PHP Kancalama - Pozisyon

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clickanddie
    Clickanddie's avatar
    Erkek

Şimdi ben bi script hazırladım artık son kısmındayım. İstediğim şey şu :

içerikler tablom var,bu tablomdan hangi sayfadaysam o sayfaya ait olan içerikleri sırasına göre çekiyor. Harika.

bir de eklentiler tablom var. include methoduyla ilgili eklentiyi sayfaya include ediyorum.. bu tablomda içerikler tablom gibi hangi sayfadaysam sırasıyla çekiyor...

ben bu eklentiler ve içerikler tablosunu birleştirerek yine sıralamayı düzgün bir şekilde yapabiliyorum her şey süper..

Sorun şurda ki ben bi eklentilerden veya içeriklerden birini "sidebar div" inin içinde göstermek isterken her hangi başka birini normal "icerik div"  inin içinde göstermke istiyorum..

Ama yapamıyorum...

Anlattığım bir kaç uzman KANCALAMA sistemini araştır dedi. ama kaynak yok :S

Bir diğer uzmanda istediğin şey çok ince bir konu dedi. Joomla bu yüzden çok güzel dedi.. neden dedim ... çünkü Joomla da tema dosyalarında "pozisyonlar" oluyor ve sistem bunu tanıyor.. sen eklentini veya içeriğini hangi "pozisyon" da göstermek istiyorsan orada gösterebiliyorsun dedi..

şimdi anlatabilddim mi acaba?

Script bitecek ancak şu takıldığım noktayı çözersem bitecek.. ve biter bitmez burada paylaşacağım..

gayet özellikli bi script oldu tutacağından eminim...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

anlamam ama şöyle bişi olabilir 

eklenti yüklenirken orada şart koşacak sağ mı sol mu diye ? 

if divsor1.caption="sag" then <divsor1."sag"> else <divsor1."sol"> 
    end;

:(

gibi bir algoritmalı bişiler yapılabilir kanısındayım kodlarlan -_-  bilmiyorum sadece mantık yürüttüm. 

karakutu tarafından 03/Tem/14 03:24 tarihinde düzenlenmiştir

Mevzu derin | Papikolas Planet
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Hocam afbuyur benim mallığım dediklerinden hiçbişey anlamadım zaten tam okuyamadım da ölüyom ancak

Kancalama sistemi dediğin şey php hooking olarak geçiyor böyle diyerek googleda aratırsan hocam. Sonuna nedir dersen türkçesi de çıkıyor ama kafam basmıyor şuan anlamıyorum hiçbişey. İyi olunca yardımcı oluyum

Edit;

http://www.bencagri.com/php-ile-hook-sistemi.html

Ha burada da güzel bişiler yazmış adam. Script demişsin ben de baya tevrübeliyim de hala malım döncem tekrar

by_Tet tarafından 03/Tem/14 03:26 tarihinde düzenlenmiştir

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clickanddie
    Clickanddie's avatar
    Erkek

peki hocam. Bana şu PHP Hooking ( Kancalama ) mantığını öğretebilirseniz çok mutlu olurum...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clickanddie
    Clickanddie's avatar
    Erkek
    karakutu bunu yazdı

end;

gibi bir algoritmalı bişiler yapılabilir kanısındayım kodlarlan -_-  bilmiyorum sadece mantık yürüttüm. 

:) hocam yok öyle bir şey değil. çok karmaşık bir sistem. yani şöyle düşün. veritabanından veri çekiyorsun ve bu veriyi tema dosyanda tanımlanmış olan bölgelerden birine yerleştiriyorsun. Dilediğin zamanda yerini değiştiriyorsun. Böylece çok esnek bir içerik yönetim elde etmiş oluyorsun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

direk googleda arayınca bu çıkıyor;

http://www.programlamadili.net/php/php-ile-eklentimodul-sistemi-yazimi-hook-sistemi.html

:|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek
    Clickanddie bunu yazdı
    karakutu bunu yazdı

end;

:) hocam yok öyle bir şey değil. çok karmaşık bir sistem. yani şöyle düşün. veritabanından veri çekiyorsun ve bu veriyi tema dosyanda tanımlanmış olan bölgelerden birine yerleştiriyorsun. Dilediğin zamanda yerini değiştiriyorsun. Böylece çok esnek bir içerik yönetim elde etmiş oluyorsun.

tamam işte bende onu anlatıyorum orada -_- 

Mevzu derin | Papikolas Planet
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Hocam afbuyur benim mallığım dediklerinden hiçbişey anlamadım zaten tam okuyamadım da ölüyom ancak

Kancalama sistemi dediğin şey php hooking olarak geçiyor böyle diyerek googleda aratırsan hocam. Sonuna nedir dersen türkçesi de çıkıyor ama kafam basmıyor şuan anlamıyorum hiçbişey. İyi olunca yardımcı oluyum

Edit;

http://www.bencagri.com/php-ile-hook-sistemi.html

Ha burada da güzel bişiler yazmış adam. Script demişsin ben de baya tevrübeliyim de hala malım döncem tekrar

Bu işini görür hocam.

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clickanddie
    Clickanddie's avatar
    Erkek

konu çözüldü arkadaşlar.. çoooook basit bir şeymiş nasıl düşünemedim bunu .. :S .. Neyse herkese çooook ama çooooookkkkkk teşekkürler. Ama Joomla nın pozisyonlama sistemini de merak etmedim değil açıkcası. 

Toplam Hit: 1168 Toplam Mesaj: 9