folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Php Kolayliginda Desktop Programalama Dili Var Mi?

Php Kolayliginda Desktop Programalama Dili Var Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı

Hocaaam dinleme sen onları. Php ile desktop için program yazabilirsiiin :))

Güzelmiş o sistem ama zor yazması gbi görünüyor.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

PHP GTK 

http://gtk.php.net/

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Yarim yamalak bilgimle ustatlarin yaninda belki laf düşmez ama Python ya da c# yönelik derim.

Python daha çabuk öğrenir sin zaten temelden sonrası hep modül. C# ta biraz vaktini alır ama güzel dil bence ;)

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Öncelikle C# bilmiyorum fakat adam C# zor gibi geldi demiş. Hala C# öneriyorsunuz :/

Benden başka da Visual Basic yazan çıkmamış :) Ben tekrar visual basic diyorum.

Kodlaması basit, okuması basit, db bağlantısı var, modül olayı var.. derlediğinde direk eline exe veriyor, bas çalıştır. Bana göre php'deki "ne yazsan çalıştırıyor" mantığı visual basic için de geçerli.

Basit bir dil diyecek olanlar çıkacaktır. Ben basit olmasını seviyorum. Bilgisayar ile ilgili bir bölüm mezunu değilim fakat ihtiyacım olan herşeyi kolayca yaptım şimdiye kadar. 

--

İkinci önerim python olacaktır. GUI kısmını bilmiyorum ama yazması/okuması kolaya benziyor. Bende başındayım. 

NoktaliVirgul tarafından 02/May/17 08:48 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackingo
    hackingo's avatar
    Erkek

hocam aradigin KOLAYLIK ise al sana HTML, CSS ve JAVASCRIPT ile desktop app gelistirebilecegin platform.. hemde kodunu bir kere yaz butun os lara compile et dagit gitsin.. https://electron.atom.io/

Toplam Hit: 2140 Toplam Mesaj: 16
php php gibi