folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder PHP İle SQL'e Gelen Yeni Kaydı Otomatik Göstermek

PHP İle SQL'e Gelen Yeni Kaydı Otomatik Göstermek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daft Ground
    PLaXToR
    PLaXToR's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

PHP ile SQL'e Gelen Yeni Girdiyi Otomatik Sayfayı Yenilemeden Göstermek İstiyorum. 

Ne önerirsiniz?

If there are two or more ways to do something, and one of those ways can result in a catastrophe, then someone will do it.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://github.com/directus/api

sanırım böyle bir şey yapıyor

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daft Ground
    PLaXToR
    PLaXToR's avatar
    Erkek

Hocam bu teknik olmayan kullanıcıların içerik yönetmesini sağlayan bir sistem gibi geldi bana?

PLaXToR tarafından 04/Tem/19 17:20 tarihinde düzenlenmiştir

If there are two or more ways to do something, and one of those ways can result in a catastrophe, then someone will do it.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Php ile mysql arasında real-time bir bağlantı kurulamıyor.

Javascript teknolojisini kullanarak yapabilirsiniz hocam.  Hangisini kullanacağınız ise siz kalmış bir konu.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

https://www.google.com/search?source=hp&ei=Oz8eXa-yE6eorgTP75yYBw&q=ajax+nedir+ne+i%C5%9Fe+yarar&oq=ajax+nedir+ne+i%C5%9Fe+yarar&gs_l=psy-ab.3..0i203.823.4822..5029...1.0..0.228.3612.0j24j1......0....1..gws-wiz.....0..35i39j0j0i10j0i22i30j33i160.Rf4GF0LnCqQ

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

SQL tarafındaki kısım trigger.

PHP sayfanın tekrar yüklenmeden veri göstermesini istiyorsanız comet ya da react-php. Ajax ile client side update yaparsınız (ve evet timer kullanıp, periyodik olarak veri çekmek de client side).

https://stackoverflow.com/questions/1467369/invoking-a-php-script-from-a-mysql-trigger buradaki cevaba göre php betiğini doğrudan çağırmanın bir yolu yok.

Kısaca kolay bir yöntemi yok. Bunun yerine daha komplike bir şey yapmak lazım. Mesela sql'e update ya da insert yapan php sayfasından bir işlem yapmak.

Olaylara karışmayın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

PHP sayfanın tekrar yüklenmeden veri göstermesini istiyorsanız comet ya da react-php. Ajax ile client side update yaparsınız (ve evet timer kullanıp, periyodik olarak veri çekmek de client side).

https://stackoverflow.com/questions/1467369/invoking-a-php-script-from-a-mysql-trigger buradaki cevaba göre php betiğini doğrudan çağırmanın bir yolu yok.

Kısaca kolay bir yöntemi yok. Bunun yerine daha komplike bir şey yapmak lazım. Mesela sql'e update ya da insert yapan php sayfasından bir işlem yapmak.

Yada bunların hepsini unut.

Git bir websocket yaz.

X Clientte bir data eklendiğinde A ,B ,C Clientlarına haber et de ki "reis bir data ekledi X Client'i " daha sonra sayfa hiç yenilenmeden pişpaş (LOL şipşakı nasıl pişpaş diye yazdım?) Jquery yada artık Client-Side ne kullanıyorsan o dilde veya frameworkde sayfayı yenilemeden bir html element ekle veya sil.

Yada Ajax ile kontrol edicen reis başka yapabileceğin bir şey yok.

MhmdAlmz tarafından 04/Tem/19 22:42 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    YeniHarman bunu yazdı

Git bir websocket yaz.

X Clientte bir data eklendiğinde A ,B ,C Clientlarına haber et de ki "reis bir data ekledi X Client'i " daha sonra sayfa hiç yenilenmeden pişpaş (LOL şipşakı nasıl pişpaş diye yazdım?) Jquery yada artık Client-Side ne kullanıyorsan o dilde veya frameworkde sayfayı yenilemeden bir html element ekle veya sil.

İşte ben de onu diyorum, React-PHP. WebSocket de kullansan aynı mantık. HTTP durumsuz (stateless). Senin istemciyle olan bağlantısını kapatmayacak bir şeye ihtiyacın var. Node.JS kullanırsın, React-PHP kullanırsın, SignalR kullanırsın... Bunların ortak noktası asenkron (zaman uyumsuz) işlemleri desteklemesi. Bir şeyin içine asenkronluk girince de eski istek gelsin, cevapla mantığını unutmak gerekli. Ver elini promise ya da dibine kadar iç içe callback.

Olaylara karışmayın!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı
    YeniHarman bunu yazdı

Git bir websocket yaz.

İşte ben de onu diyorum, React-PHP. WebSocket de kullansan aynı mantık. HTTP durumsuz (stateless). Senin istemciyle olan bağlantısını kapatmayacak bir şeye ihtiyacın var. Node.JS kullanırsın, React-PHP kullanırsın, SignalR kullanırsın... Bunların ortak noktası asenkron (zaman uyumsuz) işlemleri desteklemesi. Bir şeyin içine asenkronluk girince de eski istek gelsin, cevapla mantığını unutmak gerekli. Ver elini promise ya da dibine kadar iç içe callback.

En basiti 3 saniyede bir ayaks rekuest cikartip onceki datayla kiyaslamak. Yeni ise divin rengini neyin degistirip hooopp yeni kullanici var diye uyarti verir kullanicilara. Ama 3 saniyede 1 http request tenlikeli bir is, kendi ayagina sikmak gibi. 30 anlik online olsa, 3 saniyede bir 30 istek demek hadi ben manyagim sitenin nasil isledigini bilmiyorum 5 sekme actim, 35 istek demek.

O yuzden bence websocket server kaldirsin nodceyes ile. Promays ve kalbek olayina ise async await diyor ve cekiliyorum aradan. 

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Ajax kullanırsan tüm veriyi almaktansa yeni veri varsa onları return eden bir sayfa yazarak oradan veri almanı tavsiye ederim. Tabii yazılımınız tüm verileri çekmeye ihtiyaç duyuyorsa tüm verileri alıp duruma göre dom a basarsınız.

Projenize göre vue js ve axios da kullanabilirsiniz spa olarak.

Firebase i ara katman olarak kullanıp sunucuya yeni veri eklenince firebase de veri ekletirseniz real time olarak çalışmanıza olanak verebilir.

Seçenek çok. Projenize uygun yol bulursunuz muhakkak.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

ajax?

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."