Php Superscript (Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

Merhaba murit ve murideler,

Bir wordpress sitemde ® telif hakkı sembolünü metnin yanında yukarıda durmasını istiyorum. Normalde "text<sup>®</sup>" şeklinde hallediyordum ama başka bir plugin, direkt başlığı aldığı için bu olay işime yaramıyor. Ben istiyorum ki bütün ® bu semboller superscript olsun.Nette araştırma yaparken şöyle bir kod buldum.

function telif() {

return str_replace('®', '<sup>®</sup>', $this->telif);

Ama bu kodu hem function.php hemde header.php ye koyduğum halde çalışmadı.

Bu durumu nasıl çözebilirim?

Nova Vida !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

belki functions.php'ye plugin'den daha öncelikli bir filtre koyarsan olabilir.

ikinci seçenek: plugin'in kodlarını düzenle

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

Plugin ismini verir misin, inceleyelim belki bir filtresi vardır.

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek
    acemi-webci bunu yazdı

plugin ismi: WooCommerce PDF Invoices

@NoktaliVirgul hocam aslında bir plugine değilde tüm sitede ® bu işareti koyduktan sonra superscript gibi yukarda gözüksün istiyorum.

Ben böyle yazacağım: Örnek®

Tüm sitede böyle gözükecek:Örnek®

Çünkü her ürün eklerken <sup> kodunu yazmak yerine, doğrudan ® bu karakteri yazıp kaydetmek istiyorum.

Nova Vida !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek
    tereke34 bunu yazdı
    acemi-webci bunu yazdı

plugin ismi: WooCommerce PDF Invoices

@NoktaliVirgul hocam aslında bir plugine değilde tüm sitede ® bu işareti koyduktan sonra superscript gibi yukarda gözüksün istiyorum.

Ben böyle yazacağım: Örnek®

Tüm sitede böyle gözükecek:Örnek®

Çünkü her ürün eklerken kodunu yazmak yerine, doğrudan ® bu karakteri yazıp kaydetmek istiyorum.

Dediğiniz şekilde Php ile yapmak istiyorsanız render edilen response servis edilmeden önce content üzerinde ilgili kısmı manipüle edip servis etmeniz gerekir.

Veya DOM üzerinde yapmak istiyorsanız Js ile replace edebilirsiniz.

Bence 2 yöntemde performans açısından faydalı değil. Nerede kullanacaksanız Css veya ilgili sup elementini kullanarak yapmayı tercih etmelisiniz. Bunun içinde ilgili plugin (tabii eğer o plugin buna sebep oluyorsa) detaylı incelemeniz gerekecek.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

Bir diğer seçenek fontu değiştirebilirsin,

örneğin: https://fonts.google.com/specimen/Barlow?preview.text=%C3%96rnek%C2%AE&preview.text_type=custom

hiçbir tag eklemeden superscript gösteriyor ® işaretini.

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    acemi-webci bunu yazdı

örneğin: https://fonts.google.com/specimen/Barlow?preview.text=%C3%96rnek%C2%AE&preview.text_type=custom

Türetilmiş bir seçenek:

Başka font kullanmak istemiyorsan kendi kullandığın fontun (R) harfini font editör ile düzelt. Modlu font'u kullan.

En tatlı çözüm font sanırım şu halde.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek
    acemi-webci bunu yazdı

hocam adamsın. Bu şekilde tüm sitede çözüm buldum. Gerçi font çok iyi değil ama olsun :)

@coder2, hocam css ile nasıl yaparım ondan emin değilim çünkü sup a class ve id atasam bile başlık ve normal textlerde yazı içinde sadece bir kısmı superscript yapacağım. 

@NoktaliVirgul, dediğini uygulayacağım hocam

Herkese teşekkürler.

Nova Vida !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

vertical-align: super

kullanabilirsiniz css için. Eğer bir sınıf falan belirtiyseniz. 

bir de font-size: 75% gibi bir şey eklersen küçülür.

<span class="sup">®</span>

.sup {
     vertical-align: super;
     font-size: 75%
    }

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Bir şey daha geldi aklıma, atıyorum her h1 tag'inin sonuna bunu eklemek istiyorsan.

Ya da bu işareti ekleyeceğin div'in sınıfı belliyse, şöyle bir şey de yapılabilir:

<h1>
     Selam naber
    </h1>

h1:after {
      content: ' \00AE';
      font-size: 75%;
    }

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı

Bir şey daha geldi aklıma, atıyorum her h1 tag'inin sonuna bunu eklemek istiyorsan.

Ya da bu işareti ekleyeceğin div'in sınıfı belliyse, şöyle bir şey de yapılabilir:

Selam naber

h1:after {
      content: ' \00AE';
      font-size: 75%;
    }

hocam css işime yaramıyor. 

Şöyleki; ben <p class="title"> Marka® En iyi bla blabalblal</p> şeklinde başlık var.  Wordpresste woocommerce için kurduğum 2 eklenti direkt p title dan başlığı alıyor. Ben başlıktaki ® bu simgenin superscript olmasını istiyorum. Hem sitenin genel görünümde hemde eklenti fonksiyonlarıda ® simgesi superscript olmalı. Şu an font işimi çözdü.

Nova Vida !
Toplam Hit: 1683 Toplam Mesaj: 11
php wordpress superscript