folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Portlarımı Kapamak İstiyorum!!! Help!

Portlarımı Kapamak İstiyorum!!! Help!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesh
    Cesh's avatar
    Erkek
    arkadaşlar ben acık olan portlarımı kapamak istiyorum.. ıp adres ile adsl router cok rahat kırılıyor (tahribat bilgi bankasında cok geniş bir yer verilmiş bunun için ) ve benim internet explorer portum acık.. bunun önüne nasıl geçebiliriz... ve ben bir forumda birşey görmüştüm elemanın teki kendi portunu kapamış ve örneğin http://85.21.21.123 yazıp girmeye çalıştınızda resim koymuş akıllı olun diğe :) bu konuda bilgisi olan varmı ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VoLaTiLe
    VoLaTiLe's avatar
    Erkek
    İleti kullanıcının iradesi ile tarafından düzenlenip, silindi.

Wellcome to Digital Hell! I"am Real VoLaTiLe Help!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    kucuk bir webserver (yada iis apache neyse) kurup 80 nolu portu o servera yonlendirmiş bide resim eklemiş olabilir. zaten router ozellikle modemlerde portlar kapalı geliyo o konuda bir problemin olmasın. eğer modemin inbpund / outbound trafiği filtreleyebiliyorsa onun ayarları uzun.

ftw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesh
    Cesh's avatar
    Erkek
    bildiğiniz bir program varmı bunun için ? benim tek yapmak istediğim şey  http://85.12.**.*** gibi yazınca benden şifre istememesi... direk olarak sayfa görüntülenemiyor hatası vermesi.. bunu yapmak zormu ? bende forumda okudum şaşırdım ve portumun acık olduğunu fark ettim...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VoLaTiLe
    VoLaTiLe's avatar
    Erkek

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VoLaTiLe
    VoLaTiLe's avatar
    Erkek

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fearlessalien
    fearlessalien's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

VoLaTiLe nin verdiği bilgiler doğrudur ama kesin sonuç için bişiler yazam dedim.Öncelikle modem ayarlarını aç,yani login ol ve modem yönetim sayfasına gel.Daha sonra LAN tab'ına gel.Orada ör: 10.0.0.2 gibi modem'e local den bağlantı için bir ayar sekmesi vardır.Bu ne demek,modem ayarlarını yapılandırmak için 10.0.0.2 yazmak yeterlidir,tabii localden.Bunun yanısıra,dışarıdan da herhangi birisi senin modem ip ni ör: http://81.214.28.88 yazdığında,direkt olarak login ekranını görecektir.Bunu engellemek için yapman gereken küçücük bir ayar var.LAN kısmında bir port seçeneği bölümü var.Oradan ör: 1040 portunu seç.Save settings dedikten sonra artık ne dışarıdan birisi modem ipni yazarak başlanabilir,ne de local network den birisi 10.0.0.2 yazarak..Peki nedir bunun mantığı?

LAN bölümünde örnek gösterdiğim 1040 portundan istekte bulunmadan,modem ayarları sayfasına ulaşılamaz. yani  dışarıdan birisi senin modem'e bağlanmak için şunu yazmalı ör: http://81.214.28.88:1040 bu yeterli derecede güvenli olmasını sağlar.Tabii 65534 port bulunuyor sanal ortamda.Birisi port taraması yapabilir,buna binayen bir firewall kullanman her zaman güvenli olur..Kalın sağlıcakla...

"Söz konusu vatan ise, gerisi teferruattır"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesh
    Cesh's avatar
    Erkek
    beyler gerçekten cok sağolun... hallettim.. ve hiç bir sanal portada yönlendirmedim.. canavar bişe oldu :) port taraması bile yapsalar bulamazlar.. iyi bişe oldu :) cok sağolun..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakankaya
    Hakankaya's avatar
    Erkek

İyi bir konuydu en azından banada yardımı oldu tşkler beyler..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eXoR_CIST
    eXoR_CIST's avatar
    Erkek
    yukarıda yazılanların dışında, başlat/çalıştır'a services.msc yazarak windows servislerine ulaşabilir ve FTP ile telneti buradan kapatabilirsiniz..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek

amd ci bu konu hakkinda güzel bi aciklama yapmisti.okuyun derim

Laaaaaan.
Toplam Hit: 2788 Toplam Mesaj: 11