folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Peak.Com U Zynga Satın Almış

Peak.Com U Zynga Satın Almış

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

satış iyi değil para eden neyimiz varsa alıyor adamlar bizde seviniyoruz hatta 3 bakan birden twit atıyor abi bu uygulamalar global dolar cinsinden para kazandıran uygulamalardı

para çok büyük o ayrı ben olsam bende satardım ama ülke için kötü birşey

Hocam bak sana bi flood yollayayim oku :) https://twitter.com/HasanYasar/status/1267086429592662017

Peak games'in ortaklarinin hepsi neredeyse daha once baska girisimlerden exit yapmis kisiler. Para yatirip peak games'e ortak oluyorlar simdi de burayi satip yeni denizlere yelken acacaklar. Firma satmak yanlis birsey degil, sattigin para ile ne yaptigin onemli. Bu adamlar vizyoner insanlar muhtemelen bunun ardina bir suru yatirimlar yapacaklar, belki ilerde onlari da satacaklar. Ticaret dedigin boyle yurur, projeye sirkete duygusal olarak baglanirsan gercek verimi elde edemezsin. Bir noktada elveda demen gerek :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    LaNCeLoT bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı

cand crush benzeri bir oyunun sadece değerlendirme sayısı 2.5 milyon, kafa topunun değerlendirme sayısı 1.2 milyon ve peakgames'in buna benzer 5 tane daha oyunu var mağazada hiç ismini bile duymadığımız oyunların bu kadar etkileşimi şaşırttı beni

Biri traş bi türk içerik videosuyla 1 milyar izlenme yakaları , öteki adını bile duymadığımız deli deli yorum ve etkileşim almış!  oyunları 1.8 milyar dolar ( DOLAR) a satar , bir diğeri yamulttuğu tepsi ve kek kabı olarak süt kutusu kullanarak 1.3milyon takipçi kazanır falan.

Ne bileyim abi?

ahahah :D :D yamulttuğu tepsi ve kek kabı olayına koptum. O elemana deli gibi acıyanlar var. Bizim milletin duygusal hücreleti kalbinde değil başka yerinde,

Bu cocuk bana büyük üstadımız olan tosuncuğu anımsatıyor

bu olay ne ben bilmiyorum

imza mı gelmiş?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    NmC bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

satış iyi değil para eden neyimiz varsa alıyor adamlar bizde seviniyoruz hatta 3 bakan birden twit atıyor abi bu uygulamalar global dolar cinsinden para kazandıran uygulamalardı

para çok büyük o ayrı ben olsam bende satardım ama ülke için kötü birşey

Hocam bak sana bi flood yollayayim oku :) https://twitter.com/HasanYasar/status/1267086429592662017

Peak games'in ortaklarinin hepsi neredeyse daha once baska girisimlerden exit yapmis kisiler. Para yatirip peak games'e ortak oluyorlar simdi de burayi satip yeni denizlere yelken acacaklar. Firma satmak yanlis birsey degil, sattigin para ile ne yaptigin onemli. Bu adamlar vizyoner insanlar muhtemelen bunun ardina bir suru yatirimlar yapacaklar, belki ilerde onlari da satacaklar. Ticaret dedigin boyle yurur, projeye sirkete duygusal olarak baglanirsan gercek verimi elde edemezsin. Bir noktada elveda demen gerek :)

hayır sen şunu anlamadın , zaten bu şirketler para kazanmak için kuruluyor fakat sonrasına bakmıyorsunuz

trendyol çinlilere satıldı sahibinin ne bok yediği benim için önemli değil ama trendyoldan aldığın her ürünün ücretinin bir bölümü çine gidiyor yani dış açık ve bu sürekli olacak

yemeksepeti almanlara satıldı Türkiye'de eski sahibinin o parayla ne yaptığının önemi yok yemek sepeti ettiği karın bir kısmını almanyaya gönderiyor yani sen burada yemek sipariş ettikçe biyandan da Almanya'yı doyurmaya çalışıyorsun

böyle yüzlerce şirketimiz var devletin kamu firmaları var yok parasına giden

Ülker colaturca nın da içinde olduğu içecek grubunu japonlara sattı içtiğin içeceğin parası oraya gidiyor

kemalkükrer yine yurtdışına gitti sirke alıyorsun parası dışarı gidiyor

fakat google ı kuran adamlara bakıyorsun leri page sergey brin ( evet yanlış yazdım ) gidip google dan sonra internet reklamcılığına çağ atlatan adsense adwords u geliştiriyorlar sonra ordan gelen parayla youtube ve bloggeri alıyorlar yetmiyor android işletim sistemini geliştiriyorlar ve sen uygulama yapıp yayınladığın mağzadaki karın yüzde 30unu alıyorlar

yine Facebook parayı bulur bulmaz ınsragram ve whatsapp ı aldı bugun bu üçünün olmadığı telefon yok

sence hangisi başarı hikayesi 

sata sata gitmek mi

geliştire geliştire büyümek mi

:) 

daha basit birşey diyim , bizim yatırımcılar startupcular tarım yapan köylü gibi , tohumu ekip meyve oluşunca hasat edip pazarda satıyor

diğer taraf ise o köylüye ömür boyu satış yapan ilaç firması ve tohum gübre fabrikası

PanxeR tarafından 03/Haz/20 00:54 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2894 Toplam Mesaj: 24
peak.com zynga 1.8 milyar dolar