Programcı Olmak...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nwdnd
    nwdnd's avatar
    Erkek

Merhabalar...

Bi kaç konu hakkında bilgi sahibi arkadaslardan faydalanmak istiyorum

Programcı olmak istiyorum bunun içinde 1 senelik bir kurs alıcam matematik mezunuyum pek fazla sayılmayan bilgim var;

26 yaşındayım geç mi kaldım desem?

yazılım uzmanlıgı dersleri alıyorrum microsoftun sınavlarına falan giricem sonunda verdkleri şu MCPD olmayı başarsam bi işe yarar mı?

veya öncelik daha genç veya ilgili bölümlerde okuyanlara mı olur ?

yani açıkcası bu yaştan sonra sektörü değiştirmek istiyorum çalışıp emek sarfetsem bi numara yapabilirmiyim

ilginiz için teşekkürler... 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

mvp , mcpd öyle kolay olunacak şeyler değil.

fakat azmederek ben bu işi seviyorum,programlamaktan gerçekten keyif ve büyük haz alıyorum dersen bu işe atıl.

ayrıca 2 dakika inceledikten sonra tek kerede 10 satır kod aklında eksiksiz kalıyorsa bu işe atıl.

Yoğun İngilizce bilgisinede sahip olmalısın.

not: programlama aşkı başkadır saatlerde karıştırırsın herşeyden vazgeçersin her türlü nimeti elinle geriye itersin 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    birincisi ögrenemenin yaşı yoktur MCPD bende de var bazen işime yaradı yaramadı degil şirketler bir dili bildigini bir şekilde kanıtlamanı isterler ya projeyle yada bu tarz sertifikalarla ama öncelik bu sertifikalar degildir daha çok iş yapabilme becerine bakarlar bunun haricinde piyasada hiç birşey bilmeyen sagdan soldan buldukları kodlarla iş yapan o kadar çok adam varki kim yazılımcı kim degil anlıyamıyorsun...Sonuc ikide bir çöken sistemler neyse.... .Net başlangıc için baya iyidir ama kendini kursla sınırlaman hocalarla aranı iyi tutman ve başka dilleride en azından incelemen lazım....Yaş önemli degil önemli olan azim...Birde bence matematik bu konu için en uygun bölümlerden biri kafanda soyut olarak akış diagramını oluşturabilmek çok önemlidir.Bunun haricinde programlama bence birazda fonksiyonel matematige benzer....

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek
    1 günde html  nin temelini öğrendim 1 haftada geliştirdim 2 haftada kendi sitemi yaptım 5 . haftada küçük çaplı programlar yazmaya basladım 1. senemi doldurmak üzereyim ve normail seviyede html biliyorum. fakat bu işe günde sadece 2 saat ayırabiliyorum eğer okul olmasa asp aspx  delphi gibi dillertide öğrenecektim ama artık yazı bekliorum 3 ayda bunların temelinide öğrenirim heralde eğer kafan azcık çalışıyo ve ezberin iyise bu iş olur arkadasım yada abicim ben 17 yasındayım bu seviyeye geldim :D

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sabahlara kadar pc başında kalmayı, sokakta yürürken hatta maç izlerken bile yapamadığın bişeyi düşünmeyi, saatlerce uğraşıp yapamadığın şeyi 2 satır kodla yaptıktan sonra kahrolmamayı, tüm reel şeylerden uzaklaşmayı, oyun oynarken bile "bu oyunu nasıl yazmışlar" diye düşünmeyi ve bu tarz şeyleri göze alıyorsan programcı ol :D iyi para var bu işte. ama işinde uzman olursan.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nwdnd
    nwdnd's avatar
    Erkek

şu bilge adamın kursuna gidiyorum şimdilik teknik ingilizce falan devam ediyo .net sql c sharp  java gibi baya bi kapsamlı sanırım kurs...

çalışma konusunda sorun olmaz da hani yapabilirim sanıyorum tabi tecrübe de önemli oolur bu işte hani bi kaç arkadaştan da fikir aldım da bu saatten sonra ne işin var zaten etraf da çocuk yalşında başlıyo falan millet deyince acaba dedim yanlış bi iş mi yapıyoruz... 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    piyasada programcıyım diyenlerin %90 kolpa %5 sadece bir dili adam gibi biliyor bunun haricinde bilgeadamın kursu temel düzelde iyidir ama ne ileri seviye çözümlere girer nede başka bir plartforma birşey ögrenirsen sen kendi kendine ögrenirsin

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bende şu anda 15 yaşındayım htmlnin temelini 2003 senesinde 1 saatte odtünün dandirik bir tuttorialinden öğrendim.

C++,Delphi,PHP gibi dillerlede aktif olarak uğraşıyorum. 

Toplam Hit: 2074 Toplam Mesaj: 8