folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Php Bot - JS İle Yüklenen Dosyalar

Php Bot - JS İle Yüklenen Dosyalar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Php ile bir siteden veri çekerken , js ile yüklenen dosyaları nasıl alıyorsunuz ?

js ile yüklenen dosyalara get veya post gonderip donen verileri almak istediğimde sıkıntı yaşıyorum, daha doğrusu neye gore belirlendiğini bulamadığım parametreler ile veriler çekiliyor ve bu doğal olarak işimizi zorlaştırıyor. 

Benim istediğim şey , sayfaya login olduktan sonra js ile yüklenen tüm içeriği beklemek ve sayfanın son halini html olarak alabilmek. Python ile bunu yapabiliyordum fakat php de hangi kütüphaneyi kullanmam gerektiğini bulamadım. Daha doğrusu hangi kelimelerle arayacağım onu bilmiyorum.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Curl ? 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Selenium php wrapper diye arat hocam, ama hostta çalışmaz  vps/vds gerekir selenium kurmak için.

Bir de şeyi denedin di mi, chrome da ogeyi denetle penceresindeki network tabinda giden parametrelere bakip aynılarını yollamayı curl ile? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

@MhmdAlmz hocam , zaten curl ile çekiyorum.

@yolbulucu python da selenium kullanıyordum zaten ama php için de bir bakayım. Dediğiniz gibi denedim fakat bir parametre çozemediğim bir yontemle oluşturuluyor ve onu bulamadım ondan dolayı hatalı sonuç donüyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    coder2 bunu yazdı

@yolbulucu python da selenium kullanıyordum zaten ama php için de bir bakayım. Dediğiniz gibi denedim fakat bir parametre çozemediğim bir yontemle oluşturuluyor ve onu bulamadım ondan dolayı hatalı sonuç donüyor.

abi php ile hiç uğraşma o zaman ya. zamanında uğraşmıştım php+selenium la sürekli memory şişiyodu duruyodu bi yerlerde. baya deli etmişti java da yazmıştım en son.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    coder2 bunu yazdı

abi php ile hiç uğraşma o zaman ya. zamanında uğraşmıştım php+selenium la sürekli memory şişiyodu duruyodu bi yerlerde. baya deli etmişti java da yazmıştım en son.

Can sıkıntısından uğraşıyorum zaten , performans konusunda verimli değilsede en azından test etmiş olurum. Python ile selenium kullanırken sorun yaşamadım hiç.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

PhantomJS ya da CasperJS deneyebilirsin

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı

Hocam stackoverflow da da phantomjs önermişler fakat çözemedim nasıl kullanacağımı. Download ediyorum bir .exe dosyası var , örnek kodlara baktım  ama çözemedim.

phantomjs ile ilgili bir örnek yazabilecek veya php de nasıl kullanıldığını basitçe anlatan bir URL işimi görürdü.

Tabii bunun dışında bir yöntem öneren olursa , o da olur.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı

Hocam stackoverflow da da phantomjs önermişler fakat çözemedim nasıl kullanacağımı. Download ediyorum bir .exe dosyası var , örnek kodlara baktım  ama çözemedim.

phantomjs ile ilgili bir örnek yazabilecek veya php de nasıl kullanıldığını basitçe anlatan bir URL işimi görürdü.

Tabii bunun dışında bir yöntem öneren olursa , o da olur.

Burada adım adım mevcut farklı oslara göre https://www.tutorialspoint.com/phantomjs/ 

Toplam Hit: 1309 Toplam Mesaj: 9
php bot