folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Pikatel Combomax Modemde TCP/IP Ayarları

Pikatel Combomax Modemde TCP/IP Ayarları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlienOne
    AlienOne's avatar
    Erkek

Başlık ne kadar açıklayıcı oldu bilmiyorum ama sorunum şu şekilde; komşunun pc sine format çektim,ağ bağlantıları bilgileri sıfırlandı.Normalde ip adresini,varsayılan ağ geçidini otomatik olarak algılaması gerekirken algılamadı.Elle bilgileri girince yine algılamadı.Bir kaç resim çektim;

http://img185.imageshack.us/img185/1854/63215627wb9.jpg 

http://img185.imageshack.us/img185/7500/48769230bm7.jpg

yardımlarınız bekliyorum... 

-
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

?

hocam dhcp den otomatik ip aldıgınıza emin olun diyo sen manual ip giriyon üstelik yanlış giriyon :)

benım bildiğim 192.168.1.1 dir

neyse, şu modemden arkadaşdada vardı sen en iyisi o yazılımları kaldır routerdan 192.168.1.1 den kur ben öyle yaptım arkadaşa :) 

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    Bu sorun tcp/ip ayarlarından kaynaklanmıyor. Genellikle cd ile kurulumda sorun oluşunca bu hatayı verir. Cd ile değilde modem arayüzünden kurulum yap. Yine sorun olursa picatel in çağrı merkezini ara...

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlienOne
    AlienOne's avatar
    Erkek

dhcp?

hocam cahilim bu konularda,ayrıca ben 192.168.0.1 diye biliyorum 

-
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlienOne
    AlienOne's avatar
    Erkek

EmiRReiS bunu yazdı:
    -----------------------------
    Bu sorun tcp/ip ayarlarından kaynaklanmıyor. Genellikle cd ile kurulumda sorun oluşunca bu hatayı verir. Cd ile değilde modem arayüzünden kurulum yap. Yine sorun olursa picatel in çağrı merkezini ara...

hocam ikisini de denedim şimdi destek hattını arıyacam 

-
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek
    AlienOne bunu yazdı:

dhcp?

yok hocam şimdi dhcp dinamic host configuration filan fıstık demek :)

sen internet tarayıcıda 192.168.1.1 i gir açılan yerde user,pass sorması lazım kullanıcı adı:admin pass: password 

ordan kurulum olcak şuan hatırlamıyom hangi menüdeydi de geri kalanını kendi zekanda render larsın :P

yada istersen ilk önce şey yap, 2. resimde ip giriyodun ya, orayi iptal et yukarkı otomatik al seçenegini işaretle öyle çalıştır 1 dekini  

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlienOne
    AlienOne's avatar
    Erkek
    JordanoR bunu yazdı:
    AlienOne bunu yazdı:

dhcp?

yok hocam şimdi dhcp dinamic host configuration filan fıstık demek :)

sen internet tarayıcıda 192.168.1.1 i gir açılan yerde user,pass sorması lazım kullanıcı adı:admin pass: password

ordan kurulum olcak şuan hatırlamıyom hangi menüdeydi de geri kalanını kendi zekanda render larsın :P

yada istersen ilk önce şey yap, 2. resimde ip giriyodun ya, orayi iptal et yukarkı otomatik al seçenegini işaretle öyle çalıştır 1 dekini

---------------------------

tamam hocam deniyip geliyorum 

-
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek

elle verdiğin adresleri otomatiğe al hiç karıstırmadan 444 0 570  i ara pikatel modem kullanıyorum bilgisayarıma format attım cd'den kuramıyorum yardımcı olabilirmisiniz de ethernet kartının sürücüsünü yükledin dimi? sanki yüklü değil gibi?

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlienOne
    AlienOne's avatar
    Erkek
    nights_judge bunu yazdı:

elle verdiğin adresleri otomatiğe al hiç karıstırmadan 444 0 570  i ara pikatel modem kullanıyorum bilgisayarıma format attım cd'den kuramıyorum yardımcı olabilirmisiniz de ethernet kartının sürücüsünü yükledin dimi? sanki yüklü değil gibi?

hocam ethernet kartını tanıtmıştım,teşekkürler :)

Beyler sorun çözüldü,ip adresini otomatik al dedim,modemin driverını farklı bir kaynaktan aldım,dokunmadan yükledim ve oldu,emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum :)

-
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    Hoca o kullandığın modemi günde en az 30 kere kurduruyorum. Verdiği hata bir çok nedenden kaynaklanabiliyor. Ben asıl nedenini şu ortamda söyleyemem ama cd den kurulum yapma...

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

EmiRReiS bunu yazdı:
    Hoca o kullandığın modemi günde en az 30 kere kurduruyorum. Verdiği hata bir çok nedenden kaynaklanabiliyor. Ben asıl nedenini şu ortamda söyleyemem ama cd den kurulum yapma...
    ben sana tercüman olayım.

çenç bir modemde o yüzden |:

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
Toplam Hit: 5879 Toplam Mesaj: 11