folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder PHP İle Metinlerin İçindeki Kelimeleri Almak

PHP İle Metinlerin İçindeki Kelimeleri Almak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

hocalar şimdi ben bir rss dosyasından php ile verileri çekiyorum. çektiğim verilerdeki açıklama kısmı uzakdıkça benim içersinden almak istediğim kelimenin konumu değişiyor. ben bunu almak için öncelikle,

$sayi=strpos($aciklama, 'Cast:');

diye bir değişkenin içine aldım. bu değişken Cast: kelimesinin kaç tane harf sonra olduğunu buluyor.
    şimdi ben bu kelime ve sonrasında gelen bir a href var onu kaldırmak için yazmam gereken kodu bulamadım.
    explode fonksiyonuyla yapmaya çalıştım ama bir türlü beceremedim. yardımcı olabilecek varmı ?

yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

yokmu bilen arkadaşlar :|

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gencbeyin
    gencbeyin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

substr fonksiyonunu araştır.

daha kompleks çalışmak istiyorsan regexp vs. kasman gerekir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkF4Te
    DarkF4Te's avatar
    Erkek
    strip_tags'i dene bakalım işe yarar belki ? Olmadı echo substr($aciklama,$sayi); dersen de strposun Cast: için bulduğu yere kadarki kısmını keser getirir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkF4Te
    DarkF4Te's avatar
    Erkek
    multipost :/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

$sayi=substr($aciklama, strpos($aciklama, 'alt:', 0));
    echo $sayi;

şeklinde kullanıyorum. benim istediğim o alanı almak değil. o kelimenin bulunduğu satırı silmek.

teşekkürler bu arada.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkF4Te
    DarkF4Te's avatar
    Erkek
    rica ederik. İşlem yapmak istediğin stringi pastebin'e atıp göndersene böyle havada öneri vermemiş olayım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

http://pastebin.com/sWiCunKf

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

<p>Cast: <a href="http://vimeo.com/ihlaskoleji" style="color: #2786c2; text-decoration: none;">asd</a></p>

Burada 

<p>Cast: ile başlayıp, </a></p> kadar olan kısmı silecek bir model tamamdır.Aslında görünen kod kısmı şu

&lt;p&gt;Cast: &lt;a href=&quot;http://vimeo.com/ihlaskoleji&quot; style=&quot;color: #2786c2; text-decoration: none;&quot;&gt;İhlas Koleji&lt;/a&gt;&lt;/p&gt;
    yani
    &lt;p&gt;Cast:
    ve
    &lt;/a&gt;&lt;/p&gt;
    olacak.Bunun için düzenli ifade modeli yazarsa bi arkadaş preg_replace ile değiştirilebilir.

Toplam Hit: 1188 Toplam Mesaj: 9