Php Jquery Click Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Olay şu 1 PC ve 2 Ekranınız olduğunu düşünün. Solda sadece üyeler sağda boş bi tarayıcı. Ben şunu yapmak istiyorum. Soldaki ekranda tıklanınan üyenin bilgilerini sağdaki tarayıcıda yeni sekmede açıp göstermek. Olay tamamen bu.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Olay şu 1 PC ve 2 Ekranınız olduğunu düşünün. Solda sadece üyeler sağda boş bi tarayıcı. Ben şunu yapmak istiyorum. Soldaki ekranda tıklanınan üyenin bilgilerini sağdaki tarayıcıda yeni sekmede açıp göstermek. Olay tamamen bu.

oyle desene en basindan

linkerini su sekilde yap: 

test

edit: html i duzelttim

her linke tiklandiginda ayni tab yenilenir.

htmldeki target dedigin isi yapiyo iste. ya da frameset kullan daha kolay olur.

http://stackoverflow.com/questions/2343927/how-to-make-html-open-a-hyperlink-in-another-window-or-tab

http://www.w3schools.com/tags/att_a_target.asp

edit: yada onclick olmadan her linkte : target="_yeniTab" dersen, ilk link yeni sekmeden acilir, sonraki linkler de o sekmeyi yeniler

nurulmac11 tarafından 18/Tem/16 15:52 tarihinde düzenlenmiştir

black implies white, self implies other, life implies death.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

İki ayrı tarayıcı düşünüyorum veya aynı tarayıcı iki farklı pencere

Chrome                                                     Chrome
    ________________________                         ____________________________

[ TIKLA ]                                          [ DINLEME NOKTASI ]  

yukarıdaki şekilleri iki farklı pencere olarak düşündüğünde, tıkla butonuna bastığında dinleme noktasına müdahaleyi client taraflı yapamazsın hocam.

eğer  yukarıdaki gibi birşey istiyorsan.

Tıkla butonuna basıldığı an , jquery post ile php dosyasına kullanıcın ID'si ni ve hangi bilgilerini göndermek istiyorsan gönderirsin.

PHP Dosyasında ise veritabanına idyi ve gönderilen idnin okunup okunmadığını tutacak şekilde kaydedersin.

Diğer sekmede acık olan alert.php'de ise 1-2 saniyede bir yeni kayıt varmı diye sorgular, kayıt var ise okur ekrana alerti veya yapacağı işlemleri basar.

Ancak bu yapıyı çok fazla kullanıcı kullanacak olursa sürekli sorgulamalardan dolayı sıkıntı yaşayabilirsin

Genki tarafından 18/Tem/16 16:08 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

@Genki hocam dediğin yapıyı yapacaktım zaten @Lightsaber 'de onu söyledi fakat @nurulmac11 anlattı zaten . Aradığım şey bu  Yeni sekmede ID gönderirim diğer tarayıcıda o sekmeyi açtırırım. Sekme load olurken de Ajax ile verileri alırım , gösteririm. yapı bitmiş olur . Teşekkür ederim @nurulmac11 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 1182 Toplam Mesaj: 15
php jquery