folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder PHP De İlerlemek İçin [Soru]

PHP De İlerlemek İçin [Soru]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

Hacılar şu aralar php ye sardım,elimde alfa yayınlarının php mysql ve apache adlı kitabın 2 çeşidi de var(herkes için ve uzmanlar için).Web sitem(phpbb) için bazı uygulamalar geliştirmek için öğrenme düşüncem var şu anda herkes için olanın cookies ile olan bölümündeyim.11. bölüme gelmeme rağmen pek bi birikim yok.Phpbb de uygulama geliştirme (mod vs) için önerileriniz neler bilgili müridlerden öğrenmek istedim?

Lütfen sadece bilgili olanlar cevaplasın,yanlış yönlendirmeyin.

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

mod yapma işi biraz dallanıp budaklanıyor dilden önce üstüne yazıcagın sistemi bilmen lazım yani hiç bir kitap şu nasıl mod yazılır diye basılmaz.Sen önce dili ögreniceksin onda uygulamalar yapıcaksın sonra zaten istedigin sistemin kodlarını incelerken anlıcaksın nasıl mod yapıldıgını.Sana önerim önce kendi blog'unu yaz. Basit ve ögretici bir örnektir.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Php'yi kavradıktan sonra phpbb'nin kendi sitesindeki development kısmına bir göz at. Özellikle Source Code Documantation çok işine yarayacaktır http://www.phpbb.com/development/

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

sandman;

eyv hocam zaten mod yazmak sadece bir örnekti.Demek isteğim kitap okuyarak adam olurmuyum php de :D.cevapladığın için sağolasın.o zaman kitaba abanıyorum :)

Krypt;

hocam sen de çok sağol php yi iyice bir öğreniyim ondan sonra dediğine bakıcam,sağol,varol :)

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

bir önerim daha var Zend'in sertifika kitapları var ingilizcen varsa onlarada bak

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kedmesh
    kedmesh's avatar
    Erkek

ya aynı problem bende de var ve sanırsam sadece kitap okumakla php üstadı olmak biraz zor ,  bide sadece Türkçe kaynak değilde biraz ingilizce kitaplarada yönelmek lazım sanırım ingilizcede daha fazla kaynak bulmak mümkün.

Eğer bir örs isen sessiz dur, yok eğer çekiç isen sıkı vur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

sandman bunu yazdı:
    -----------------------------

bir önerim daha var Zend'in sertifika kitapları var ingilizcen varsa onlarada bak

zend php sertifikası veren bi yer sanırsam,araştırdığım kadarı ile böle buldum.İngilizcem var bulabilirsem alırım.Kitapçılarda satılıyor mu bi bilgin var mı?

kedmesh;

abi bütün programlama dilleri için geçerli bişey,diğer öğrendiklerimde de hep olmuştur,mühüm olan pratik.Kitap okuduğunu anlamanı sağlıyor sadece,üretmek için bilgisayar başına oturman şart.Ama php de daha boş hissettim kendimi o yüzden açmıştım konuyu sağolsun müridler yardımcı oldu

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

internette bulursun kitapcılarda bulman zor ben denk gelmedim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kedmesh
    kedmesh's avatar
    Erkek

chelishky bunu yazdı:

sandman bunu yazdı:

zend php sertifikası veren bi yer sanırsam,araştırdığım kadarı ile böle buldum.İngilizcem var bulabilirsem alırım.Kitapçılarda satılıyor mu bi bilgin var mı?

kedmesh;

abi bütün programlama dilleri için geçerli bişey,diğer öğrendiklerimde de hep olmuştur,mühüm olan pratik.Kitap okuduğunu anlamanı sağlıyor sadece,üretmek için bilgisayar başına oturman şart.Ama php de daha boş hissettim kendimi o yüzden açmıştım konuyu sağolsun müridler yardımcı oldu

aynı hissiyata bende kapıldım , galiba işin püf noktası pratik ve biraz mesai harcamak. bu arada bi şeyi daha fark ettim; birden fazla dil üzerinde uzman olmak biraz zor hatta çok zor.

Eğer bir örs isen sessiz dur, yok eğer çekiç isen sıkı vur.
Toplam Hit: 1085 Toplam Mesaj: 9