folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Programcılar Tüm Neden Kod Ezberliyo

Programcılar Tüm Neden Kod Ezberliyo

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

abi anlamadıgım bir nokta bazı insanlar ve manyaklar bence insan değiller neden tüm kodları neden ve nasıl ezberliyor amaçları ne bunların 

Memento Mori
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

programcılıktan anlamam da birşeyi sürekli kullanınca istemesen de ezberliyon zaten. sıradan bir insanda bile bu oluyorsa azcık kafa olan adam neleri ezberlemez. buna ezberlemek demek de doğru değil.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Bilinçli olarak oturup kod ezberleyeni daha görmedim, varsada programcı değildir.

Zoe değil, uğraşa uğraşa fenafillah mertebesine yükseliyorlar. ;)

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

kod ezberlenmezki. 

ftw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

kod ezberleyen olduğunu sanmıyorum. çünkü ezberlese 1 sene bu işlere ara verse %90ı silinir kafasından ezberin. 

black implies white, self implies other, life implies death.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Ezberlemenin mantığı yapıyı çözene kadar bir şeyler üretebilmektir, yapıyı çözdükten sonra kendi kodunu üretir yazar zaten.

Bu biraz da aritmetik zekanın düşük sosyal zekanın yüksek olmasından kaynaklanır, çocuk programcı olmak ister fakat duygusal düşünme yeteneği mantıksal düşünme yeteneğinden baskındır bu yüzden belli bir noktaya gelene kadar kodu ezberleyip diğerlerinin 1 saatte yaptığını 4-5 saat uğraşarak yapar.

Bu arkadaşlar etkileşim kurgu konusunda son derece başarılıdır ve iyi programlar üretirler ama iş sistem programlamaya geldiğinde ve matematiğe dayandığında aynı başarıyı gösteremezler.

Sonuçta her şey azim işi, mantık ve matematiği berbat olup da programlama yeteneğini sonradan kazanmış çok öğrenci gördüm.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 960 Toplam Mesaj: 6