folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder PHP Link Kısaltma Scripti (8 Kb)

PHP Link Kısaltma Scripti (8 Kb)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

Hobi olarak php ile ilgileniyorum. Hatırlayanlar çıkar ara ara buradan sorduğum sorular oluyor. Bugün php link kısaltma scripti bulup düzenlemeye başladım. Devam ettirmek isteyenler, kodları düzenlemek isteyenler vs. için buraya ekledim. Güncelleme, ekleme yapmak isteyenler veya sadece tavsiye vermek isteyenleri yoruma bekliyorum şimdiden teşekkürler :)

Script baya küçük 8 kb ve 4 dosyadan oluşuyor ama baya kullanışlı. 10 yıl önce appleda çalışan bir yazılımcı kodlamış bırakmış benim çektiğim sürümü de githubda biri php7'ye göre güncellemiş. Onun üzerinden bir kaç değişiklik yaptım.

Bugün yaptığım değişiklikler:

1- shortenedurls tablosuna short_url ve title sütunu ekledim. Url kısalttığımızda yeni oluşturulan kısa link short_url'de saklanıyor title sütununda da yine kısaltılan urlnin title kısmı saklanıyor. title'ı saklama sebebim yourls.org'deki gibi kısa url için bir istatistik sayfası oluşturursam seo için kullanmak.

2- ziyaretci tablosu oluşturdum. Burada linklere gelen giden istatistikleri tutmak istiyorum.

Eksiklikler ve yapmayı planladıklarım:

1- session altyapısı post edilen sayfada değilde index sayfasında oluşturulan kısa linki göstermesi ve cookie ile belli bir süre kalması vs. bitly.com gibi

2- güvenlik önlemleri: ipler kayıt altına alınıyor ama ne gibi güvenlik önlemleri alınabilir recapta vs?

3- özel/isteğe göre uyarlanmış link seçeneği domain.com/benimlink vs gibi özel url yapısı

İndirme linki: https://send.firefox.com/download/d38cc5b0977e7cbb/#uDRKG_0Cx3MdDWbaq6cvYA

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

veri tabanı işlemleri PDO ile yapılabilir bence :)

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
Toplam Hit: 1419 Toplam Mesaj: 2
php script