folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Php Curl İle Sayfaya Sonradan Yüklenen Verileri Çekme Yardım

Php Curl İle Sayfaya Sonradan Yüklenen Verileri Çekme Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zfr321
    Zfr321's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, php curl ile bir siteye bağlanıp üye girişi yapıyorum, daha sonra oluşturulan cookie kullanarak site içerisinde veri çekeceğim sayfaya bağlanıyorum. Buraya kadar herhangi bir sıkıntı yok, fakat sayfa içerisinde istediğim bazı veriler sayfaya ajax ile daha sonra dahil ediliyor. Ben sayfayı çektiğim anda ajax işlemleri hata veriyor ve sadece sayfa gösterimi oluyor. 

Sayfaya daha sonradan eklenen verileride ben çektiğim anda sayfada değerleri olsun istiyorum.

Bilen varsa çok iyi olur valla yoruldum usandım aramaktan :)

Bu arada preprender diye bir şey var onu url'in başına koyup kullanıyorum verileri tam istediğim gibi bana veriyor, fakat adamların alt yapıdan işlendiği için siteye login işlemi iptal oluyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

hacım ona bende uğraştım da çok  zor iş ya :) Onu vb.net le falan yaparsın, sayfa yüklendikten sonra bekler tümünü kopyalayıp parse edersin. Ya da kaynağı değişip yüklemen gerekir sende post edersin. Bilemedim kafam bulanık.

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam sen o ajax requestlerin neler oldugunu bul. Sonra o dedigin sayfaya geldiginde kendin cek ve gerekli yerlere ekle.

Sikinti olursa at pm

dhmm tarafından 15/Tem/15 16:30 tarihinde düzenlenmiştir

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

F12 bas network kısmına gir sonra sayfaya giriş yap orada

All | XHR Script Style Images Media Fonts Documents WebSockets Other

yazar eğer ajax olduğuna eminsen XHR'ı seç orada çıkar zaten nereye request yolladığı. Sen de onu simüle edeceksin.

İmza...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zfr321
    Zfr321's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı

Hocam sen o ajax requestlerin neler oldugunu bul. Sonra o dedigin sayfaya geldiginde kendin cek ve gerekli yerlere ekle.

Sikinti olursa at pm

Pm atıldı :) Requestleri buluyorum, fakat header bilgilerinden sanırsam istekte bulunduğumda herhangi bir cevap alamıyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Hocam ajax ile istek yapan bir sayfada Google chromeda network u takip etmen gerek. Post yada get yontemiyle bir yerden istek yapıp gelen veriyi sayfaya işliyordur.

Mesela. ajax.php?s=blablabla&ad=serkan

şeklide değerler gönderip işliyordur. O yüzden senin meselen ajax.php ile.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek
    Zfr321 bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı

Sikinti olursa at pm

Pm atıldı :) Requestleri buluyorum, fakat header bilgilerinden sanırsam istekte bulunduğumda herhangi bir cevap alamıyorum.

büyük bir ihtimalle her requeste bir handshake olayı vardır requestleri kontrol et aynı requesti gönderirken farklıkları bul ve bu farklılıkların bi yerde referansı vardır. misal tdk sitesinde kelime aratmak için bir key value döndürüyordu onsuz post yaparsan dönüt boş dönüyordu.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Bence headerda yalnışlık yapıyorsundur. Ajax ile request yaparken header birazcık değiştiriliyor. Onlarıda dikkate al.

Firefox'ta HttpFox eklentisiyle yakalayabilirsin paketleri görüntülemedede yardımcı olur.

Sadece bi imza..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

ajaxlar sayfaya sonradan yüklenirler. curl yada benZeri methodlarda ise javascriptler çalışmaz. 

nereye nasıl post attığını öğrenmek için mozillaya şu eklentiyi kur (tamper data) akabinde sayfa açılınca tüm istekler oraya düşer. sayfa açıldığında özel bir cookie yada sessiın oluşuyorsa ilk sayfa yüklendiğinde onu alıp mevcut cookie ile birlikte o sayfaya gitmelisin bazen bu değer bir inputta oluşur ve post işleminde istenir. tamper data sana yol gösterir. login oldupundaki cookie her isteğinde kullanılmalıdır. 

telden yazıyorum hata olabilir. 

yine bi sorun olursa yazarsın babacan

aeo

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
Toplam Hit: 1033 Toplam Mesaj: 9
php curl curl ajax