PHPKF Forum Scripti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

Türk yapımı Forum scripti olan PHPKF her ne kadar forum siteleri ölmüş olsa da kurmak isteyen arkadaşlar için tavsiye edebileceğim bir script. Forumda başka konuda bir mürid Türklerin pek bir şey yapmadığını, katkı sağlamadığını söylemişti. Eğer biz kendi ürettiğimiz yazılımları kullanıp yaygınlaşmasını sağlamazsak elbette doğru düzgün bir şey çıkmaz memlekette. MyBB, PhpBB veya Smf köklü scriptler olsa da bu tarz yerli scriptlerin kullanılmasının onları daha da geliştireceğini ve daha güzel projeler ortaya çıkacağını unutmamak gerek. Ben 6-7 sene önce kurduğum sitede kullanıyordum bu scripti ve o zamanlar memnundum. Tema sistemi çok basit istediğiniz gibi tema oluşturabilirsiniz kendinize ayrıca destek konusunda da yardımcı oluyorlar. Biz bir şey yapamıyoruz diye hayıflanıp laf etmek yerine bu tarz projeleri gerek kullanarak, gerek teknik konularda destek sağlayarak yardımcı olursanız elbette bir MyBB scriptinden daha iyi scriptler çıkarabiliriz. Script daha yeni gelişemez bilmem ne diye bahane bulmak ancak 1960'lı yıllardaki devrim arabalarına bahane bulan zihniyete ait olabilir.

http://www.phpkf.com/ buradan scripti indirip inceleyebilirsiniz, portal scripti ve cms scripti de mevcut

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
Toplam Hit: 574 Toplam Mesaj: 1
phpkf forum scripti