Peyzaj İşi Hakkında Fikir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Selamlar cemaattt.

Antalya'da emlak sektöründe çalışıyorum.Bu günlerde ev satışı hareketlenmişken emlak işine ek olarak bir iş daha yapmak istiyorum.İşim gereği tüm gün Antalya'da sahada bulunuyorum ve bir çok site yöneticisini tanıyorum.

Benim hedefim bir bahçevan ile anlaşarak bahçe düzenlemesi yapmak..Bahçe düzenlemesi yapılmamış yüzlerce apattman ve site var.Daire başı cüzri miktarda ücretler alarak(5 tl gibi) apartmanın düzenli olarak bahçe işlerini almak istiyorum...

Buradaki asıl amacım bu sektörden para kazanmak değil site ve apartman yönetimi/mülk sahipleri ile sürekli irtibat halinde olmak.Sürekli o kişiler ile muhattap olacağım için ev satışını almam çok daha kolay olacaktır.Evini satan birisi olduğu zaman satış için beni arayan yöneticinin sitesine 1 yıllık peysaj düzenlemesini ücretsiz yapmayı düşünüyorum :))

Bunun yanında evini satan ve alan kişinin taşımacılık işini ücretsiz yapmakta planlarım arasında.Bu tarz girişim/kampanya malesef ki Antalyada yapılmıyor..Bende bu konuda çalışmalara ağırlık vermek istiyorum.

Sizin bu konuda ki fikriniz nedir :))

SaNaL_AjaN tarafından 11/Haz/17 17:07 tarihinde düzenlenmiştir

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Allah belamı vermesin. ( versin deyince hemen veriyorda) 

ama inan 2 gün önce,  antalyada olsam peyzaj işine girerdim dedim :))

süper fikir. kim tutar seni. arkandayım. :))

işi ciddi düşünürsen sana bir fotolar atayım emlakçığıda bırakın :)

edit:  sadece 5 tl kendini karşılamaz. peyzaj deyip geçme masraflı bir iş.

ama sadece ortalığı toplarım çiçek ağaç dikerim diyorsan bilemiyorum.

ama çok acayip para gider. öyle güzel birşey yapayım dersen.

ev taşımacılığı içinde aracı olacaksan bedava deyip uçma,      çok ucuza yapabilir ( komisyon alırsın emlak gibi.)

futurist tarafından 11/Haz/17 17:41 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Tahmin ettiğim gibi işk yorum senden geldi :D Sen Antalya ya gelsen zengin olacan zaten ama uzaksın işte :)))

Yook yokkk atma öyle güzel fotolar ben emlaksız naparım :)))Bence kesinlikle güzel bir iş kıvırabilirsem.Çok detaya girmeyecem aslında.Çimler biçilecek sulama yapılacak ,ağaçlar budanacak o kadar.5 kat daireden hesaplasak 20 daire yapar.5 liradan alsak 100 lira eder ancak bahsettiğim işler yarım günde biter diye düşünüyorum.Sonuçta 1 binanın ne kadae bahçesi olabilir ki :)) 

Büyük siteler var 10 kat 3 blok 4 daire desek 120 daire yapar. 5 liradan alsam 600 tl para eder.Günlük 100 liradan 3 günde bitse 300 bana 300 çalışan kişiye kalır kalmasada amaç farklı dediğim gibi :))

Nakliye 300 400 lira arasında aslında.Alıcının ve satıcının evini taşıtam max 1.000 tl gider olur.Ancak 2 taraf için toplamda 10 15 lira karasaya nakit girişi olursa 1 kirada göze gelmez diye düşünüyorum :))

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Deveye diken BİZİM İNSANIMIZA *İKEN yaranır .

Peyzaj işi 1 kişiyle zor olur . pahalıya gelebilir . önce 1 adet çam ağacı kaçpara öğren sonra tüm peyzajı  beleş dersin :D bence peyzaj beleş işi çok zor .  çünkü çok pahalı iş. 

Ücretsiz taşıma olabilir . Sonuçta yeni ev alan birisi kıyafetleri dışında çok fazla eşyada getirmez . Eski eşyalarınıda getirse anlaşacağın bir taşımacı ile gayet ucuza hallolur . Bu işide evin fiyatına rahatça ekleyebilirsin.  birde taşıma işinde ben taşıyorum demiceksin  taşıtıyorum çok ucuza  atıyorum 1000tl mi sen 500 diyeceksin . taşıma işinin kırılanı döküleni çizileni diye çok derdi var .  

ama sen bu işte başarılı olacaksın inanıyorum  hem heveeslisin hem hırslı hem kovalıyorsun  MAŞALLAH diyeyim nazar deymesin. 

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Deveye diken BİZİM İNSANIMIZA *İKEN yaranır .

Peyzaj işi 1 kişiyle zor olur . pahalıya gelebilir . önce 1 adet çam ağacı kaçpara öğren sonra tüm peyzajı  beleş dersin :D bence peyzaj beleş işi çok zor .  çünkü çok pahalı iş. 

Ücretsiz taşıma olabilir . Sonuçta yeni ev alan birisi kıyafetleri dışında çok fazla eşyada getirmez . Eski eşyalarınıda getirse anlaşacağın bir taşımacı ile gayet ucuza hallolur . Bu işide evin fiyatına rahatça ekleyebilirsin.  birde taşıma işinde ben taşıyorum demiceksin  taşıtıyorum çok ucuza  atıyorum 1000tl mi sen 500 diyeceksin . taşıma işinin kırılanı döküleni çizileni diye çok derdi var .  

ama sen bu işte başarılı olacaksın inanıyorum  hem heveeslisin hem hırslı hem kovalıyorsun  MAŞALLAH diyeyim nazar deymesin. 

Saol hocam olacak inş bir şeyler inanıyorun bende :)) Peyzaj derken dikim ekim işi yok.Sadece genel bakımı yapılacak.Çimler kesilecek ekilmeyecek mesela ,ağacın kökleri havalandırılacak dikilmeyecek gibi gibi.O tarz işler çıkarsa ek olarak anlaşılır elbette.Amaç mülk sahipleri ile iletişim halinde olmak..Çalışacak kişi ile günlük yevmiye usulü olacağı için sabit giderimde olmayacak.İsterse yüzde olarak anlaşılabilir.Büyük bir payı onlar alsın gerisi bana yeter diye düşünüyorum

Toplam Hit: 1024 Toplam Mesaj: 5
zengin olma yolları vol26162 peyzaj