folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Php Deki Touch() Fonksiyonu

Php Deki Touch() Fonksiyonu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Misanthrope
    Misanthrope's avatar
    Erkek

selam millet..

ben yeni PHP ögrenen biriyim.. bir sorum var simdi.. touch fonksiyonu ile bir dosya olusturup onun icine virus code lari dösemek mümkün dimi.. ve  siteye giren adama o dosyayi bir sekilde actirmak..

bunu daha önce deneyen var mi aranizda.. ?.. yada bunun calisma ihtimali nedir..

PHP gurusu olan arkadaslardan aciklama bekliyorum.. saolun simdiden..

Was mich nicht umbringt,macht mich stärker! Nietzsche
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek
    Misanthrope bunu yazdı:

selam millet..

ben yeni PHP ögrenen biriyim.. bir sorum var simdi.. touch fonksiyonu ile bir dosya olusturup onun icine virus code lari dösemek mümkün dimi.. ve  siteye giren adama o dosyayi bir sekilde actirmak..

bunu daha önce deneyen var mi aranizda.. ?.. yada bunun calisma ihtimali nedir..

PHP gurusu olan arkadaslardan aciklama bekliyorum.. saolun simdiden..

Virüs code ne  abi yaff :S php server üzerinden çalışan bir cgi dilidir..php de virüstemi oluyomus :S

The king is bleeding.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Misanthrope
    Misanthrope's avatar
    Erkek

hayir.. olay sundan ibaret.. sen touch() ile herhangi bir uzantida(.exe .com .txt .vbs) bir dosya olustabilirsin..ve bunun icine istedigini döseyebilirsin.. yani kullanici sayfayi actigi anda onun bilgisayarina bu dosyayi yazabillirsin.. ve sonra onu acmasini saglarsin..

java script lerle farkli sekillerde olsa yapiliyor bu olay..

ben PHP yi yeni ogreniyorum.. yukarda yazdiklarim mumkun olan seyler diye tahmin ediyorum.. yaa bilen biri aciklarsa cok sevinirim..

Was mich nicht umbringt,macht mich stärker! Nietzsche
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek
    php ile server üzerindeki applicationları çalıştıramazsın. Php bir script dilidir. Ama eğer server a yazma iznin varsa zip , rar , exe istediğin dosyayı uzak bir url den çektirirsin. bununla ilgili bir scriptim var. http://www.tahribat.com/doc.asp?docid=96 Buradan ulaşabilirsin. belki sana fikir verir. İyi çalışmalar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BarettamazZ
    BarettamazZ's avatar
    Erkek

dediğin olayı daha once java script ve VB scirpt le yapılıyordu hala yapılabilir... touch fonksiyonu ile alakası yoktur...(servere virus bulaştırmak istersen olabilir :D sanırım o senin içine yaramaz )

...::: BarettamazZ :::...
Toplam Hit: 1297 Toplam Mesaj: 5