Php Bot Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsortiC
    AsortiC's avatar
    Erkek

Beyler php de çok yeni olduğum için bot yapımında tıkandım yardım ederseniz çok makbule geçer :)

amacım 5-6 tane alışveriş sitesinden url sini girdiğim ürün fiyatlarını yazdırmak bunu şu şekilde yapıyorum

$link = "http://www.mizu.com/chloe-signature-edp-bayan-parfum-30-ml";

//Parçala behçet

$parcala = '@<span itemprop="price" class="price"><span class=\'priceBar\'>(.*?)</span>@si';

$botara = file_get_contents($link);
    preg_match_all($parcala,$botara,$fiyatal);

//fiyat için

$fiyatmizu = $fiyatal[0][0];

print_r($fiyatmizu);

Mizu dan istediğim veriyi aldım ancak şöle bişey var daha 400 e yakın ürün için daha fiyat bilgisi alıcam her işlem için bunları yapmam gerekiyormu yoksa farklı bi metod denenebilirmi

Aynı işlemleri mizu haricinde diğer 5 alışveriş sitesi için daha yapıcam dolayısıyla mantıklı ve en kısa yolu arıyorum ancak tıkandım açıkcası

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackmir
    blackmir's avatar
    Erkek

kodlamaları aynı değilse işe yaramaz her sitede. Her site iiçin ayrı düzenlemen gerekebilir.

hangi ürünlerin fiyatını çekeceksin mesela?

Tüm ürünlerin isim fiyat şeklindemi çekiyorsun botla? db ye kayıt ettiriyormusun ?

"Sevin O seni her an yaşattığı için ." "Üzül O nu bir an yaşayamadığın için."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsortiC
    AsortiC's avatar
    Erkek
    blackmir bunu yazdı

kodlamaları aynı değilse işe yaramaz her sitede. Her site iiçin ayrı düzenlemen gerekebilir.

hangi ürünlerin fiyatını çekeceksin mesela?

Tüm ürünlerin isim fiyat şeklindemi çekiyorsun botla? db ye kayıt ettiriyormusun ?

Her sitede değil benim amacım örnek sadece mizu için 400 ürün giricem sadece linkini girmem yetermi bi döngüye sokma durumu varmıdır acaba

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

linkleri toplayıp loop'a sokarsan ve her sayfada aynı yapıdaysa rahatca çekersin bu arada html parser için http://simplehtmldom.sourceforge.net/ bunu öneririm baya kolaylaştırıyor işini regexle felanda uğraştırmıyor hocam.com botunu bunla yazmıştım :D

Toplam Hit: 588 Toplam Mesaj: 4
bot yapımı yardım