folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder [Problem] Activ Directory Group Policy [Çözüldü]

[Problem] Activ Directory Group Policy [Çözüldü]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Marslan
    Marslan's avatar
    Erkek

Ağda kurulmuş olan domain hizmetine dahil bilgisayarlara bir kural basılıyor ve bu kural SQL sorguları oluşturulurken tüm tablo ve field isimlerinin [field] şeklinde köşeli parantez içerisinde yazılmasını zorunlu kılıyor ve bir çook editörde bu kurala uyarak sorgu oluşturuyor. Bu kuralın ne olduğunu domaini ayarlayan şahıs ta bilmiyor acaba bilgisi olan veya daha önce karşılaşıp çözmüş olan varmı aranızda.

Marslan tarafından 01/Eki/15 07:45 tarihinde düzenlenmiştir

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

hocam gpo ile sql içindeki sorgu değiştiriliebiliyormuydu. gpo sadece computer ve user tarafına etki ediyor. kurulu proğram ve veritabanında sorgu değişikliği yaptığı kesinmi. domain admin makinadada da durum aynımı. kolay gelsin

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

hocam gpo ile sql içindeki sorgu değiştiriliebiliyormuydu. gpo sadece computer ve user tarafına etki ediyor. kurulu proğram ve veritabanında sorgu değişikliği yaptığı kesinmi. domain admin makinadada da durum aynımı. kolay gelsin

Hocam gpo ile bi dosya çalıştırarak  belki mümkün olur, güncelleme  dosyası gibi. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Eğer gpu uygulaması ile olduguna emin isen birde Dcgpofix komutu varmış. uygulanan policyleri defaulta çekiyormuş. ama araştırmadan güncellemeyin. derim. ne var ne yok defaulta çekerse sıkıntı olabilir.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Marslan
    Marslan's avatar
    Erkek

uygulamanın içerisindeki sorguyu değiştirmiyor sadece normalde ben herhangi bir tool ile { select * from Table where id=5 } komutunu çalıştırabilirken domaine dahil olduğumda aynı sorgu çalışmıyor çalışabilmesi için sorguyu { select * from [Table] where [id]=5 } şeklinde değiştirmem gerekiyor. sorguyu ben yazmak yerine editör ile oluşturursam (editör farketmiyor) sorguyu domainde iken  { select * from [Table] where [id]=5 } bu şekilde domainde olmadığında { select * from Table where id=5 }  yani editör fark ne her ne ise algılayabiliyor fakat benim yazdığım kod üzerinde bunu düzeltemiyorum. Group policy üzerinden böyle bir kural yok tanımlanamaz sırf bunu yapması için bir scriptte çalıştırılmıyor. Bir kural bun bu şekilde etkiliyor ama nedir bulamadık. 

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Marslan
    Marslan's avatar
    Erkek
    siyahbereli bunu yazdı

Eğer gpu uygulaması ile olduguna emin isen birde Dcgpofix komutu varmış. uygulanan policyleri defaulta çekiyormuş. ama araştırmadan güncellemeyin. derim. ne var ne yok defaulta çekerse sıkıntı olabilir.

sıfırlama şansı yok tanımlanmış olan bir sürü kural var birde resmi kurum o yüzden böyle bir işlem yapamayız.

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

server hangi dilde kurulmuş ?

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Marslan
    Marslan's avatar
    Erkek
    DeepHouse bunu yazdı

Sağol ilham oldun :) sorun çözüldü. kendi bilgisayarlarımızda ingilizce normalde tarih formatı falan hep ingilizce formatındaydı domainden basılan kural tarih formatını tükçeye çevirmiş o yüzden sorun oluyormuş. [Alaka kuramadım ama :S ] onu değiştirince sorun çözüldü ilginiz için teşekkür ederim.

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    Marslan bunu yazdı
    DeepHouse bunu yazdı

Sağol ilham oldun :) sorun çözüldü. kendi bilgisayarlarımızda ingilizce normalde tarih formatı falan hep ingilizce formatındaydı domainden basılan kural tarih formatını tükçeye çevirmiş o yüzden sorun oluyormuş. [Alaka kuramadım ama :S ] onu değiştirince sorun çözüldü ilginiz için teşekkür ederim.

Saat tarih ayracı . / ile ilgili bir problem oldugunu düşünüyordum. dil ile alakalı imiş. geçmiş olsun.

Toplam Hit: 879 Toplam Mesaj: 9
sql active directory