketi yuklu olmasi gerek ama

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Arkadaş metin haldeki pdf'den kopyala yapıştır yapıyor. Ben de karşılaşmıştım bu problemle. Denemedim ama Notepad++ e denesen,sonuç alınabilir belki.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

Sorun sadece buysa;

Stabil bir şekilde aynı harf için aynı karakteri veriyorsa

Word'e kopyala, sonra Ctrl+F değiştir(replace), sana verdiği karakter-senin istediğin harf.

Ama aynı harfi başka başka karakterler olarak veriyorsa olmaz tabi.

kofcu tarafından 21/Ara/15 09:41 tarihinde düzenlenmiştir

ben de sevgiden yanayım...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kofcu bunu yazdı

Sorun sadece buysa;

Stabil bir şekilde aynı harf için aynı karakteri veriyorsa

Word'e kopyala, sonra Ctrl+F değiştir(replace), sana verdiği karakter-senin istediğin harf.

Ama aynı harfi başka başka karakterler olarak veriyorsa olmaz tabi.

o aklıma geldı de bırcok harfta aynı olay var.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek

Nitro pdf programını tavsiye ederim. Ancak Türkçe karakterlerde sıkıntı çıkabiliyor. Teker teker değiştirmek en basiti. Ben öyle yapıyorum. Zamanla pratikleşiyorsun ve alışıyorsun.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

amk ne gıcık iş bu proje dersı odevı nasıl yapıcagımızı bılmıyoruz hoca ancak bırseyler ıstıyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

Tez yazarken daha önce karşılaşmıştım bu problemle ama nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum. Sanırım apple marka bir pcden çıkan pdf dökümanlarında bu problem oluyordu apple'a ait bir font yüzünden olabilir. Önerilerim:

1. Worde kopyalama işlemini apple ürünlerinde dene

2. Dönüştürme işlemini https://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=pdf+to+word buradaki birkaç sitede dene.

3. Yazının fontunu bilgisayarına kaydetmeyi dene.

4. OCR : Print Screen tuşuna basarak resim olarak kaydettiğin dökümanı http://www.free-ocr.com/ gibi bir siteden tekrar tarat

5. pdf-word-pdf yaptığında karakterler eski haline dönmüşse kopyala yapıştır yapmayı dene

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KodlayanAdam
    KodlayanAdam's avatar
    Erkek

word 2013 pdf dosyalarını açıp düzenleyebiliyor. örnek dosya gönderirsen deneyebilirim.

Hiç savaş görmemiş çocuklarla, hiç barış görüşmemiş çocuklar için adalet farklı anlamlar taşır.
Toplam Hit: 2714 Toplam Mesaj: 10
pdf to word