Php Bot Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    //ons alış fiyatı
    function ons_alis(){
    $ups = $_SERVER['REQUEST_URI'];
    $site = file_get_contents('https://finanswebde.com/altin/ons');
    preg_match_all('@<nobr>(.*?)</nobr>@si', $site, $value);
    $valueupdate2= @$value[0][0];

return $valueupdate2;
     }
     //-------------------------------------
     //-------------------------------------
      //ons satış fiyatı
     function ons_satis(){
      $ups = $_SERVER['REQUEST_URI'];
    $site = file_get_contents('https://finanswebde.com/altin/ons');
    preg_match_all('@<nobr>(.*?)</nobr>@si', $site, $value);
    $valueupdate= @$value[0][1];
    return $valueupdate;
     }

Fonksiyonlar oluşturdum tek tek çekmem gerekiyor ama performans sorunu var sitedeki include edilmiş tüm css ve js dosyalarını iptal etme şansım var mı böylelikle onların yüklenmesini beklemek zorunda kalkmam karşı taraftan daha rahat bilgi alırım diye düşünüyorum

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek

selenium falan kullanmadığın için zaten css ve js dosyalarını çağırmıyorsun file get contents yerine curl kullanabilirsin daha temiz bir kod yazmak için curl yerine guzzle preg match all yerine simple html dom parser kullan hem daha hızlı yazarsın hemde daha temiz olur

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    edminkardes bunu yazdı

selenium falan kullanmadığın için zaten css ve js dosyalarını çağırmıyorsun file get contents yerine curl kullanabilirsin daha temiz bir kod yazmak için curl yerine guzzle preg match all yerine simple html dom parser kullan hem daha hızlı yazarsın hemde daha temiz olur

önerin için teşekkür ederim hocam. Bu arada şöyle yapmaya karar verdim muhasebe programı olduğu için sürekli anlık göstermesine gerek yok cron ile 10 dkda bir veri tabanına kaydedicem eğer kullanıcı isterse butona tıklayıp veri tabanına kaydedicek böylelikle sayfa açılma hızı düşmeyecek çünkü 15 tane böyle fonksiyon var sayfa açılması 15 sn buluyor.

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek

böyle tek tek çekmek yerine ücretsiz veya ücretli bir api kullansan bankaların falan apilerine bakabilirsin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    edminkardes bunu yazdı

böyle tek tek çekmek yerine ücretsiz veya ücretli bir api kullansan bankaların falan apilerine bakabilirsin

forex veriyor bildiğim kadarıyla hatta mynet oradan çekiyor ama ücretli ben bu yazılımı pedere yapıyorum kuyumcu programı yapıyorum web tabanlı vakit geçirmek için ondan ücret vermek istemedim. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

ihtiyaç olur diye bu site için bir bot yazdım hocam. örnek kullanımı vs de ekledim. aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Şifre: tbt

Link: https://dosya.co/281z024bdyrv/lepusmorris_exchangerate.rar.html

lepusmorris tarafından 05/May/20 22:53 tarihinde düzenlenmiştir

..
Toplam Hit: 1337 Toplam Mesaj: 6
php php bot