folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder PKK'lı Hacker'ların Hedefi HERON'lar

PKK'lı Hacker'ların Hedefi HERON'lar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mali
    Mali's avatar
    Erkek

PKKlı%20Hackerların%20Hedefi%20HERONlar

21 Aralık'ta terör örgütü PKK'nın hackerlarına Diyarbakır merkezli operasyon düzenlendiği öğrenildi. 4 ilde eşzamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda Şanlıurfa, Hakkari, Batman, Gaziantep'te toplam 6 kişinin gözaltına alındı.

Gözaltına alınan PKK'lı hackerların terörle mücadelede büyük faydası olan Heronları girişimlerinde bulundukları tespit edildi.

Operasyonun kendilerine "Sanal Gerillalar" ve "Coldhackers" ismini veren iki ayrı hacker grubuna karşı gerçekleştirildiği öğrenildi.

Hackerların ev ve işyerlerinde yapılan aramada çok sayıda bilgisayar, kopyalanmış kredi kartı, cep telefonu, sim kart ve örgütsel doküman ele geçirildiği kaydedildi.

"HERONLARI DÜŞÜRMEYE ÇALIŞTIK!!!"
    Gözaltına alınan hackerlar, savcılıkta verdikleri ifadede, İnsansız Hava Aracı Heron'lar üzerine çalışma yaptıklarını, Heronların frekansına girerek düşürmeye çalıştıklarını itiraf ettiler.

Bugüne kadar Heron frekansına girmekte başarılı olamayan hackerlar, kendilerini internette Heron düşüren hackerlar olarak tanıttıklarını ifade ettiler.

Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada Savcılıkta işlemleri tamamlanan 6 PKK'lı hackerın, tutuklama talebiyle Mahkemeye sevk edildikleri öğrenildi.

kaynak

Açıkçası buna inanasım gelmedi. Sanal yoldan bunun olabilme ihtimali varmı?!

Akilli olanlar sebepler konusunda tartışırlar. Ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

bunun gerçek olduğu gün israilden şüphelenirim.

Ama yine de israil bu işe girişemez,yaparsa da kendisi yapar pkknın üstüne atarlar bu konuda bilgiyi pkkya veremez yoksa oradan da bize geçme ihtimali var(etkisiz hale getirme yönteminden bahsediyorum).

Bunlar teknolojik oyuncaklar bağlantısı kopssa bile virüs falan yemezse(işletim sistemini bilmek gerek) geldiği yere geri döner veya başka şekilde önlem alınmıştır mutlaka.Savaşta kullanılacak alet için her türlü önlem alınmıştır,yoksa avantajı dezavantaja çevirir.

işin içine israil karışmadığı sürece bunlara pkk sızacak diye korkmaya gerek yok.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    heronlar kapalı kaynak kodludurlar. windows yüklüdürler, kendiliğinden düşerler zaten :)

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thunder_storm
    thunder_storm's avatar
    Erkek

Heronlar uydudan yönetiliyor dimi?

we produced everything from myths...
Toplam Hit: 1215 Toplam Mesaj: 4