folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder PHP İşi Yaptırılacaktır

PHP İşi Yaptırılacaktır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlbayHardal
    AlbayHardal's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Bir veritabanı oluşturdum fakat yoğunluktan ötürü bağlantıyı çekmeye kafa ayıramadım.

Veritabanı şöyle;

tablo -> içerik

ore -> id - kayac
    color -> id - renk
    pattern -> id - desen
    strength -> id - dayanim
    texture -> id - desen
    brightness -> id - parlaklik
    couple_id -> id - ore_id, color_id, pattern_id, strength_id ...

İstediğim şey de şöyle;

Kullanıcı dropdown'dan color çeksin, pattern çeksin, strength çeksin, texture çeksin, brightness çeksin. sistem couple_id'den baksın eşleşen sonuç olan ore'u ya da ore'ları ekrana bassın. nokta atışı bulamazsa bile aynı özelliklere sahip cevheri gösterebilsin yani.

Somutlaştırmak gerekirse, elimde bir kayaç var ve ne olduğunu bilmiyorum diyelim, sistemden gördüğüm renkleri girdim, desenini girdim, çizgi dayanımını ve çizgi rengi(ile ilgili bir tablo daha oluşturacağım)ni girdim, parlaklığını girdim. Script veritabanından nokta atışı yapamasa bile bunlar olabilir desin. Çünkü birbirine benzer kayaçlar çok fazla var ve aynı özelliklere sahip birden fazla sonuç gösterebilsin istiyorum.

Dropdown çekimi multi olmalı, mesela kullanıcı renk olarak siyah ve beyaz işaretlemek istiyorsa siyah da çekiversin beyaz da. bunlar da bi köşede bak bunları seçtin kardeş diye de gösterilsin.

Bu script için fiyat tekliflerinizi bekliyorum. Şayet ben ücretsiz yaparım diyorsanız emeği geçenlerde adınızı yazabilirim.

İyi çalışmalar.

AlbayHardal tarafından 03/Ağu/17 12:37 tarihinde düzenlenmiştir

They are as numerous as ants in the earth, as fish in the water, as birds in the air. They are timid, brave, ignorant, dominating and they are children.
Toplam Hit: 990 Toplam Mesaj: 1
php